Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Słoma
radekz200    6715

a jak się sprzedaje z pokosu to ile można mniej więcej można dostać za belę?

ja brałem po 25 zł i gościu sam belował prasą warfama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

ja brałem po 25 zł i gościu sam belował prasą warfama

Poważnie mówisz? U nas z pokosu 13 zł za balot oferują, oczywiście sami je robią. Okolice Pułtuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

To jest kwestia stron w mojej okolicy ludzie nastawieni są na krowy. Każdemu brakuje ziemi paszy i użytków zielonych, dlatego każdy wyoruje zboże i zamienia to na pastwiska i kukurydzę. W przeciągu 15 lat z 10ha zboża zeszliśmy do 2,5 w tym roku. Za rok nie będzie go wcale. Są krowy to trzeba ścielić,a słomy w okolicy brakuje. Poza tym słoma z mieszanki to dobra pasza dla młodzieży raz na jakiś czas. Przy cenach 120 zł za belę z takiego np Ciszewa od rzeki co nawet jałowizna na głodzie nie chce tego jeść dobra słoma to tańsze i dobre urozmaicenie. Za bele płaciliśmy 25 za jedna partię, 30 za drugą i 40 za 3 każda od innego człowieka. Sam musiałem tą słomę belować.Prawidłowość była taka im dalej od mojego miejsca zamieszkania tym taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

to bardzo tani kolego okolice lachowa podlaskie gmina kolno żadają 40-45zł za belę do zrobienia z żytnianki a 50zł do zrobienia z owsianki drożej jak za zboże i to najlepsze że są tacy ''inteligenci'' że dają i zadowoleni są,  praktycznie taniej nie kupisz..... poszaleli co


dodam też że słomy jest multum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro jest multum to skąd takie ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

To jest kwestia stron w mojej okolicy ludzie nastawieni są na krowy. Każdemu brakuje ziemi paszy i użytków zielonych, dlatego każdy wyoruje zboże i zamienia to na pastwiska i kukurydzę. W przeciągu 15 lat z 10ha zboża zeszliśmy do 2,5 w tym roku. Za rok nie będzie go wcale. Są krowy to trzeba ścielić,a słomy w okolicy brakuje. Poza tym słoma z mieszanki to dobra pasza dla młodzieży raz na jakiś czas. Przy cenach 120 zł za belę z takiego np Ciszewa od rzeki co nawet jałowizna na głodzie nie chce tego jeść dobra słoma to tańsze i dobre urozmaicenie. Za bele płaciliśmy 25 za jedna partię, 30 za drugą i 40 za 3 każda od innego człowieka. Sam musiałem tą słomę belować.Prawidłowość była taka im dalej od mojego miejsca zamieszkania tym taniej.

hehe ja bym ci zeblowal i 25 zl za bele sprzedal tylko ze 100 km od ciebie mieszkam ale sieczkarnie podpielem bo nikt sie nieodzywal na ogłoszenie  a bylo  wstawione 12 bela z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Słomę z znajomym obiliśmy na tym samym polu pół na pół ja welgerem, on sipmą natrzaskał ponad 60 bel a po lely welger 39 więc bela i bela. Z reszta słome trzeba przyciągnąć 100*4*2=800 za transport dla tira.zakładając 50 bel w transporcie robi się plus 16  zł do beli. robi się 40 zł za nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba mowicie sloma ze za belke jak 50 zł t odrogo no niewiem bo trzeba prase najac sprasowac od 150 do 200 zł prasowanie slomy trzeba  sznurek kupic trzeba to zaladowac zwiesc jakis stug ustawic noi sloma co na polu pokos lezy tez cos warta wiec lepiej czasem ciac slome u nas wzielismy za 5,5 ha slomy 1200 zł i bylo 42 bele porzadnie zbite i sprzedane i nie trzeba ni wozic ni nic a bele hyba 120 na 130 a slomy tylko tyle bold bo na gorce z 1,5 ha przypalilo susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kolego ja może i zrozumiałem co napisałeś, ale używaj przecinków, kropek czy czegokolwiek z interpunkcji bo czyta się to ze łzami w oczach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paker82    0

Witam orjętej się ktoś jakie ceny za słome obecnie obowiązują na Dolnym Śląsku? Słyszałem zakład w Ząbkowicach Śląskich oferuje 120 zł loco za tonę.Proszę podzielić się wiedzą jak inne zakłady płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

po ile u was słoma na zakładke chodzi w balotach 120 cm ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak w tym roku cenicie slome z pokosu jeczmienna pszenzytnia pszenna mniej wiecej jaka cena z pokosu z ha jak chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupię słomę w dużych kostkach owsiana, priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojakjan    2

Witam jakie ceny słomy z pokosu w tym roku panowie..? :rolleyes: czy cena 150 zł za hektar będzie ok..? bo trafia mi się 30 ha w takiej cenie. B) dodam ze jest to słoma żytnia . pszenna i pszenżytnia ;)

Edytowano przez wojakjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojakjan    2

Ja bym brał w ciemno jakby dobra słoma była. U nas o takich cenach można pomarzyć...

 ładna czysta słoma bez zielska  ;)zboże pierwszy rok po centrali ^^

Edytowano przez wojakjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie po 25zl byly w tamtym roku gotowe, w tym roku nie wiem, ale jak ktos by chcial to po zniwach bede mial ze 300 kulek na sprzedanie gotowych z pszennej slomy, czysta bez ziela itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jak hodowlę polikwidują to po co komu słoma nawet ze zbytem zbóża będą problemy puki jeszcze możno to do anglii tża wyjezdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

a ja dostałem taką propozycje na wymianę słomy za kurzak bez słomy 2tony kurzeka za tonę słomy gościu sam zabiera słomę z pola i dostarcza obornik co powiecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj