Polecane posty

Szymi40    1444

U  nas  400  za ha.  żytnia-pszenżytnia  ostatnie dwa lata   bo susza-  są  i tacy  co za zebranie oddają  ale tam nie ma co zbierać  [typowi  dopłatowcy  żytka eko ] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja pierdziele jakie ceny za slome z pokosu ze szok.
Ja swoja scinam a biore po sasiadach bo nie maja scinacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak zazwyczaj sprzedaje troche,  troche dla siebie zbieram, a reszte tnę


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Panicze liczcie sobie i po 1500, z Litwy po 15-20zł za 120 po zmiennokomorowej się przywiezie ;) akurat z Podlasia blisko, a kursów w tamtą stronę też nie brakuje. W zeszłym roku scieliłem słomą z Finlandii


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kto Ci powiedział, ze nie wozimy? Chciałem pohandlować bo z rachunków wyszło, ze warto :)
rok temu wzięliśmy na pół tira kiszonki handlarz ciagal z Litwy, lepszego towaru nigdy jeszcze nie miałem więcej koniczyny niż trawy. W kraju sprzedawali barachło bagienne z posuszem, spod Poznania do wsi przywieźli 44 bele żywej bylicy i komosy sprawa w sądzie dalej się ciągnie. Kto kupował z Litwy w okolicy nie żałował. Wszędzie sie trafią szmaty to wiadomo.
Ale u nas jest armagedon dzwonisz ładnie pięknie jedziesz 150km i zastajesz dziadostwo gdzie dwie bele z jednej zrobione. Jeszcze rekordzisci januszostwa wpierają Ci w oczy, ze ich sipma czy m-fach robi 135 bele i oczywiście ceny górna granica. Możecie mnie jechać, ale zjezdzilem całe Podlasie i część Mazowsza za słomą, 60% to szuje przez telefon rarytas na miejscu syf i kapeć.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Baaa, jak się oferuje przez telefon 25zł za gotową belę i jeszcze chłop ma załadować to co myślałeś że 180-tki po zmiennokomorówce Ci dadzą? U nas lokalni rolnicy dawali 25zł z pokosu a handlarzyki z podlasia ledwo 30 za gotową i jeszcze załaduj panu..... Lataj na tą Litwę, przyczynisz się do wzrostu zawartości próchnicy na Polskich ziemiach  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Moim skromnym zdaniem lepsza próchnica bylaby z obornika... Ale spotkalem sie z opinia, ze obornik na slabe ziemie sie nie nadaje i lepiej ściąć slome bo wtedy podobno wapnować nie trzeba hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Jak litwini biedni i nie umią liczyć,to niech sprzedają ciekawe czy wystarczy towaru,na całe podlasie, a że ludzie nieuczciwi ,to masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Szymonie przecież po to kupuje się słomę żeby przerobić słać pod zwierzęta, czyli będzie z tego obornik, nie znam nikogo kto kupuje słomę i rozrzuca od razu na pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Obornik na słabe ziemie się nie nadaje hahaha dobre


Co do siano kiszonki to dlaczego nikt nie sprawdza co jest w środku przed zakupem,nie mówie o każdej wybieram belke i ją otwieram i widze wtedy towar jak wygląnda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim skromnym zdaniem lepsza próchnica bylaby z obornika... Ale spotkalem sie z opinia, ze obornik na slabe ziemie sie nie nadaje i lepiej ściąć slome bo wtedy podobno wapnować nie trzeba hahaha

 

Ale jaja :D:P . Gdzie takich nauk udzielają ? :lol: B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

W zeszłym roku ludzie płacili za słomę z pokosu 40 zł za bele 120x 120 w Podlaskim. W tym roku bardzo marne jare więc prawdopodobnie będzie powtórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

ja pierdziu 1000 pln za ha?? po pierwsze to liczyć z hektara to pomyłka wg mnie bo różne plony ludzie mają. Od niektórych partyzantów jak zbieram to w zeszlym roku 10szt bywało po 200pare kilo i płacone po 10pln/szt. i każdy zadowolony.
po 10szt z hektara oczywiscie


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja nic nie oferuje dopóki nie zobaczę. Ale jak dzwonię i szmaciarz mówi fest palca nie wsadzi pod 200kg to co to jest? Ja nikogo nie bronię, ale zorientuj się w cenach transportu 150km w jedną stronę to 15zł na belkę wychodzi, u was 30zł + 15zł, zamawiasz u nas po 60zł masz 15zł od beli. Dlatego mówię te wasze 1000zł za ha jest chore bo tyle to nawet u nas nikt nie woła z pokosu. Jeśli wychodzi wam taka strata składników ok nie znam się nie przeczę, ale nie pierniczcie takich głupot żeby po 1tyś krzyczeć. U nas sianokiszonke średniej jakości pierwszy pokos kupi w tej samej cenie co słomę u handlarza.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zamówiłem u kolegi co handluje belek 160 co najmniej 380kg po 100zl na podwórko także nie widzę sensu aby dawać komuś po 40 z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

ja pierdziu 1000 pln za ha?? po pierwsze to liczyć z hektara to pomyłka wg mnie bo różne plony ludzie mają. Od niektórych partyzantów jak zbieram to w zeszlym roku 10szt bywało po 200pare kilo i płacone po 10pln/szt. i każdy zadowolony.

po 10szt z hektara oczywiscie

 

U nas  w okolicy  z jarych  bywały i 3 szt.z ha.   i to  ludzie zbierali  bo susza okropna była.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

@pawel885 mi chodzi o to ze tak walczą o prochnice ale za obornik nie chcą sie wymienić :P

@zetorki12 jak ktoś juz nie wie co ma powiedzieć to wymysla rozne historie i teorie haha czasami to trzeba się baaaaardzo powstrzymywać zeby sie nie smiac albo chociaż skomentować... No ale trudno :P a później narzeka ze na 5 klasie żyto sypie ledwo 2 tony i to przy dobrym roku :)

Co do cen slomy wlasnie przywiozlem 16 balotów po pasówce 120x120 dwuletnia ale sucha za cale 500ml czystej wódki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak kiedyś dawałem rozrzutnik 3,5 t, obornika za 9 bel słomy po sipmie sam robiłem to się śmieli a teraz to za te bele chcą dać przyczepę obornika z dostawą na pole bo gówna pod dostatkiem u każdego, moja słoma jest czysta bez zielska a pozbierać dziadostwa to można pod Stoczkiem Łukowskim za 10zł. eko żyto z piasku bez nawozu i z wyką, wujo w tamtym roku kupował pod Adamowem za 20 zł. z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak kiedyś dawałem rozrzutnik 3,5 t, obornika za 9 bel słomy po sipmie sam robiłem to się śmieli a teraz to za te bele chcą dać przyczepę obornika z dostawą na pole bo gówna pod dostatkiem u każdego, moja słoma jest czysta bez zielska a pozbierać dziadostwa to można pod Stoczkiem Łukowskim za 10zł. eko żyto z piasku bez nawozu i z wyką, wujo w tamtym roku kupował pod Adamowem za 20 zł. z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj