Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kramer
globus512    18

Najnowsze wpisy z cenami słomy w 2014 roku dostępne tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72480-ceny-slomy-2014/page__view__getlastpost

Archiwalna dyskusja o cenach w poprzednich latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

 

 

Zna ktoś jakąś firmę która skupuje siano i płaci jakoś rozsądnie? woj. dolnośląskie

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Sprzedam 35 beli słomy żytniej,przechowywana pod dachem Maków Maz.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mycogen i Stec maja teraz jakie terminy odbioru?

 

Wszystko zależy od ilości. U nas około 600 ton to Stec powiedział że na dzień dzisiejszy się takiego czegoś nie podjemą, bo są zawaleni. Umówiliśmy się z Mykogenem, termin odbioru 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Zależy po jakiej prasie i jak zbite, ja mam do sprzedania 50szt 120/120 oddam po 25zł/szt ale kupca brak. Znalazł się jeden handlarz ale płaci po 20zł :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przywieście do łódzkiego 3 sąsiadów się pytało czy coś nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wszystko zależy od masy belki. Wiadomo, jedna 120 moze ważyć 100 kg, a jak ktoś ładnie zbije pasówkąto blisko 200 kg. Więc wszystko kwestia masy, jak by ważyły po 100 kg, to 10 x 30 masz 300 zł tona, a jak 200 kg, to masz 5 x 30 czyli 150 zł / tona. W jednym przypadku przepłaciłeś w drugim nie. Także sam musisz sobie odpowiedzieć, tak dla Twojej orientacji Mykogen płaci nie całe 200 zł tona na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przywieście do łódzkiego 3 sąsiadów się pytało czy coś nie wiem :P

 

 

Z jakiego powiatu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie mam do sprzedania z 1000 balików słomu po polskiej prasie?

Jak to liczyć ile za takiego balika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

belka 120 x 120 pszeniczneej słomy po zwykłej sipmie waży ok 170 kg wilgotność ok 12% o pasówkach już nie wspominając . Więc nie wiem jak dla kogo ale dla mnie robienie jak i kupowanie takich platfusów po 100 kg to bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Przywieście do łódzkiego 3 sąsiadów się pytało czy coś nie wiem :P

 

przyslij tych sasiadów do mnie, beda mieć blisko :D

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No widzisz :D po ile cenisz ?? Numer mam jeszcze ;) muszę im powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Zależy po jakiej prasie i jak zbite, ja mam do sprzedania 50szt 120/120 oddam po 25zł/szt ale kupca brak. Znalazł się jeden handlarz ale płaci po 20zł :wacko:

 

Po prasie welger RP120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dałem do gazety ogłoszenie że sprzedam słomę i sprzedałem

balik waży mniej więcej 6-7 kg

za balika gość mi dał 1.50.

Najwięcej tel. było o jęczmień udało mi się sprzedać po 850zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Po 1,5? to w żniwa była 2 i jeszcze trzeba było sobie sprasować, a na wiosnę sprzedałem po 3,6 za belke 3 letnią z pszenżyta ale ładna była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

1,50 kolega sprzedał to cena mała tylko jak pisze baliki ma małe 6-7 kg ja kiedyś po 2 zł teraz po 3 zł tylko waga min10-13 kg a i tak dużo roboty i zwijają sobie sami z pola 10 zł dają mi za wałek jeden robi sipmą małe 120 -120 to mam lepiej drugi nową krone 150 mocno zbija ale tak umówieni płacą od wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

W sumie tona słomy wyszła mnie 250 zł wiec mysle że dobra cena.

Zainteresowanie jest bardzo duże bo dzwonią non stop .

Na drugi rok z całego pola bolikuje słome. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

potrzebuję namiary na skupy słomy z woj lubelskiego oraz wszelkie informacje gdzie jest prowadzony skup w woj.podkarpackim,świetokrzyskim,mazowieckim gdzie co o jak cena namiary czy biorą jeszcze potrzebuję wszyskich informacji.\

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Może macie koledzy namiary gdzie w zachodniopomorskim sprzedać słomę?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas jeden gość kupował słomę po żniwach płacił 18zł za belkę {wymiarów nie znam ale prasowana prasą fendt za***iście zbita i wielka }, sam sobie prasował i zabierał i zaraz płaci., z pszenicy która dawała 7ton z ha wychodziło 7 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

18 zł cena dobra nic ciebie nie interesuje ,ja brałem 10 zł tylko brali znajomi to nie chciałem ich wyzyskiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

u nas jeden gość kupował słomę po żniwach płacił 18zł za belkę {wymiarów nie znam ale prasowana prasą fendt za***iście zbita i wielka }, sam sobie prasował i zabierał i zaraz płaci., z pszenicy która dawała 7ton z ha wychodziło 7 bel

 

18 zł. za tonę to dobra cena? To ja wolę niech ta słoma sobie zostanie w glebie i wzbogaci ją w próchnicę...


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj