Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

Kania ogłosił sie że bedzie kupował po 175zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ja dzwoniłem do zamościa to dają 150zł/t netto 15% wilgotności, po żniwach dają Ci 30% wartości reszta po odbiorze tylko u nich nie podoba mi się to że do tej pory nie zabrali słomy od ludzi zakontraktowanej rok temu a co najgorsze to chcieli obniżyć ceny w umowie, trochę nie za bardzo to wygląda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mykogen z Łasku podpisywał umowy. Cena na placu była 160 zł netto,i jak z odbiorem to wyliczali odległość i odliczali 2,5 za km, przyjmując wage zestawu itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

I jak koledzy myślicie,przy cenie za słomę tak jak narazie firmy oferują 150-175 zł/tonę firmy będą miały wystarczającą ilość surowca??? czy sieczkarnie będą intensywniej pracowały?? ja osobiście obstawiam to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Będzie i tak i tak. Pomimo że sieczkarnie będą więcej pracowały to i słomy firmy będą miały wystarczająco. Nie zapominaj o tym że upadły brykieciarnie, na które też sporo słomy szło i cos z ta słomą musi się zrobić. A po za tym kompostownie to kupują głównie słomę z pszenicy , pszenżyta i żyta, ale główny udział to żyto z którego cięciem ciężko bo nie każdy ma sprzęt żeby pozbyć się takich resztek pożniwnych . Moim zdaniem jeśli chodzi o cenę słomy w kompostowniach to lepiej nie będzie, bo tak jak np Mykogen, gdzie łaczny przerób słomy wynosić będzie w tym roku około 80 tys ton już ponad tydzień temu zakontraktował wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12kasia3    0

kupię słomę na pokosie z okolic włodaway, kodnia, korolówki, nowe mosty są to miejscowości w woj. lubelskim

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie. Czy ma ktoś numer do brykieciarni do Zamościa? Bardzo bym prosił o odpowiedź . Może być na PW lub GG.

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

Południowa wlkp po zeszłorocznych rekordach cen slomy wiele gospodarstw z kupujących przestawilo się na sprzedających słomę wprowadzając bezściełowy system utrzymania zwierząt. W kwesti sieczkarni może ibędą intensywnie pracowały jeśli je ktoś ma . W mojej miejscowości na 21 kombajnów żaden nie ma.

 

Kalkulacja jest prosta:

1 t słomy to: czyli przy założeniu 5t słomy z ha mamy

6kg N 30kg N

3kg P2O5 15kg P2O5

15kg K2O 75kg K2O

10kg CaO 50kg CaO

1,5kg MgO 7,5kg MgO

1,5kg S 7,5 kg S

Można to przyrównać do: 40kg Polidapu(2,5zł za kg) + 70kg saletrzaku (1,3zł za kg) + 125kg soli potasowej 60% (1,8zł za kg) + 25kg siarczanu magnezu(worek 25kg kosztuje 30zł) + cała gama innych składników niewymienionych oraz inne dobrodziejstwa. Daje to nam rachunek: 40 x 2,5zł + 70 x 1,3zł + 125 x 1,8zł + 30zł = ok 450zł.

 

Reasumując: czas na nowe noże w sieczkarni. Nie będę oddawał za darmo nawozu.

 

Kolego Jeżeli golisz łan zboża na wysokości 20mm od ziemi to może uzyskasz założenie 5t/ha kupuję słomę i jak się udaje uzyskać 4t/ha to jest już dobry wynik u rolnika który wyciąga średnio 8t ziarna/ha. Kupuje na wage.

Na papierze kalkulacje wyglądają rewelacyjnie, ale jak hodowcy zaczną konkretnie kalkulować na papierze to sieczkarnie będą niezastąpione.

Edytowano przez ziko1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko doliczcie ok 50zł do ha na kombajn ( drożej bierze za usługę i wolniej jedzie- przynajmniej bizon) , posypać z 70-100kg mocznika żeby się ładnie rozłożyło i już mamy około 200zł, ścięta słoma to konieczność głębszych uprawek pożniwnych i dodatkowe paliwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głębsze uprawki? Bzdura.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

używając azot na słomę należy zmniejszyć o tę ilość wiosenne dawki N . Gdyż ten azot nie znika będzie wiosną dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bzdura i błąd agrotechniczny. Słomę miesza się z ziemią a nie orze w kolano...

 

To że rolnik ma 8 t z ha nie świadczy o tym że słomy ma więcej niż ten co ma 5t z ha. Na skracanym zbożu słomy jest dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ale chodziło koledze o to że trzeba troche głębiej puścić talerzówkę/agrgat podorywkowy żeby lepiej wymieszało bo jak się zbiera słomę to talerzówkę jak najpłycej żeby podrapała i wystarcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Powiedzcie Panowie mi pewną rzecz mam około 20ha mieszanki owsa jęczmienia pszenicy do sprasowanie w zamian za słomę, w grę wchodzi duża kostka, jak się rozliczyć później za robotę? 2 snopki moje jeden prasującego? czy jakie proporcję? Może ktoś byłby chętny zrobić, ewentualnie w okrągłe bele, jestem z pomorskiego okolice ch*jnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

dzisiaj jeszcze raz dzwoniłem do Zamościa słoma 140tona netto, 30% kasy wypłacają po żniwach reszta po odbiorze i umowy od 300 ton podpisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

"Bzdura i błąd agrotechniczny. Słomę miesza się z ziemią a nie orze w kolano..."

 

A kto pisał o orce? Uprawki pożniwne to orka ? Jak masz czyste ściernisko 5 cm to chyba płycej uprawiasz niż ściernisko plus słoma. I dlatego napisałem o zwiększonym zużyciu ON po ścięciu słomy...

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

dzisiaj jeszcze raz dzwoniłem do Zamościa słoma 140tona netto, 30% kasy wypłacają po żniwach reszta po odbiorze i umowy od 300 ton podpisują

 

 

To widzę, że każdy mówi inaczej. Ja dzisiaj byłem na miejscu żeby dogadać kolejny termin odbioru i przy okazji porozmawiałem z kierownikiem produkcji, który powiedział że duża kostka po 160 netto natomiast rolka tylko 150 i w siatce po 130 netto i prawdopodobnie koszty transportu pokrywa sprzedający (rolnik).

Aha i odbiór nie wcześniej niż maj 2014.

 

@melon10641 kto Ci tak powiedział mężczyzna czy kobieta.

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Tam nic nie można się dowiedzieć, zero logistyki, nikt nic nie wie i niczego nie gwarantuje. Dogadałem się z nimi żeby odebrali jedną lawetę na "próbę" aby sprawdzić wilgotność- odebrali (sam załadowałem, wcześniej bele oczywiście rozłożyłem aby doschły) wilgotność 20%, pytam się co robimy z resztą trzeba ustalić jakiś harmonogram odbiorów- nikt nic nie wie, osoby odpowiedzialnej nie ma. Zostawiełem wiadomość żeby oddzwonili co mam robić czy rozkładać dalej do przesuszenia czy mam dać sobie spokój- nie zadzwonili. Tydzień póżniej 0 7.00 telefon od kierowcy lawety że przyjeżdza po słomę i za godzinę będzie ( jedna laweta)- załadowałem prosto z pryzmy suche to nie było, nie jechałem dowiadywać się jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u nas feż tyle kosztuje 25-30złz za kostkę dużą ale ja tAM NIE sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj