Polecane posty

pedro2    7216

U nas też ładnie, u braciaka belowałem 2 ha pszenzyta 46bel pięknie dobite. A mimo to ludzie szaleją z ceną, po rodzinie we wsi z 6-7ha tylko biorę za cielaki i usługę a tak to jest stanowczo za drogo...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie po pszenicy wyszło 51 z 2 ha po polskiej belarce. Dobitych silidnie. Nigdy w zyciu tyle nie miałem. Z pszenzyta po 21 z ha. Wydaje mi się, że słoma powinna trochę stanieć. Wczoraj przyszedł do mnie wariat i chciał po 70zł za bele z pokosu. Powiedziałem, ze wezmę niech beluje i przywozi to się obraził  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

51 z ha ? To ile taka bela waży ? Co do drugiej części - to ktoś chciał tyle od Ciebie ? Biorąc pod uwagę że u nas od 5 do 15 za belę to fajne ceny macie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

U nas też ładnie, u braciaka belowałem 2 ha pszenzyta 46bel pięknie dobite. A mimo to ludzie szaleją z ceną, po rodzinie we wsi z 6-7ha tylko biorę za cielaki i usługę a tak to jest stanowczo za drogo...

  

U mnie po pszenicy wyszło 51 z 2 ha po polskiej belarce. Dobitych silidnie. Nigdy w zyciu tyle nie miałem. Z pszenzyta po 21 z ha. Wydaje mi się, że słoma powinna trochę stanieć. Wczoraj przyszedł do mnie wariat i chciał po 70zł za bele z pokosu. Powiedziałem, ze wezmę niech beluje i przywozi to się obraził  :D  :D  :D

Ile razy owijacie siatką taki fest dobity balot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

teraz placa kosmiczne pieniadze bo chca ludzie zapasy zrobic a zima nie bedzie kto mial kupic u nas ci  co sprzdawali z pokosow zbieraja na przechowanie bo mysla ze zima bd po 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak w nocy belowane to 2,2x wystarczy, a jak w dzień to i 3x mało żeby była po wierzchu kamień


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie po prasie krone round pack bal z pszenzyta średnio waży z 240 kg i daje 2,8 siatki tyle ze trzeba wolno jeździć żeby ubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

  

Ile razy owijacie siatką taki fest dobity balot ?

 Owijam sznurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

U mnie po owinieciu 2.5x siatka pęka. Prasa Sipma, wskazówka lekko wchodząca na czerwone pole. Jak dobije mocniej to balot wogóle nie wyleci z presy. Zmieniłem siatkę na JD i dalej to samo.

Słoma po 10 zł/szt po sipmie. Zbiór,zaladunek i transport po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Ja kawałek gdzie mam pryskać oddałem jedna belka jedna perła, 20 belek było skrzynka piwa. Reszta na próchnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

U mnie czysty rachunek, słoma z pokosu, beluję 3 sztuki, jedna dla mnie, dwie dla osoby dającej słomę, każdy jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie czysty rachunek, słoma z pokosu, beluję 3 sztuki, jedna dla mnie, dwie dla osoby dającej słomę, każdy jest zadowolony.

Świetny pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U nas już powoli słomą się wypchali i zaczynają oddawać za bezcen.

Ze żyta max 20bel z ha, pszenżyto do 30 bel z ha przy dobrym plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Cholerka nie myślałem, ze doczekam... tanieje 10km od domu po 30-40zł z pokosa 50-55 gotowa. We wsi trzymają 50zł z pokosa jeszcze nie skoszone


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ludzie oddający słomę za bezcen strzelają sobie w kolano. U mnie ceny żytniej konkrernej słony na kawałkach 5-10ha 120-150zł/t zbiór i wywóz po str. kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@pedro2 czyżby u mnie było drożej niż u Ciebie? Czegoś takiego to jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie wiem co się dzieje, ale dużo ludzi mówi o ok 25 belach z ha pszenzyta, żyto 18-20 a i z jarych nie jest tak tragicznie jak wyglądało


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

  

Ile razy owijacie siatką taki fest dobity balot ?

 

2.2x bo u mnie wystarcza..

założenie jest takie ze siano i kiszonka 2.2 słoma 3 możliwe że doża rolka to 4x ale duża to mam na myśli 1,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Sprzedana z pokosu słoma pszenżytnia po 35 zł za balot 130 cm średnicy. chętnych dużo chyba interes życia zrobię na tej słomie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedana z pokosu słoma pszenżytnia po 35 zł za balot 130 cm średnicy. chętnych dużo chyba interes życia zrobię na tej słomie .

Ile ten balot waży u ciebie? Bo u mnie np. ważyły 250 kg, 120 cm po pasówce z nożami. Więc u mnie 35 zł/szt to żaden interes by był.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie balot po zmienno-komorówce KUHN 2160 dobrze zbity 130 cm waży 180-200kg. Cena na ten rok 140zł/t. 20 ha zamówione. Słomy znacznie więcej niż w zeszłym roku.

Edytowano przez GR_Stachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Ogólnie po tych deszczach sloma krucha i bardzo ciężko sie prasuje... Swieza albo na rosie to idzie w sloncu tej sieczki nie można zwinąć :o balot w polowie napelnienia przedtaje się obracac-krone kr 130. A co do cen kupione z pokosu z 5 ha żyta po 10 zl baloty 130x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj