Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kramer
ZUCH1234    93

ja w tym roku prasuje oporowo ludzie sie az prosza zebym wzioł a sąsiad wypożyczył mi stodołę wiec nic sie nie zmarnuje w przyszłym roku sobie odpuszcze albo bede u siebie ciął . nieliczni chcą troszke obornika pod ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja sprzedałem wczoraj po 20 zł za 120 balot z pokosu. Zuch też bym tak robił,swoją pociąć a od jeleni zwozić. Tylko u mnie jeleni nie ma za wielu bo duzo bydła i nikt prawie nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie mało kto zostawia slomę dla siebie bo nie ma hodowli. W zeszłym roku kilka firm jeździło po polach i prasowalo słomę , w tym roku żniwa na ukończeniu i nikogo nie widać , wszystko idzie przez sieczkarnie. Jeszcze teraz leży na polach zeszło roczna sloma i chyba juz tam zostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

U siebie jeszcze nie skosiłem ani ara a już mam zebrane 200 bel darmowej żytniej słomy-dla mnie wraz z zeszłorocznym zapasem wystarczy, swoją prasuję w kostkę i pod dach a na kostkowaną koniarzy opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas słoma od 5zł do 12zł ale średnia to 10zł za belkę 120x120 chociaż jak ja kupowałem to JD 550 rozkręciłem do 130cm :D :D ale słomy nie za dużo ... Z żytniej ostatnio natłukłem z 2ha 14 belek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Może mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej słomy tj. dużej kostki może dać z 1ha średniej mieszanki? I jeszcze jedno czy jest ktoś chętny na tą słomę w zamian za sprasowanie tj połowa dla mnie połowa dla prasującego z jego sznurkiem okolice ch*jnic około 23ha, ewentualnie jaka cena na prasowanie od kostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U nas słoma od 5zł do 12zł ale średnia to 10zł za belkę 120x120 chociaż jak ja kupowałem to JD 550 rozkręciłem do 130cm :D :D ale słomy nie za dużo ... Z żytniej ostatnio natłukłem z 2ha 14 belek ...

No to cienko u ciebie ze słomą , Ja na pszenżycie 1 ha 15 szt ukręciłem a na jarych 10 - 12. Słome kupowałem po 10 zł za szt, jeszcze ją beluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj miałem ofertę sprzedaży 12zł/szt 120/120 sprasowana leży na polu.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja wymieniam słomę na gnojowicę. Przed żniwami jadę uzgodnić z gościem z ilu hektarów mam słomę i czy bierze a że ma dużo krów i blisko na moje pola to nigdy nie odmawia i pola, z których brał słomę nawozi gnojowicą. Dodam, że sam prasuje w dużą kostkę i sam przywozi gnojowicę.

Hodowli dużej nie mam więc sobie prasuję ile potrzebuję a reszta na wymianę oprócz rzepakowej oczywiście, bo ta zawsze jest cięta.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mój ojciec zrobił chyba biznes roku jeśli chodzi o słomę. Zgosił się do niego nasz sąsiad, facet po 60, który zaoferował mu kwotę 35 zł od jednej przyczepy samozbierającej kupującego. A jak sąsiad sam mówi jedna jego przyczepa = jedna bela 120. Więc wychodzi na to, że za 1 balot płaci 35 złotych i w dodatku sam zbiera, a my tylko się przyglądamy. Dobre jaja. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Człowieku jedna przyczepa samozbierająca to kilka bel słomy na pewno jak dobrze załaduje. Czyli on cie załadował w bambuko. :) Chyba, ze ty piłes dzis szalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Raczej nie załadował w nic, a już na pewno nie w bambuko :P Ma starą przyczepę, niedużą i nie wydaje mi się, żebym to ja wyszedł na idiotę w tej sytuacji. Jak na razie zebrał wczoraj tylko z jednego pola (0,85 ha) 6 przyczep i zapłacił 210 zł. Wydaje mi się, że jeśli już to tam może wejdzie z 1,5 balota, nie więcej. Zresztą, aż kurde pojeżdżę z nim i sprawdzę ile on tam zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ludzie pozamawiali a jak było ścięte to się wycofali. Słoma leży teraz nie ma komu tego sprzątnąć. A prasować wozić na gromadę i za rok oddać za darmo to słaby interes. Bardzo dużo słomy z tamtego roku zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie każdy chce się męczyć ze słomą, przyjedzie stary bizon co przetnie ją na 3 części i tnie hektar 10-15min dłużej- już koszt ok50zł. Potem męczarnia żeby to podorać jak ma się tylko np ursusa c330 albo t25 . Pasuje posiać mocznik - dodatkowy koszt. Więc jak rolnik dostanie 5zł za belkę 120 i się nie dotyka to krzywdy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No można i tak do tego podejść. Nigdy w ten sposób o tym nie myślałem. Troszkę inna filozofią

Się kieruje w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

donweter 1989 u nas jest masa starych kombajnów z zachodu bez sieczkarni również z wąskimi hederami,poza tym było większość zimowego bo w ubiegłym roku wymarzło.Mnie gość żebym tylko zabrał słomę po małym Volvo pograbił 3 rzędy na jeden z 6-ciu ha było 100 bali.Dziś był znowu gość żeby wziąść 3ha pszenżyta ale mam już 150% normy i wszyscy mi znani krowiarze tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja jestem z północnego kuj-pom u nas słoma towarem deficytowym. Mało kto chcę się pozbywać. Całkiem inna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

czy cena 25 zł za balot (120x120) plus własne sprasowanie (czyli około 8 zł) jest dobrą ceną? Słoma brana zaraz po kombajnie z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj