Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

melon10641    1218

@mimcio ja dwa tygodnie temu byłem u nich w biurze to siedziały dwie kobiety i mówiły że 2 gości się zajmuje skupem ale ceny nie znają bo pojechali dopiero na naradę.

Potem zadzwoniłem pod 69772417 Głowecki (mam nie wyraźnie napisane) to mówił że po 150neto ale nic więcej nie mówił.

19 lipca zadzwoniłem pod 609699313 Jaskuła to powiedział mi że netto 140zł tona, belki minimum 150 i jak ładowarką stóg zrobiony to dadzą folie jak nie to samemu na swój koszt trzeba przykryć. I co ważne umowa tylko od 300ton. I transport po mojej stronie a że nie mam lawety do ciągnika to zostaje mi tylko ciężarówka (35km) powiedział mi orientacyjnie 300-350zł samochód. Na jeden wchodzi 10-12 ton to mi odchodzi od ceny 30zł na tonie za transport czyli 110 netto zostaje. A gdzie mój sznurek/siatka, ropa na prasowanie i zwożenie i jakaś amortyzacja?

 

Po chwili przemyślenia doszliśmy z rodzicami do wniosku że w tym roku nie będziemy prasować dla nich albo i wcale bo tej firmy nie znam jak mi policzą wilgotność tak jak chcą to mi zejdą z ceną pewnie do 100 netto więc ja im co najwyżej gest Kozakiewicza mogę pokazać :) Firma w moich oczach jest nie pewna bo wiem że jednemu pracownikowi kazali negocjować zeszłoroczne umowy z rolnikami żeby mniej było za tonę albo niech się zwalnia, no to się zwolnił. Druga sprawa to że do tej pory nie pozabierali od ludzi słomy ze stogów a że po deszczach wilgotność jest full no to co taki rolnik na niej zarobi. I nie mam też ochoty dzwonić do nich cały rok i prosić żeby zabrali i zapłacili.

 

I teraz jak piszesz że po 130netto i odbiór w maju to niech mnie w nosek pocałują za darmo na kogoś robić nie będę, nie wiem jak wy :)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

strasznie drogo ci ten transport policzyli ja mam do peleciarni 25 km i zabranie 38 120x120 zbieranych z łąki ba z kilku zakamarków kosztuje mnie 150zł Swoim sprzętem sie nie dotykam tylko aby belki leżały i jako taki dojazd był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

też mi się tak wydaje że bardzo dużo ale może gość się pomylił @grzepo Ciebie ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Ja mam umowę z nimi że oni opłacają transport. Umowa z początków września poprzedniego roku. Załadunek zresztą też miał być ich, ale już sam ładuję bo ile może leżeć słoma. Aby tylko chcieli brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

A co do zbóż skracanych regulatorami wzrostu to nie do końca musi być znaczny spadek plonu słomy z hektara.

Zboze jest niższe to oczywiste ale zboże skrócone np moddusem ma dużo grubsze źdzbło wiec roślina nizsza a grubsza nie koniecznie musi mniej wazyc niz roślina o cienkim przekroju a wysokim. Więc plon słomy ze zboża skracanego nie do końca bedzie tak duzo nizszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombien    3

Ja swoją żytnią sprzedałem za 20 zł/szt (rolka 120x120 120 kg) - klient sam prasuje

Edytowano przez tombien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

jak ktoś chętny u mnie we wsi żytnia słoma po 7-8,-/szt belka 120-??? dostępność ok 50 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś kupiona słoma 10ha po 10zł bela.szaleństwa nie ma .

co nie którzy to po 8zł sprzedają.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W tym roku lepiej umawiać się na hektary - słomy jest dużo - ja z pszenicy dziś zrobiłem prawie 2x więcej jak rok temu z podobnego kawałka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

Witam, może orientuje się ktoś po ile brać za słomę prosto z pola do belowania z mieszanki, pszenżyta, żyta, w Podlaskim ????

Edytowano przez robert11732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
W łódzkim oferta belka 120x120cm, 10zł szt. z pokosu. Więc już zapadła decyzja, słoma zostaje na polu. ;)

u mnie tak samo ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj