Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Pawell18    13

no jeżeli ktos nie ma innej możliwości to moze i nie taki zly byłby taki uklad, zależy co komu pasuje, najlepiej to by było odbierać swoja słomę już przerobioną na obornik - jedna strona zajmuje sie prasowaniem i zwozeniem a druga ladowaniem parkietu


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

a kto ci się wychyli w tym roku.u nas słomy nawozili,peletu na robili a nie ma go kto kupić.tańszy przychodzi ze wschodu.

z tego co wiem u nas ma być 90zł z tony sprasowanej.

jeszcze nie mam zamówień na prasowanie dla firm kup słomę.w tamtym roku to już zamawiali.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Znajomy za 4 belki słomy z pod dachu daje rozrzutnik 4-tonowy obornika od gęsi i kaczek...
ładnie, zależy jeszcze jak naładowany ten rozrzutnik ;)

 

Ja z racji że w zeszłym roku praktycznie większość sprasowałem (nie wszystko sprzedane) a w tym roku mamy prawie połowę rzepakiem obsiane skłaniam się ku podrzuceniu azotu na tę słomę ze zbóż i podorywka. Zobaczę czy znajdę jeszcze kogoś z RCW bo jeśli mi się uda to TIR wapna będzie rozsiany niestety sprawny RCW w mojej okolicy to rzadkość.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Napisano (edytowany)

Ja zamówiłem u kumpla słomę z 16 ha ceny jeszcze nie znam bo mamy się dogadać, no ale jak swojej mało to trzeba kupować .

Mamy liczyć się za bele lub z hektara zależy ile towaru będzie na polu, jestem zadowolony ze względu że mam blisko 2 km od domu.

Teraz kupowałem słomę w kostce po 1,50 a w belach 25 za szt.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

moim zdaniem jedyna godna wymiana to bela 120x120 za 1 tonę obornika. Czyli jeśli sprzedajemy 1ha słomy ( załóżmy 20 bel) to otrzymasz za to 20 ton obornika. Ten co kupuje obornik to go sam sobie zabiera i ładuje a ten co słomę to sam sobie zabiera i beluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@akemolat może przeliczysz jeszcze na czysty składnik obornik.

 

może lepiej bela warzy 250kg to 250kg obornika.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

za leży jaki ten obornik jest.obornik obornikowi nie równy jest.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@kreciurik coś chyba źle policzyłeś.. ja wcześniej znalazłem w necie zawartość składników w oborniku bydlęcym i w słomie pszennej i szybko wrzuciłem do exela (ale skasowałem) to na 3t słomy wyszło 4,5t obornika podobny azot i o ile pamiętam fosfor ale potasu i magnezu więcej jest w oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. W zeszłym roku zebrałem od sąsiada z pola 210 bel (120/120) słomy pszennej. Cena po sąsiedzku 100 lit. disla dostał więcej nie chciał choć mu oferowałem. Drugi dał 2ha słomy owsianej za pomoc w podorywce. Trzeci sąsiad był pare dni temu i pytał się czy nie chce słomy żytniej z 3ha. Przyszedł sam chciał dać praktycznie za darmo a praktycznie dlatego bo sobie na wzajem pomagamy i tak tu u nas jest. Pomocy nie odmawiam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

robson tylko pogratulować, widać że jednak są jeszcze dobrzy ludzie oddający przysługę za przysługę, a jak tam ceny słomy na żniwa się zapowiadają ?? ktoś ma jakieś info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2
Napisano (edytowany)

No właśnie ciekawe czy opłaci sie coś w tym roku kręcić. Mam jeszcze zeszłoroczną słomę i po polach u nas leżą stogi, nieciekawie to wygląda.

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Też tak myślę... ja zapinam sieczkarnie i wszystko pod nóż, mimo, że kupiona nowa prasa... po 20 zł nikt nie chce kupować więc bez sensu palić paliwo i zwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

każdy myślał że co roku będzie biznes na słomie robił. :(

u nas zeszłoroczną już za darmo oddają.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy zapinać sieczkarnie komu nie trzeba słomy i ciąć... składnik w słomie obniży koszty nawożenia, a słoma jeszcze wróci do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

peletownia w Zamosciu w tym roku chce skupwać słome i siano po 150 netto dostał ktos lepszą cenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

u nas słyszałem że ma kupować po 90zł,a co będzie to nie wiadomo.

a cena 150 to w tym roku rewelacja.

słomy z qq to nie chcą kupować w tym roku.w tamtym roku to wszystko wyczyścili.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

90zł/t to cena praktycznie za sprasowanie i zwiezienie więc nawet jak ludzie za darmo będą oddawać z pola to nie zarobi się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak zabiorą zeszłoroczna słome bedziemy rozmawiac o nowej. Rozumiem ze brykieciaże zostali zrobieni w bambuko przez elektrownie ale ja nie mam zamiaru ze to płacić. Rolnik nie musi zebrać słomy bo nic sie nie stanie jak potnie i zostawi na polu ale brykieciaze bez slomy nie istnieja więc jak cena wróci do jako takiego poziomu to będziemy rozmawiać ale z cena poniżej 200zł to niech spadaja, ja za darmo nie mam zamiaru robic. No chyba ze chca stara słome po 150 to niech tam moja strata, w przeciwnym razie nich gnije za kilka lat będa miał super nawóz na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

peletownia w Zamosciu w tym roku chce skupwać słome i siano po 150 netto dostał ktos lepszą cenę ?

Co zamość może chcieć jak w mojej okolicy nie odebrali słomy od nikogo (powiat hrubieszowski). Zresztą taka sama sytuacja i w chełmskim i w zamojskim. Ponowie pytanie zatem: Czy jest ktoś komu np. ostatnio zabierali słomę lub przynajmniej robili pomiary wilgotności?

Co do kani to z mojej okolicy w tamtym roku odbierał po żniwach, ale w tym roku można o tym zapomnieć- będą mieli słomy do oporu bliżej siebie, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja jak sprzedawałem na przełomie IX-X ( TPT Technologia) to zaraz koleś z firmy przyjechał i kontrakt na ten rok chciał podpisać - spytałem o cenę to powiedział że po cenie rynkowej więc podziękowałem i dobrze zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

ta cena 150 netto w Zamościu to za zbelowany towar z dowozem na miejsce bele 150 lub większe

z zeszłego roku mam jeszcze 200 ton w stercie i czeka, ale chyba za tydzień zaczne coś wozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj