Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak tanio kupisz , a drogo sprzedasz to na pewno tak ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

słomy to bym nie kupował bo miał bym swoją z pola tylko czy to się opłaca a jeszcze musiał bym prase nająć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najbardziej będzie się opłacało temu co będzie Ci prasował ,a ze sprzedażą to już bywa różnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powodzenia ! Wcześniej próbowałbym na Twoim miejscu poszukać ewentualnych odbiorców , bo narobić balotów to nie sztuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

TY ja potnij i zostaw na polu bo to nawóz ,ja bym nie sprzedał nawet za 200 zł tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paker82    0

Czy ktoś wie jakie ceny słomy na ten rok obowiązują w fabrykach pellet lub u brykieciarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Czy ktoś wie jakie ceny słomy na ten rok obowiązują w fabrykach pellet lub u brykieciarzy?

110 zł netto na placu u kupującego także moim zdaniem nie opłaca się zabierać słomy z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

110 zł netto na placu u kupującego także moim zdaniem nie opłaca się zabierać słomy z pola.

 

No za taką kasę to lepiej pociąć, więcej w kieszeni na przyszły rok będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W moich okolicach płaci koleś 15 zł za rolke 120 cm po polskiej prasie. Na dobrym zbożu było około 30 rolek co daje 450 zł - koszt rolowania i koszt siatki (około 1,5zł na rolke). Na zrolowanie i zwiezienie trzeba około 20 litrów paliwa (mniej więcej). Powiedzmy że koszt rolowania i zwiezienia bez amortyzacji to 120 zł. Zysku mamy 330 zł oczywiście przy dobrej słomie. Moim zdaniem nie ma to większego sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

A wam chce się bawić w sprzedaż słomy,mi szkoda czasu na zniwa ,żeby wozić słome,tylko troche dla siebie,z tamtego roku zostało mi 4 przyczepy słomy i nawet nie sprzedaje,będzie mniej roboty w zniwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Jak ktoś ma jasny umysł ,to nie sprzedaje ,nawet się nie zastanawia czy sprzedać,dziś wymłucone i pocięte ,jutro  z rana rozsiany nawóz i potalerzowene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

 

Sprzedam słomę w ilość ok 130 sztuk  ze zbiorów 2014, sucha ( była pod wiatą), bele 120/120.

KUJ-POM, powiat mogileński 

Więcej inf na priv

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Kolega ostatnio sprzedawał na brykiet, wyszło po 8zł na bele 120x120. Słoma była pod przykryciem sprzedał żeby się pozbyć i zapomnieć. To jakaś kpina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Jak miałbym sprzedać po 8 zł to lepiej niech zgnije ,niz mu dać zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Niestety takie czasy że takie ceny , u nas w okolicy dobrze że są duże obory i praktycznie nie ma ceny ustalonej tylko wymiana na obornik oni zbierają słomę ty odbierasz od nich obornik ja mam blisko to pasi mi ten układ ,dobrze że pola z żytem to mało zobaczysz wtedy słomy było by dużo a nie wszyscy mają sieczkarnie ,miałbym też układ na słomę w kostce  dla koniarzy tylko brak ludzi do roboty przy kostce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

jak myślicie po ile będzie słoma żytnia tylko z własnym prasowaniem na Mazowszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Nie rozumiem po co oddawać słomę za darmo i jeszcze prosić żeby ktos wziąl. Sprawdżcie sobie ile słoma zawiera składników i jaką ma wartość.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

   A pług się zapycha jak słoma nie zebrana a i orka Ladniej wygląda i za kombajn taniej

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj