Polecane posty

ziomal_one    44

Tnę u ludzi zboże usługowo. Słomy jest mało i jest kiepskiej jakości. Podaż ~ popyt ~ cena...

 

...wróć! w ramach pomocy międzysąsiedzkiej panie urzędniku 

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

150 jeszcze nie wozilismy, inaczej kłaść trzeba jak już...
U mnie co zamówiłem wcześniej po 35 z pokosa to zadatkowane i pewne, a teraz u innego miałem brać i mówi że dają po 65 z pokosa :D :D myślałem że padne, ale już od kilku dziś słyszałem, że tak płacą dzwoniłem po handlarzach po 55 jakie chcesz na podwórko, znajomy dzwonił po 50 przywiezie bo już belują 200 ha, jak dadzą radę to jest 500 ha... jak sam pojadę to odda po 35, także już nie szukam ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

no cena za słomę się pnie dlatego każdy kto stawiał oborę u mnie ostatnio w okolicy ma kratę ja też chce kupić słomę w okolicach Grajewa 40 zł za bele sam ją zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Straszną drożyzne tam macie u nas słoma po 10 zł sam robię a z sami przychodzą z zapytaniem czy chcę słomę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 jeszcze nie wozilismy, inaczej kłaść trzeba jak już...

U mnie co zamówiłem wcześniej po 35 z pokosa to zadatkowane i pewne, a teraz u innego miałem brać i mówi że dają po 65 z pokosa :D :D myślałem że padne, ale już od kilku dziś słyszałem, że tak płacą dzwoniłem po handlarzach po 55 jakie chcesz na podwórko, znajomy dzwonił po 50 przywiezie bo już belują 200 ha, jak dadzą radę to jest 500 ha... jak sam pojadę to odda po 35, także już nie szukam ;)

Po 35 i sam belujesz czy za gotową belę?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Gotową, chodzą dwa zestawy nh T6030 i fendt 312 z prasami krone round pack więc bele też porządne. 90km od domu sam odbieram może jeszcze pohandlujemy jak auto będzie wolne chociaż ciężko z tym, w weekendy stoi ale 45 odpoczynku trzeba nastukać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Panowie ile można dać obornika bydlęcego za 10 ha słomy owsianki ładnej takiej po pas ? szybko potrzebuje odp z góry dzięki. Dodam że w mojej okolicy cena za balota 10-13 i trzeba sobie samemu sprasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Można sobie gdybać. Ustalcie cenę za balota i obornik. Skończysz prasować to mu przeliczysz. Moim zdaniem tak jest najsprawiedliwiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kurcze widze niezłe ceny na słome sa w pewnych rejonach handlarze sie ciesza :) U nas srednia cena to 10zł za belke  120 i ludzie tak oddaja, a jeden koles daje 12zl za 150  która waży 400kg !!!!!!!!! I tez ma towaru do zwiezienia sporo jak widze idiotów nie brakuje. JA troszke sprzedałem z pokosu hodowca (stali odbiorcy) bo nie mam czasu prasowac  a chetnych oporowo, słomy mało i to bardzo. U mnie szacuje ze jest o 30-40% mniej  niz w roku poprzednim. Nie miałem sumienia windowac ceny ale w tym roku spokojnie po 20zł belka 120 mozna wziaść 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dam za darmo 2h slomy do sprasowania. Innaczej pojdzie na sieczke Jeszcze nie koszone,pogoda nie sprzyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

podlaskie , 35 zł/120 balot jak sam sobie sprasujesz . Zeszłoroczna ze stodoły  po 60 zł/120


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy kilka lat temu nazbierał słomy pełną stodołę po 20zł/belka z pokosu bo przed żniwami po 40-50zł była , przetrzymał do wiosny i ledwo po 20 zł sprzedał , także uważajcie bo jak będzie dużo słomy to cena spadnie ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Do mnie dzwonił handlarz od którego brałem na wiosnę czy nie potrzebuje słomy więc coś jest na rzeczy... ci, którzy siekali teraz przy takich cenach belują i liczą na zarobek, na razie towaru jest w brud na olx i innych


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Towaru jest wbrud, ale ceny powalają na kolana. Mam nadzieję że na koniec żniw cena słomy wróci do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

50zł za porządną belkę na miejsce można dać, ja mam czym wozić to wychodzi tanio jedyny koszt to paliwo, słomy na składzie jest ok 9t więc i spalanie poniżej 30/100, wtedy się opłaca


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie chwalcie się tak cenami bo władza zobaczy i podatek będzie ustalać na podstawie średniej ceny skupu zboża i słomy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

500zł za ha pszenicy, 150ha zarezerwowane już w maju

500 zł za słomę z hektara.? To u nas po 100 zł ha albo 10 zł belka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

za 500zł to można rozważyć sprzedaż. Osobiście tnę słomę, bo skoda ogałacać pole ze składników i próchnicy za 200pln/ha

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj