Polecane posty

marian2011    113

Dokładnie centralna WLKP u nas mali gospodarze pielgrzymują do hodowców aby zabrali im słomę z pola za darmo a jeszcze 2 lata temu dostawali kilkanaście zł za belkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dziś ciekawy widok gość jeździł kombajnem i ciął słomę z pokosów nazostawiał bo myślał że skasuje a tu za darmo nikt nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

W moich stronach nie oddają za darmo ani nie ma kto sprzedać, kto zbiera słomę ten trzyma bydło lub trzodę. Raczej nie ma takich żeby mieli tylko produkcję roślinną, jeden tylko przyszedł spytać czy wezmę za darmo z 6 ha bo 3 lata ciął i już nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

U mnie bale 120/120 jak sobie sam prasuje to daje 5 zł . smiech na sali lepiej tą słome sciąć


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

czemu wszyscy są przeciwni cięciu słomy tylko chcą ją zbierać?? przecież to się nie opłaca, słoma pozostawia w glebie azot fosfor i potas nie wspominając o niezastąpionej próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas nikt już słomy nie chce. Ludzie myśląc że kupujący o słomę będą się "bili" jak były kilka lat temu srogo się przeliczyli i aktualnie nie maja co zrobić ze słomą leżącą na pokosach bo nikt jej nie chce nawet za darmo. Ja pomimo że prowadzę skup słomy własną słomę tnę , bo wiem ile wnosi do ziemi. Firma skupująca na podłoże pod pieczarki ma aktualnie cenę na placu 100 zł/tona czyli u nas po odliczeniu transportu wychodzi jakieś 30-35 zł, takze nawet za darmo się prasować nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, rolnik oddający słomę za darmo to beznadzieja, jak dla mnie ,to wygląda dla mnie tak, jak by z kromki chleba którą sam ma ją zjeść, wędlinę dał kotu, a sam zjadł suchy chlebek i w tym momencie sam się świadomie oszukuje i okrada, oraz ziemie, bez obrazy ale logicznie myślący rolnik zostawi ją w ziemi, dla poprawy jej struktury, gdzie ziemia w kolejnym roku lepiej bedzie plonować, co innego w ostateczności dać dobremu ,zaprzyjażnionemu sąsiadowi ,który naprawdę nie ma i jej potrzebuje :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Słomy nie tnę i nie raz kupuję ale słyszałem od nie jednego rolnika słyszałem że nie dobrze jest ciąć co roku że grzyb i jeszcze jakieś dziadostwo jest po częstym cięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak jej azotem nie posypią i jeszcze pługiem przysypią na 15cm to potem takie opowieści jeden drugiemu opowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Panowie a można posypac azotem czy trzeba pryskac np rozpuszczonym mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

czemu wszyscy są przeciwni cięciu słomy tylko chcą ją zbierać?? przecież to się nie opłaca, słoma pozostawia w glebie azot fosfor i potas nie wspominając o niezastąpionej próchnicy.

 

15 lat tniemy słomę na wszystkich polach - 74 h/ rzepakową również, - Wapno, mocznikowanie, Gruber, Poplony , - warto poczytać rzetelne publikacje od profesorów na temat zasobności słomy w Potas, Azot- jeśli nie dajesz obornika to słoma cięta + nawożenie uzupełnia glebę w próchnicę -

na bazie swoich obserwacji stwierdzam że to się opłaca, bo plony są -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Panowie a można posypac azotem czy trzeba pryskac np rozpuszczonym mocznikiem

można i posypać mocznikiem ale podobno lepsze efekty daje opryskanie ścierniska i płytka uprawa pożniwna. na każdą tonę słomy należy dać 7 kg czystego azotu aby przyśpieszyć jej mineralizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja na 400 litrów daje 50 kg mocznika a beczką opryskam ok 1.3 ha i efekty są zadowalajace. Niektórzy stosują tą ekosłome ale w praktyce to nic innego jak mocznik


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

 

Jak w tym roku z firmą w Zamościu? Mogę prosić o kontakt do firm które prowadzą skup słomy w tym roku w woj.lubelskim. I w których jest możliwość podpisania umowy mam na sprzedaż ok 150-200ton słomy pszennej bardzo dobrej jakości i wilgotnośći poniżej 15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Może ktoś coś powiedzieć na temat firmy w zamościu? Czy ktoś podpisuję umowy na sezon 2014 słyszałem że wczśniej były problemy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

tegoroczna słoma będzie w cenie w tym roku przynajmniej w Małopolsce , koło mnie może 2-3 gospodarzy zebrało , a tak to leje non stop.

Taką pogodę zapowiadają do połowy wrzesnia , deszcz i słonce na przemian.

W tym roku kara Boska , a to wszystko przez to że ludzie palą zbożem w piecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Według mnie to jest kara Lucyfera za to, że do kościoła chodzisz...


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

I jak tam z cenami słomy? Górny Śląsk, mało kto zebrał słomę dobrej jakości i ludzie biorą ją po 200-250zl tona. Myślałem zostawić ją, pociąć, ale w tym roku sprzedać to lepszy interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj