Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

matingus    107

@pawel 90 zł oferują prosto z po kosa.prasę to oni albo mają,albo najmują.w tym roku jeszcze zamówień na prasowanie nie ma.

myślę że czekają jaka będzie sytuacja.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

No nie będzie nikt dokładał do interesu akurat słomę to możemy puścić sobie w ziemię, na tym na pewno nie stracimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Jak zabiorą zeszłoroczna słome bedziemy rozmawiac o nowej. Rozumiem ze brykieciaże zostali zrobieni w bambuko przez elektrownie ale ja nie mam zamiaru ze to płacić. Rolnik nie musi zebrać słomy bo nic sie nie stanie jak potnie i zostawi na polu ....... nich gnije za kilka lat będa miał super nawóz na pole

dokładnie jak piszesz

 

No nie będzie nikt dokładał do interesu akurat słomę to możemy puścić sobie w ziemię, na tym na pewno nie stracimy:)
wezmiesz w stary lejek parę worków z azotem i będziesz miał jeszcze zysk bo sporo materii organicznej rozłożonej w glebie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

słoma 2013, +/- 100t

 

po:

vicon-rv-1601-opticut,56350a17.jpg

 

możliwość wyboru wielkości beli, zgniotu, rdzenia, ciśnienia itp

250zł/t

 

Siedlce/Mazowieckie

PW w razie czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Interesuja mnie firmy kotraktujace slome w woj lubelskiem i okolic? Cena i na jakich warunkach? prosze o namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy mam pytanie czy oplaca się wymieniać slome na gnój "odpady z pieczarek" w Proporcji 4 tony tego czegos z pieczarek za 1 tone słomy.Towar mi Przywiozą na pole a słome zbiora i Nic mnie nie obchodzi. Proszę o Rady Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak słomę masz na zbyciu i wszystko oni robią to warto.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja brak hodowli wiec sloma mi zbedna ale co roku ja ciołem nigdy nie sprzedawałem .A ile może dac slomy z 1 ha pola pszenicy?

 

Dlaczego cytujesz ostatni post?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

czyli gdzies 15 ton tego obornika bym dostał za ha pola słomy. I tu jest pytanie co zrobić Ciąć czy wymieniać na obornik. Koledzy Proszę o Pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie wiem czy gdzieś znajdziesz wartość tego towaru. Chociaż byś musiał zbadać wilgotność tego specyfiku, bo może się okazać że w przeliczeniu na suchą masę jest to samo co słoma, a wtedy to jedynie pieczarkarze dobry interes zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Właśnie nie wiadomo co to jest i jakie ma własności. A wlasnie kupiłem Nowy rozrzutnik z talerzami wiec bym to równo i w miarę dokaldnie rozwalił i kusi mnie aby zaryzykować,Może ktoś miał już cos podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Po tym co przeczytałem to za dopłatą bym tego nie chciał, a co dopiero na słome wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego jak to wygląda to ja wiem:) bo sąsiadowi sterte nawieźli to jest cos podobnego do obornika kurzego .Tylko nie wiem jakie ma właściwości czy wywołuje tylko choroby czy tez działa efektywnie na użyźnianie gleby.Ale dziękuje za artykuł przeczytam będę cos już wiedział:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Zgadzam się z case-jxu95 ok 4 t słomy z 1 ha jest chociaz miałem kiedys przypadek ze w pszenicy było 28 bel z 1 ha równiez ok 200kg/szt.ale moze byc i z 10 bel ;-) zalezy wszystko od tego jaką pszenice masz.

 

A co do słomy koledzy to ostatni rok był w nią obfity lecz w tym roku nie będzie już tak obficie , część ludzi co miała słomę i jej nie sprzedała w tym roku wszystko będą ciąć a druga strona medalu to ciągłe opady deszczu..... wymoknięcia będa baaardzo duże....

Edytowano przez Rafal150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ostatni rok był obfity słomę? ciekawe gdzie? tyle wymarznięć, jare ledwo odrosło od ziemi a juz sie kłosiło a dodatkowo ludzie masowo rzucali sie na qq

z pola koleś zabierał po 40zł za belkę z pokosu

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

No oczywiście ze zależy to od rejonu Polski, w tej chwili w swiętokrzyskim i lubelskich stoii wiele stert ze słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przynajmniej w mojej okolicy słomy nie było jakoś nadzwyczajnie dużo ale za to duzo było chetnych na nią Po wsi jeździły chyba ze trzy firmy chetne do prasowania. Niektórzy zwietrzyli niezły interes na słomie i narobiło sie kupe pośredników którzy prasowali słome za 40zł od rolnika a sprzedawali jak czytam to i grubo ponad 300zł /t a jeszcze lepiej zarabili ci co słome zabrali a rolnik grosza nie zobaczył.

W zeszłym roku pośrednicy dostali po d*pie bo słoma sprasowana leży na polu i chyba juz nikt jej nie zabierze. W tym roku sami rolnicy beda gonic takie firmy z pola i nawet jesli będzie zbyt to słomy od rolnika mogą nie dostać .

Pytałem u jednego brykieciarza to prawdopodobnie po zniwach będzie kupować słome ale zeszłoroczna go nie interesuje no chyba ze spod dachu i sucha ha ha ha . Trzeba zrobić z rok czasu głodówkę to może wszystko wróci do normy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dostałem słomę za darmo,żeby tylko zabrać.

dziś zarobiłem pracą turem dostałem 15ha słomy żytniej (ładowanie pszenicy na tiry).


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz040    0

W moich okolicach oferują obecnie 150/t i dowóz po stronie sprzedającego. Ma ktoś namiary na firmy z Mazowsza, które płacą więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

część się da na kurnik, cześć do wuja a reszta niech idzie w glebę bo za darmo to też nie ma co oddawać. kurzakiem wystarczy posypać i też swoje zrobi

 

@adrenalina piszesz zeby sieczarnie zakladać i ciąć tylko ze jak ktoregos roku kosił mi bizonem ZO56 to mu sie woda gotowala...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jakby miał czysta chłodnice to by jakoś mu szło. U nas 130 za tone transport sprzedającego

lypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj