Polecane posty

PawelWlkp    726

Jak patrze na zboża w mojej okolicy to zapowiada się że będzie tanio. Ale pogoda jeszcze może wiele zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Witam:D Ja mam do sprzedania ok 200 sztuk balotów słomy z zeszłego roku:)

cena do uzgodnienia:)

 

Woj Dolnośląskie

Więcej na PW:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

U mnie na Kaszubach za słomę w balotach wołają 30 - 40 zł od sztuki. (Nie wiem jak jest gdzie indziej bo słomy nie kupuje) Sam mogę sprzedać ok 15 balotów słomy ze ostatnich żniw, oczywiście słoma jest pod dachem. Jak ktoś chętny to niech śmiało pisze na PW, dogadamy się ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja zamienie slome na obornik 60 sztuk 120cm woj mazowieckie okolice gostynina sa chetni to pisac

Edytowano przez radek1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ja zamienie slome na obornik 60 sztuk 120cm woj mazowieckie okolice gostynina sa chetni to pisac

 

Jak przelicza słomę na obornik, 1 do 1 ? czy np 2t słomy za 1 t obornika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

1:1 ? :blink: Sucha bela po łańcuchówce 120 waży ok 180-200kg, czyli 20 bel waży tyle co rzetelnie naładowany rozrzutnik 2-osiowy, za rozrzutnik obornika u nas wołają 150zł z rozrzuceniem, za sprasowanie 20 bel więcej zapłacisz , 3 tony obornika za tonę słomy to minimum po mojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zapowiada się że słomy będzie dużo w ogłoszeniach u nas oferują nawet wałek po 10 zł zeszłorocznej czyli poniżej kosztów presowania zwózki dla tych co muszą kupić w tym roku słomę jak sami sobie spresują to dostaną za darmo bo nie wszyscy mają sieczkarnie aby pociąć a będą zadowoleni że ktoś posprząta pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

kupię każdą ilość słomy

100zł/t

mazowieckie, ok Siedlec

żytnia, pszenżytnia, pszenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Koledzy jak by ktoś był zainteresowany to mam na sprzedanie 50 bel 120x120 lokalizacja woj.łódzkie pow.łęczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ja wymieniem się za słomę za obornik bydlęcy tak : Gość zbiera sobie sam z 1ha słomę i daje mi +/-10t obornika = 3ha słomy = 30ton obornika

A dla gęsi jak daję na wymianę to daję słomę i odbieram elegancki obornik

Tylko problem w tym, że potrzebuję 2 tyś belek i sam nie jestem w stanie od tego roku obsłużyć gęsiarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

120 zł/tona każda ilość słomy, siana wilgotność do 18% transport do uzgodnienia. Lokalizacja: na zachód od Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja tego nie odbieram, mam tylko namiary na firmę odbierają każdy rozmiar i kształt, no prawie każdy wyjątkiem jest mała kostka i luz.

Odbierają w promieniu 50 km od firmy ciągnikami a dalej zestaw ciężarówka z tandemem 60 szt 120 x 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

120 zł za tone złomy to brak jakiegokolwiek sensu jej sprzedawania... 70 zł z tego to koszt prasowania czyli zostaje tylko 50 zł... 100 razy lepiej pociąć i zostawić na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czym ty prasujesz że zrobienie jednej beli 120x120 kosztuje cie 14 zł? u nas najdroższy usługodawca nawet o takiej cenie nie myśli.A we własnym zakresie to wygląda tak 2 zł siatka i pół litra paliwa na bele plus jakaś amortyzacja i czas operatora sądze że całość nie wyjdzie więcej niż 6 blaszek na sztuke.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a ma ktos jakis pomysl w przerobieniu slomy na jakis kompost czy cos takiego bo niemam chetnych na slome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

jak w stercie to problem, jedynie szybko mineralizacja zapałką ale to podlega karze itp itd, jak jeszcze rośnie to pociąć i dobrze wymieszać z glebą za pomocą jakiegoś agregatu podorywkowego bądź talerzowego i się rozłoży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj