Polecane posty

CEZAR76    1

dokładnei tak jak piszesz za 180 moze bym robił ale za 100 szkoda prasy i paliwa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dobra jest dla kupującego ,sprzedający jak policzy wszystkie składniki w słomie i próchnica która z niej będzie plus życie biologiczne ,to zawsze straci,ale widze że tu sami niedouczni jak liczą zyski ze śprzedaży ,a ICEK to jest najlepszy przykład mu śię wszystko opłaca

 

u nas na prawie wszystkich polach tniemy slome a tylko raz na 3-4 lata z niektorego pola sie sprzeda troche slomy ale to tylko z kawalka a sloma tega byla ta jeczmionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

25 zł za bele po prasie warfama beluje kupujący :)

 

To ładna cena, u mnie kupuje czasem po 10 zł + moje belowanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Liczył ktoś ile przy aktualnych cenach nawozów wychodzi cena za tone słomy w wartości npk mg,s

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No i prosty rachunek np. na ha 5 ton słomy wartość minimun 600 zł plus prochnica tak więć gdyby sprzedać to za minimum 800 zł za 1 ha a i tak się defakto nić się nie zarabia

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego zejdź na ziemię,bez przesady.

jak byś wyskoczył z taką ceną u mnie to by CIĘ wyśmiali..........

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

5 ton słomy z ha to raczej ciężko zebrać. Około połowy słomy i tak zostaje na polu jako ściernisko i pokruszone przez kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3489

Zejdżcie chłopcy na ziemie ,nie możecie zrozumieć że nie warto sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

teoretycznie nie warto sprzedawac tylko ze neiraz trzeba sprzedac slome bo jak co roku sie tnie to np raz na kilka lat mozna sprzedac bo za duzo slomy bedzie i sie nie ebdzie rozkladac a zreszta choroby grzybowe czesciej sie beda utrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

5 ton słomy z ha to raczej ciężko zebrać. Około połowy słomy i tak zostaje na polu jako ściernisko i pokruszone przez kombajn.

Nic nadzwyczajnego, z pszenicy ozimej rok temu miałem 30 bel z ha, plon ziarna ok 7,5 ton, nie skracana. Bela waży średnio 180 kg to już mamy 5400kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja mam taką książkę z jakiejś firmy co sjest centralą nasienna chyba i w niej dokładnie można przeliczyć każda wartość słomy na czysty nawóz. To z pszenicy o płonie 5 ton ziarna wartość wyniosła 400 złotych. W mojej skromnej opinii jeśli ktoś nie posiada obornika powinien ciąć słomę ze względu chociażby na próchnicę bo bez niej nawozy sztuczne nie są tak skuteczne...


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Każdego roku nawet przez 15 lat?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nic nadzwyczajnego, z pszenicy ozimej rok temu miałem 30 bel z ha, plon ziarna ok 7,5 ton, nie skracana. Bela waży średnio 180 kg to już mamy 5400kg 

 

Ale na ogół jest jej mniej. Pewnie kosiłeś wieczorem lub w pochmurny dzień. Ewentualnie sloma nie była jeszcze mocno krucha i kombajn nie robił sieczki. Nie mówie że się nie da. To ile wam wychodzi wartość npk, mg ze słomy w tym roku. Mam klienta i chce mu powiedzieć po 20 zł za balot 120 + koszt zwijania 10 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Na podlasiu cena za balota od 35 (po godzinie mnóstwo tel) do 60-80zł


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u mnie  balot  20-25  zł   w  tym roku  swojej  owsiannej  nie zbierałem  -wolałem kupić  parę  balotów niż   ,,ganiać''  te trochę słomy,  koszt prasy przekroczył-by   wartość slomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na podlasiu cena za balota od 35 (po godzinie mnóstwo tel) do 60-80zł

Mazowsze 10zł z pokosu za bele 120, handlarze płacą 130zł/tonę gotowej czyli nie opłaca się, może warto kupić i przytrzymać skoro w innych rejonach drożeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

właśnie uregulowałem rachunek za słomę,po 8zł za belę.

czyli jeszcze nie tak źle,co widzę po postach jak piszą...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

teoretycznie nie warto sprzedawac tylko ze neiraz trzeba sprzedac slome bo jak co roku sie tnie to np raz na kilka lat mozna sprzedac bo za duzo slomy bedzie i sie nie ebdzie rozkladac a zreszta choroby grzybowe czesciej sie beda utrzymywac

 

Z tym że sprzedawać się nie opłaci z tym się zgodzę, ale odnośnie tego że będzie jej za dużo to się nie zgodzę tniemy słomę już kombajnem od 1991 roku wcześniej tą robotę wykonywał Orkan 2 i jakoś za dużo jej nie widzę, przez 3 może 4 lata z części pół sprzedaliśmy i na jednym zaczęły pojawiać się problemy z uprawą po zastosowaniu obornika +/- 40 t/ha i cięciu słomy sytuacja w uprawie się poprawiła po kilku latach.

 

Uważam że ludzie sprzedają bo liczą że wpadnie parę groszy a dwa razy tyle wydają aby nadrobić to co sprzedali.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Na podlasiu cena za balota od 35 (po godzinie mnóstwo tel) do 60-80zł

a jak się sprzedaje z pokosu to ile można mniej więcej można dostać za belę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Mam możliwość wzięcia słomy pszenicznej z 40 arów za darmo ile kosztowałaby usługa prasowania w małą kostkę takiego kawałka i ile by wyszło mniej więcej kostek ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj