Polecane posty

20CBR12    209

Pytanie czy ten gość od kurzaka serio mówił bo o tak korzystnym kursie to jeszcze nie słyszałem a jak będzie potrzebować więcej słomy to przyslij go do mnie też z nim chętnie pohandlyje, z tysiąc balotow chętnie mu pomijam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie bele po 50 zł teraz. I tak się boją suszy, że licytują się i zamawiają po 70 na po żniwach. Jak obrodzi, tą będą się nieżle wykręcać :P

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też mi się nie chce wierzyć jak już są oferty że sprzedadzą po 15 zł za belkę, którą trzeba zrobić samemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wszystko zależy od regionu. U mnie większość ma trawę i kukurydzę, bo krowy hoduje. Zbóż mało i słoma to towar deficytowy. Myślę, żeby gdzieś dalej poszukać. Trzeba tylko transport zorganizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Przezuwaczka skąd dokładniej jesteś? Dostałem ofertę od znajomego 45zł gotowa bela 125 po nh T 6030 i krone komprima z transportem. Złapał w pgr gdzieś pszenica pszenżyto i jęczmień 200 ha.
We wsi mam gotową teraz po 55, z pokosa zamawiają po 40, 15ha owsianki mam wstępnie dogadane sam nie wiem co robic.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po ile masz tą owsiankę i jakie belki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Nie chcę polecać bo sam nie wiem jaki to będzie towar.
@matik po 40 chcą i oczywiście sam beluję 120 po claas rollant, w sąsiedniej wiosce mam do skoszenia 12 ha i odda po 35, ale 6km ciągać ten towar...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Wysokie Mazowieckie i gdzie pytam, to już zaklepane. Mnie tylko pszeniczna interesuje.

 

do mnie masz z 70km ja mam pszenna tylko, mysle ze z 300 kulek okolo bede mial, daleko nie ma, jak po 70 zamawiaja to ja Ci za polowe tego sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

6 km to daleko? To ja zasuwam 50km i więcej. I jest Oki. Niższa cena rekompensuje odległość. 20zł belka 140cm po pasowce Welgera. średnio robię około 9 bel z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

5 zł taniej policzyć paliwo, stracony czas, dojazd kombajnem i tylko 70-80 bel jak zaoszczędze 100 zl to wolę dac 5 zl drożej we wsi mam. Gdyby miał z 400 to może i warto
A gdzie masz tak tanio? Pod Grajewo czy w nasze strony? U nas się zmądrzyli lely czy mchale 10 zl drożej, a po zmiennokomorowej 15 ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamówiona po 120 zł/tona tegoroczna słoma pszeniczna. Czyściutka i bardzo gęsta do tego 1 km od domu. Własna prasa i transport. Płn. Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 zł taniej policzyć paliwo, stracony czas, dojazd kombajnem i tylko 70-80 bel jak zaoszczędze 100 zl to wolę dac 5 zl drożej we wsi mam. Gdyby miał z 400 to może i warto

A gdzie masz tak tanio? Pod Grajewo czy w nasze strony? U nas się zmądrzyli lely czy mchale 10 zl drożej, a po zmiennokomorowej 15 ;)

 

To nie wiesz co zrobić?

Naklejki Sipma i prasujemy... ;-)

Wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Moja sipma właśnie się remontuje przed sezonem na słomę, liczą sobie od 30zł za bele./


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do sprzedania słomę rzepaczaną z 40 ha, z pszenżyta ozimego 25ha, pszenicy ozimej 16ha, pszenicy jarej 23ha, jęczmienia 10ha. Wszystko kupujacy bierze z pokosu jeśli ktoś chetny niech pisze na prv. Powiat Ciechanowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Kurcze dalszy dowóz psuje zurzycie paliwa. Nawet tira załadować bym mogła, ale 100 km to już 35 l x 4,20 zł. Musiało by dużo wejść do naczepy, żeby się to opłacało. Chyba że mniej spali, bo lekki towar.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bele slomy w Mazowieckim będą bardzo drogie:) Już mam dużo chętnych do kupna:)

Drogie tzn. ile?? konkretnie się sprecyzuj? wydaje mi się ze podobnie jak rok temu bo w ostatnim czasie powiat Ciechanowski troche popadało nawet znacząco i u nas suszy teraz nie widać i zboza sie naprawde dobrze prezenutuja to i słomy bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

U mnie moglibyście brać słomę z całej wioski.Zbierają tylko ci co mają hodowle.Ja w tym roku zbieram tylko z 1 ha,reszta idzie w ścinkę.

Po ile u was chodzą kostki słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Myślę że będą po 40-50zł bo jest bardzo duże zapotrzebowanie na słomę:) Ja już mam zamówienia na 200 bel:) Ale i sobie w tym roku muszę zostawić więcej tak około 400bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj