Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

wlkpmder    6

damian40000 sprzedał Byś po 100zl/ha ja nie w tym roku jade z sieczkarnią tylko w zeszłym sezonie pare ha sprzedałem bo brakowało słomy i trzeba było podratować hodowców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

600zł za ha.co wy ludzie wypisujecie.bądźmy poważni,takie głupoty wypisywać.

AF to poważne forum,tak myślę.

wróćmy na ziemię.

taki rok jak 2012,brak słomy zdarza się nie zawsze.wróćmy do cen z przed kilku laty,jakoś nikt nie protestował i sprzedawał.a ceny na pewno były 5-10zł.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek12345    0

No mi tesz sie wydaje ze cena 100a 200 zł to taka cena w ogłoszeniu napisałem 250 ale nikt nie dzwoni jak by ktos chciał bd miał pszenice na hadel do siewu odmiana KRANISZA pierwszy odsiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

matingus nie chce nikogo tu obrażać bo nie o to chodzi ale głupotą to jest palenie słomy lub oddawanie jej za darmo bo jeszcze niektórzy mają słomę za odpad coś nie potrzebnego. A to że ktoś ceni swoją prace to nie jest głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

http://www.agrofoto....z-czy-szkodnik/ tutaj jest temat odnoście czy warto ciąć czy nie a w tym temacie pozostańmy przy cenach

 

Czy ktoś wie czy jest jakiś zakład w lubelskim który będzie skupował słomę? Perespa się ogłasza po 130zł tona i 16% wilgotności a jakieś inne zakłady? A może znajdą się rolnicy, którzy mieszkają w rejonach gdzie brak jest słomy i chcieliby kupić?

 

 

 

 

Mam pytanie dotyczace zakladu w Perespa to jest miejscowosc gdzie znajduje sie pelleciarnia slynna w Zamosciu? Mozesz mi powiedziec cos na temat zakaldow w zamosciu i w tym Perespa Jak sobie radza jak placa jaka musi byc jakosc slomy dostarczonej do nich czy sami maja odbior moze jakies namiary?

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja aktualnie woże gościowi do podściółania truskawek po 4 zł + transport. Żałuje że tylko na 800 umowe podpisałem. Za takie pieniądze warto stodołe czyścić. Z hektara na dobrym życie hybrydowym jakieś 6 ton mam słomy, to sobie policzcie 500 snopków. Więcej jak za zboże w tym roku wyjdzie. Za 100 od ha to nawet szkoda w dyskusje jakieś się wdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak zbierasz zboża na 2tyś to nic dziwnego że weźmiesz więcej bo to jednak troche mało. Co do kwoty za słome od hektara to zaczyna się opłacać sprzedać przy 350zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak żyto w tym roku będzie po 400 to troche go trzeba będzie na 2 tys sprzedac, a co dopiero żeby 2000 zysku zostało. A co niektórzy liczą za darmo coś za co 2000 tys z ha wyciągnąłem. Za darmo to moge komuś dać jak mu stóg nie daj boże albo stodoła spłonie, albo jakieś inne zdarzenie losowe nawiedzi. O moje plony się nie martw, bo jak Ci się słoma za 350 hektar opyla to Twoje chyba liche są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Policz sobie zawartość składników pokarmowych na 1t danej słomy i potem pogadamy. Przy 6t słomy żytniej z ha to jaki plon ziarna? Co do ceny za ha to wole wziaść 350zł/ha i mieć spokój niż prasować, zwozić, magazynować potem jeszcze dostarczyć, a gdzie robocizna przy tych kostkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Drugie 6 zostało na polu. Więcej niż połowę słomy nie zbierzesz. No chyba że po ziemi powleczesz heder a zboże idealnie prosto stoi. Plony rekordowe były w tamtym roku, a żyto nikomu prawie do żniw nie dostało w pionie. Właśnie policz wartość w 6 tonach i skąd ci się 350 zł tam weźmie. 250 zł + belowanie to brałem z pola prosto i taniej nie sprzedam. W tym roku kukurydzy mam dużo więc wogóle nie musze sprzedawać. Za transport wystawiam odzielny rachunek, bo cena ze stodoły. Jak się komuś za 1500 nie opyli słomy z ha zwozić to bogaty. Ja biedny jestem i woże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy tej cenie pozostaje przyorywać ziarno;]

 

ja w zeszłym sezonie sprzedawałem słomę prosto z wałków po 120zł/t i kalkulacja wskazała mi, że taka cena gwarantuje dobry wynik (kupiłem za to więcej NPK i mikro niż straciłem i jeszcze starczyło na poplony), ale nie uwzględniłem strat wody, rozkład pogody okazał się być tak niekorzystny, iż prawie na każdym stanowisku słoma zalegała przez ponad tydzień, po deszczach przyszła susza i zanim pozbierali mi wałki to już była masakra, poplon z łubinu nie powschodził mi wcale (strata na samych nasionach ponad 200zł/ha), a na domiar złego okazuje się, iż dolistnie bardzo trudno jest uzupełnić mikroelementy (gdyż złożonymi mieszankami można narobić sporo szkód)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kalkulacja jest prosta:

1 t słomy to: czyli przy założeniu 5t słomy z ha mamy

6kg N 30kg N

3kg P2O5 15kg P2O5

15kg K2O 75kg K2O

10kg CaO 50kg CaO

1,5kg MgO 7,5kg MgO

1,5kg S 7,5 kg S

Można to przyrównać do: 40kg Polidapu(2,5zł za kg) + 70kg saletrzaku (1,3zł za kg) + 125kg soli potasowej 60% (1,8zł za kg) + 25kg siarczanu magnezu(worek 25kg kosztuje 30zł) + cała gama innych składników niewymienionych oraz inne dobrodziejstwa. Daje to nam rachunek: 40 x 2,5zł + 70 x 1,3zł + 125 x 1,8zł + 30zł = ok 450zł.

 

Reasumując: czas na nowe noże w sieczkarni. Nie będę oddawał za darmo nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam pawelol111 wiem ze każdy ciągnie w swoja stronę ale z tymi składem słomy to przesadzasz a druga rzecz 5 ton słomy z ha śmiech na sali zakładając ze balik ma 200kg to musiał bym 25 balików z ha sprasować a jak długo prasuje a prasuje około 150 ha słomy rocznie to max 18 snopków z ha zrobiłem żytniej słomy a tak 8 -12 snopków z ha także myślę ze te 200zł za ha dobrej słomy to jest optymalna cena która można zaproponować w tym sezonie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

5t/ha słomy czemu nie, napewno przy średniej wysokości w pszenicy bez regulatorów. @PawelWlkp nic nie musze liczyć po 6t/ha słomy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

jan2130 wszystko zależy jak mocno zbijasz baloty w zeszłym roku było tak że jeden z ha miał 15-20 balotów inny zbił to w 10 balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Wlkpmder ale tona to tona ja robię snopki po +- 200kg a jak inny zrobi po 100kg to może więcej balików będzie miał ale wagowo i tak to samo wyjdzie jedynie więcej siatki zużyje i oszuka psychikę ze tyle balotów ma


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z pszenżyta, pszenicy czy żyta jak udane zboże to i więcej jak 5 t słomy jest. Sporo zależy również od tego ile na pokosie ta słoma leży i oczywiście od wysokości koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie na hybrydzie 30 balotów po 200 kg bez problemu. Oczywiście po regulatorach bo inaczej nie ma opcji żeby stało,a z polegniętego będzie mniej słomy i sieka się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

20 balotów to juz jest max z 1 ha dobrze zbitych bali i czy to po prasie sipma czy krone, jak ktoś ma więcej to nie chce mi się wierzyc ze baloty są dobrze zbite. W tamtym roku kupowałem słome i po prasie krone baloty jak ważyły 120-150kg to max a swoja prasowana była sipmą i nawet cięzsze były. Myśle że cena 150-200zl za ha to optymalna cena jak samemu sie prasuje i zwozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn .mazowsze - słomę można kupic już po 20 ,25 zł za bele prosto z pod dachu .Jeżeli chodzi o słomę z tegorocznych żniw to załatwiłem sobie z pszenicy ozimej Za sprasowanie czyli co 2 bela moja na polu ,sprasuje 200 ,100 zabieram a ogólnie to słomy do oporu i skończyło się zbieranie słomy za orki czy gruberowanie czy cięcie kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj