Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

kolego skoro siejesz buraki lub prowadzisz inne uprawy to wtedy nie ma problemu ze ścięta słomą gorzej jest jak ktoś ma monokulture zbożową wtedy po prawie 40 latach ścinania słomy poziom gleby podniósł by się chyba o metr

właśnie mi oto chodziło.

jest u nas kilku gospodarzy co mają po 100ha i same zboża i kukurydza to na polu nie można robić.sam tego doświadczyłem pomagając jednemu rolnikowi.nawet użyźniacz nie pomaga.po tylu latach cięcia słomy 40 lat wiesz co piszesz masakra na polu....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

wziąłem w dzierżawę pole na którym prawie 20 lat słoma była cięta i powiem szczerze uprawiać to pole to masakra!!!!chociaż plon w ubiegłym roku nie odbiegał od plonu z moich kawałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Bela słomy która waży 150-180 kg na 1 tonę obornika?? I ktoś u was na taki układ idzie??

 

Tona obornika u nas kosztuje 0d 15-24zł/t sam po tyle kupowałem więc co złego w tej zamianie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

i ktoś na taką zamianę idzie,albo sprzedaje.to naprawdę ludzie nie umieją liczyć.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@krecikuryn - czyli według ciebie to krowie łajno nic nie jest warte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to ja mam zawsze 300 bel zrobionych,to jest 300ton obornika.

dobrze rozumiem..


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

to nie ja wymysliłem tą cene za obornik... kupiłem z ogłoszenia. Obornik jest najlepszym nawozem ale oprócz zakupu generuje duże koszty rozwoenia przez co staje się mniej konkurencyjny... poza tym można go po części zastąpić np ściętą słomą, resztkami pożniwnymi, poplonami, odpowienik płodozmianem. A hodowca mo,że zastąpić słomę przerabiając oborę na bezściółkową więc lepiej zamiast się spinać pomyślcie o tym. Albo siejcie żyto hybrydowe ( generuje bardzo duże ilości słomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak by się warstwa orna miała powiększyć o metr to bym swoją ścinał a do zwierzaków bym kupował ;) jak ktoś nie ma czym albo jak zagospodarować to może sprzedawać za grosze, ja wole pociąć, talerzówka, troche mocznika i w te przesądy o cięciu słomy ludzi którzy nigdy nie cieli bo muszą dokupić nie będę wierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

ja sprzedałem pod koniec lutego firmie BIO FUTURE z Lubienia Kujawskiego. Na umowie oczywiście długi termin, bo 6 tygodni, a kasy nie ma do tej pory. Firma z ogólnie dobrą opinią nie płaci i każe się uzbroić w cierpliwość... Śmiechu Warte. Temat ze słomą był dobry dwa lata wcześniej. W tym roku żadnego prasowania i zbierania. Wszystko ścięte i spryskane mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

słoma to składniki, wolno się rozkłada i jakieś multum ich nie ma. Na słabych kawałkach jak się zostawi to zauważyłem że jest różnica, na lepszych nie zauważyłem, ale trzeba badać zawartość próchnicy przez x lat i będzie wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

http://www.agrofoto....z-czy-szkodnik/ tutaj jest temat odnoście czy warto ciąć czy nie a w tym temacie pozostańmy przy cenach

 

Czy ktoś wie czy jest jakiś zakład w lubelskim który będzie skupował słomę? Perespa się ogłasza po 130zł tona i 16% wilgotności a jakieś inne zakłady? A może znajdą się rolnicy, którzy mieszkają w rejonach gdzie brak jest słomy i chcieliby kupić?

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

PROXIMAMICHAL mocznika nie stosuję tylko użyźniacz glebowy 0,9l/ha stosuję w czasie deszczu lub gdy jest zachmurzone niebo, później tylko bruber i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek12345    0

Witam panowie w jakiej cenie mozna sprzedac słome pszenna z hektara odmiana kranisza dodam ze pszenica nie jest słaba po ile taka słoeme z pola mozna cenic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

mimo to stanowczo za mało ja bym sie zastanowił nad 600zł/ha. Misiek12345 lepiej sprzedaj na ha bo na bele różnie bywa w zeszłym roku ludzie tak zbijali bele że ledwo szło wbić "widły"

 

wiem kupujący chce zapłacić jak naj mniej a sprzedający chce jak najdrożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kto ci da 600zł za hektar słomy w tym roku. Byłeś na polu zboża piękne słomy będzie opór. Brykieciarnie nie będą kupować bo starej nie przerobiły. A jak będą to nie dadzą więcej jak 100zł za tonę sprasowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj