Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mom    19

@mimcio ja widziałem jak w poniedziałek przywozili (zakontraktowane pewnie) ale to nie jest to co było w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon    0

Witam dzisiaj byl u mnie gosciu proponowal cene 140-150zl/t brutto z 30ha na zniwa to dobra cena(oni ładuja ze stogu i wożą swoimi maszynami) ? Kontraktować, czy wstrzymać się?

Edytowano przez puzon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Łódzkie

Belki 120x120 sprzedaje po 40zł i klientow nie brakuje B)

Tylko pozazdrościć w lubelskim nikt nie chce dać nawet po 20 zł, jest wiele ofert sprzedaży po 15, 17, 18, 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

dzisiaj się dowiedziałem że peleciarnia w Zamościu ściąga skorupki orzecha z Węgier :unsure: i słomy raczej już brać nie będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

przy cenie poniżej 40 zł za bele gotową to chyba lepiej ściąć po żniwach szczególnie przy tak wysokich cenach nawozów a i próchnica też chyba coś warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ciekawe po ile sprzedawałeś kiedyś,na pewno taniej.co roku słoma nie będzie droga.

co mają powiedzieć hodowcy bydła,którzy potrzebują dużo słomy.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Tylko pozazdrościć w lubelskim nikt nie chce dać nawet po 20 zł, jest wiele ofert sprzedaży po 15, 17, 18, 20zł

U mnie podobnie...dla kupujących doby okres.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

przez ostatnie trzy lata sprzedawałem po 35-40 za bele z pola plus prasowanie woj podlaskie, hodowcy mogą wymienić słoma na obornik tak zamierzam zrobić w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Łódzkie

Belki 120x120 sprzedaje po 40zł i klientow nie brakuje B)

 

 

Zgadza się w łódzkim jest zapotrzebowanie na słome ;) Od tego rolnika którego brałem na chwilę obecną nie ma już nic ... Miał parę belek siana jeszcze to ja wziąłem 8 sztuk i po tygodniu jak byłem to nic mu nie zostało a sprzedawał po 100zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a u mnie słoma obrodziła i mam w stodole na jeszcze jeden rok zapasu :) cena słomy jakby była po te 250- 300 to się opłaci sprzedać a w zamian trochę dorzucić NPKu ale po 150 to warto ją tylko pociąć ;)

U nas w warmińsko-mazurski stogi "topnieją" i jakiś ruch słomą jest, ale i tak większość pojechała od razu po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@mom, może nie koniecznie chodzi o potencjał regionu, ten rok był wyjątkowo dziwny bo słoma obrodziła u nas bardzo dobrze a i wszyscy się rzucili na prasowanie, cena była znakomita i do tego dodać to, że elektrociepłownie nie chcą teraz brać peletu. Efekt taki, że na zamojszczyźnie wszędzie teraz stoją stogi, i jak się nic nie zmieni z elektrociepłowniami to wiele osób zrezygnuje z prasowania, no bo po co jak sprzedać się nie da w dobrej cenie. A Ci co mają teraz słomę i nie sprzedadzą do żniw to będą ją sprzedawać w cenie sznurka i ropy bo zechcą się pozbyć tego kłopotu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

a u mnie słoma obrodziła i mam w stodole na jeszcze jeden rok zapasu :) cena słomy jakby była po te 250- 300 to się opłaci sprzedać a w zamian trochę dorzucić NPKu ale po 150 to warto ją tylko pociąć ;)

U nas w warmińsko-mazurski stogi "topnieją" i jakiś ruch słomą jest, ale i tak większość pojechała od razu po żniwach.

W lubelskim topnieje jedynie śnieg sterty jak były tak są i to gdzie się nie spojrzy.

Na szczęście w ubiegłym roku sporo słomy pociąłem.

Luke16 po 100 za bele siana :blink: ja chciałem sprzedać po 40 to krzyczą że drogo, biedny ten nasz wschód :P

Znajomy co trochę handluje słomą mówił że ciepłownie sprowadzają łupinę z orzecha i jakieś odpady z bananowców czy kokosów już dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz040    0

Szukam odbiorców na słomę ze żniw 2013 z Mazowsza. Rozsądne oferty proszę przesyłać na PM. Słoma w balotach, rozmiar wedle życzenia. Transport po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

ja obniżyłem cene do 35zł bela 120x120 suchutka z pod dachu mam ilości tirowe słoma pszenna powiat czarnkowsko-trzcianecki 25 km od Obornik wlkp. gmina Połajewo

604 166 715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Szukam odbiorców na słomę ze żniw 2013 z Kujaw. Rozsądne oferty proszę przesyłać na priv. Słoma w balotach, rozmiar wedle życzenia. Transport po stronie kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Ja mam na sprzedaż bele duże ilości w stogu jest to słoma jęczmienna

powiat Kościan/wielkopoloska jakby co to pisac na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Szukam odbiorców na słomę ze żniw 2013 z Kujaw. Rozsądne oferty proszę przesyłać na priv. Słoma w balotach, rozmiar wedle życzenia. Transport po stronie kupującego

Ile masz tej słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Poszukuje odbiorcy słomy i siana ze żniw 2013, lubelskie, ilość ok. 40t siana i 100t słomy. Wiadomość na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

widzę temat o cenie słomy zamienił się w giełdę

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Sprzedam słomę z mieszanki jęczmienno- pszeniczna cena 40 belka 120/150 info na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie w okolicy rolnicy którzy przytrzymali słomę powoli zaczynają się bać że za prasę im się nie zwróci - słyszałem o ofertach 15zł/bela 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

bliżej żniw to i nawet za 10zł będą sprzedawać, bo kto im kupi starą słomę jak będzie nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj