Polecane posty

20CBR12    209

Talerzówka na ŝciernisko za 2tyg jeszcze raz to samo lub jeśli planjest bezorkowo to gruber i następnie jak jest termin orania to pług lub agregat do uprawy bezorkowej-po pszenicy problem w ogóle nie istnieje a po zytach gdzie daje 8ton ziarna więcej azot u do rozłożenia słomy i też jest ok. Czy dobrze rozumiem miwigos 2x pszenica i rzepak czy zmianowanie pszenica/rzepak nie ma problemów z kiłą kapustnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Pszenica -rzepak ,odpukać oby nie

Słome tależuje i po około 14 dniach orka dobrym zachodnim pługiem ,nie ma śladu słomy ,2 skibowym to można poryć na ogrudku niestety

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie po jednym talerzowaniu często gryzonie były w rzepaku dlatego standard 2x-słoma wymieszana z większą ilością gleby przed orką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie w jęczmień ozimy wszedł mi grzyb nie dopilnowalem poletka. Weszla fuzarioza klosa. Jeczmien teraz caly zrobił sie czarny i zastawiam sie co teraz zrobić z ta słoma pociąć ja na sieczke czy jednak ściąć i sprasowac ? bo niewiem czy taka chora sloma ( az czarna )nadaje sie do scielenia bądź na sprzedaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Mogę się wymienić słomę za gnój. Jak się rozliczyć ile słomy za ile gnoju? ja bym chciał słoma z hetara za 40 ton obornika żeby cały hetar zasilić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

chcieć to można dużo....

Hektar hektarowi nie równy.weź hektar żyta,a hektar pszenicy jarej.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

w moich okolicach za tonę słomy firma płaci 90 zł za tone z ich odbiorem a za słome z własnym transportem 120, w tamtym roku było lepiej bo 100 i 135 płacili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego choć ja nie sprzedaje w tym roku to zapewniam że w Wielkopolsce można dużo lepszą cenę wynegocjować-krowiarze boją się że im przybraknie w tym roku i robią zapasy a co za tym idzie cena lepsza...

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Przy założeniu że słomy jest ok. 4 ton.jeśli się nie mylę.

 Mocznik zawiera 46% azotu,jak dasz metr na ha.to będzie  na bogato.

Edytowano przez Darkos795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

miwigos głupoty piszesz ze musi być dobry zachodni pług (oczywiście on ułatwia orke) mój sąsiad miał kukurydzę na ziarno, zwykła talerzowka potalerzowal a potem c 330 oraz plugami dwojkami zaoral aż sam się dziwilem jak mu się ładnie po oralo.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z ha po ile slome sprzedajecie czy za jeczmionke 230 złz ha prosto od kombajnu bierze to dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

zależy jaka słoma.prasowałem w jednym miejscu  u gościa to z ha wyszło 7 belek tylko....

czyli drogo ta belka by wyszła...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

230 podzielić na 7 daje to 23 zł za belę plus koszta prasowania tak więc cena sprzedaży na pniu jest bardzio korzystna dla sprzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolega @icek musi sobie tabliczkę mnożenia przypomnieć.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Dobra jest dla kupującego ,sprzedający jak policzy wszystkie składniki w słomie i próchnica która z niej będzie plus życie biologiczne ,to zawsze straci,ale widze że tu sami niedouczni jak liczą zyski ze śprzedaży ,a ICEK to jest najlepszy przykład mu śię wszystko opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kolega @icek musi sobie tabliczkę mnożenia przypomnieć.

Ja tam do szkoły miałem pod górkę i jakoś nigdy tabliczki mnożenia nie opanowałem ale teraz są kalkulatory którego w danym momencie nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bez szkoły wzrokowo nie pasuje ,a ty o kalkulatorze,to forum to coraz większe śmiecie,dzieciaki z gimnazjum połowa

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Koledzy słoma 100 zł za tonę gotowa rolka kostka no może 120 zł , pieczarka nie bierze , pelet, brykiet nie da takich cen jak tona pelletu to 300 zł więc jak ktoś sprzeaje po dwieście parę zł na pokosie to sprzedawać może , dla mnie to sciema słoma max p 30 zł za tonę na pokosie czasem można 40 dostać jak większe areały - tzw realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Przy takich cenach jak piszesz to lepiej słomę ściąć i sobie głowy nie zawracać sprzedażą, większy pożytek dla gleby niż dla portfela z tej słomy.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj