Polecane posty

marian2011    113

cinek1808 wiadomo 100 zł to oni tanio ani drogo u nas w tym roku WLKP ludzie nie mając sieczkarni wydają za darmo jeszcze muszą szukać chętnych dobrze że sporo się sieje rzepaku i kukurydzy inaczej bym musiał jeszcze dopłacic aby ktoś sam sobie wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

u nas w okolicy jest facet który kupił 3 nowe Claasy i kosi ludziom za darmo po to tylko zeby oddali mu słome (powiat łosicki, podlkad pod pieczarki produkuje )

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

zgodziłem się na 100 zł za ha myślicie że to dobra cena?

Ludzie oddaja słomę za darmo i są zadowoleni że ktoś im ją sprzątnie z pola.

Dodatkowo zaoszczędzą na sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Średnio tona słomy zawiera 5N 2P 12-15K ~ 50zł . Dodatkowo Ca Mg S i mikroelementy , tworzy w ziemi próchnicę . Ludzie okradają samych siebie oddając słomę czy sprzedając za marne grosze. W moich okolicach proponują 50-60zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Kolega strzechu ma bardzo dużo racji w tym co pisze.

Oddać słomę za darmo tym pseudo biznesmenom słomianym co tylko na to czekają i z wielką łaską zabiorą z pola?

A gó*no im dać, albo niech płacą. A jak im się nie opłaci to niech zwijają interes. Surowiec mają za darmo i jeszcze marudzą.

Rolnik musi napchać kasy aby mieć tą słomę, zapłacić za zbiór. Dziś trzeba się z każdym groszem liczyć, słoma ma w sobie część tych substancji które podało się w formie nawozu i wg mnie szkoda ją oddawać, to jest tylko pozorna oszczędność.

Mniej za kombajn, za darmo słomę się odda, ale potem więcej na nawozy się wyda. Bo z biegiem lat gleba będzie uboższa w substancje organiczną.

W mojej okolicy więksi gospodarze rok rocznie ścinają słomę i nie kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u nas mała jest bydła i trzody to ludzie gnoju nie mają to wolą rozdrobnić niż sprzedać jak mówiłem że za 100 to nie chcą sprzedać tylko rozdrobnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

kupie słomę w belach najlepiej z transportem, jak coś to pisać na pw. Powiat ostrołęcki. Myszyniec, Kolno, Pisz i okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Średnio tona słomy zawiera 5N 2P 12-15K ~ 50zł . Dodatkowo Ca Mg S i mikroelementy , tworzy w ziemi próchnicę . Ludzie okradają samych siebie oddając słomę czy sprzedając za marne grosze. W moich okolicach proponują 50-60zl/t

 

 

Od 24 lat mamy kombajn z sieczkarnią i tylko przez 4 może 5 lata sprzedawaliśmy słomę i zobaczyliśmy że to jest błąd co roku ziemia coraz ciężej się uprawiała.

 

Z pszenżyta w tym roku to słomy w naszym przypadku jest ok. 8-9 ton, zaś pszenica około 6 ton słomy.

 

W naszym rejonie coś słyszałem że za ha płacili ok. 400 zł i płacili z góry jak zboże jeszcze rosło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Ja w tym roku wziełem za obornik i zadatek to za ten zadatek policzyliśmy się 15zł za belke a za gnuj to 10bel przyczepa obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Piszecie o cenach między rolnikami, czy o cenach między rolnikami a elektrowniami czy też pośrednikami?

U nas w okolicach słoma 140 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 

 

Od 24 lat mamy kombajn z sieczkarnią i tylko przez 4 może 5 lata sprzedawaliśmy słomę i zobaczyliśmy że to jest błąd co roku ziemia coraz ciężej się uprawiała.

 

Z pszenżyta w tym roku to słomy w naszym przypadku jest ok. 8-9 ton, zaś pszenica około 6 ton słomy.

 

W naszym rejonie coś słyszałem że za ha płacili ok. 400 zł i płacili z góry jak zboże jeszcze rosło.

Z Pomorza koleś kupował u mnie w okolicy po 25 zł za kostkę ok 270kg (wcześniejsze umowy). Ogólnie teraz nie opłaca się sprzedawać na tony bo słoma sucha jak nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja w tym roku wziełem za obornik i zadatek to za ten zadatek policzyliśmy się 15zł za belke a za gnuj to 10bel przyczepa obornika

 

Kolega który ma kury bierze słomę tyle ile potrzebuje na jeden rzut a potem ten co dał słomę zabiera cały obornik z kurnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie Panowie bo nigdy słomy nie zbierałem z pola tylko zostawiałem

 

dzierżawie kawałek z ANR na sezon mam 7ha jęczmienia z plonem 5t i czy opłaca sie zebrac słomę nie majac własnej prasy? zakładajac ze słoma bd np. po 130zł/t, jeden w okolicy bierze za bele okrągła chyba srednica 160(?) 15zł, wyjde na plusie czy szkoda skórki za wyprawkę? dodam ze mam nie daleko od siebie peleciarnie

 

dzieki za odpowiedz i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Wyjdę na plusie?! Serio?! Nie chcesz/nie umiesz sobie tego policzyć? Przecież to Twój portfel, powinieneś się tym zainteresować troszkę :( Podpowiem że z ta ceną reasumując wszystkie za i przeciw tj. min. zwiększenie nawożenia za brak słomy powinno ciupkę zostać. Policz sam, spróbuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako tako policzyłem ale nie mam doswiadczenia w zwozeniu i czy wiecej poaliwa nie spale na zwozenie itp. troche na to zuzyje, nigdy nie sprzedaławłem i nie zbierałem słomy dlategi uprzejnie pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Dowozisz Ty do peleciarni? Masz jako taki osprzęt? Głównie mam na myśli tur ;). Tak w ogóle taką masz tam cenę (130) czy to tylko orientacyjna?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

raczej tanio,w zależności jakie te belki. u mnie,niby słomy jest w tym roku,lecz i ceny są-średnio 300zł za ha,lub od 15zł do 25zł kulka,prasa kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To jak od 15 do 30 zł za bele to nie jest tak tanio Ja w zeszłym roku kupowałem z 11 ha po 10 zł bela 120/120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

To jak od 15 do 30 zł za bele to nie jest tak tanio Ja w zeszłym roku kupowałem z 11 ha po 10 zł bela 120/120.

odpowiadałem że tanio na post kolegi wyżej. w promieniu iluś tam kilometrów są takie ceny u mnie, belka 25zł=po konkretnej prasie,konkretnie zbita. np 20km dalej można kupić słomę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie jak to ludzie, zadowoleni że dostaną 20zł za belkę z pokosu po zmiennokomorówce z ciągnikiem ponad 100 koni bo sąsiad dawał tylko po 10 zł sipmą, a potem lament że tylko 6 bel z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj