Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    254

Pomyśleć że w żniwa sprzedałem po 180zł /tona z pokosu to mi się buzia uśmiecha ;)

Ten rok to raczej na bank sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

mam propozycje na zamiane słomy na obornik... jak myślicie jak to przeliczać?? ile słomy za tone obornika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U mnie w okolicy ktoś ma słomę po 55zł za balot, belka jest po JD(marka nieważna) ale pasówce i średnica 150cm w siatce i tak dobita że palca nie da się włożyć, jak dla kupującego myślę że warto.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak nie sprzedam siana do zasiewu to ją potnę i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

@krecikuryn jesienią trochę wymieniłem słomy na obornik i przelicznik był 2 belki 120/120 za rozrzutnik 4,5 tony, obornik koński dobrze ugnity-załadunek i transport obornika po mojej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To zależy @sołtys bo u mnie w mojej miejscowości byś żle wyszedł na takiej wymianie.

Ja kupuję balot przeciętnie po 25 zł a w ubiegłym roku miałem nadmiar obornika i za jeden rozrzutnik 4,5 T skasowałem gościa 90 zł .

Chyba że u was obornik tani a słoma droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

potrzebuje ktos słomy z podlaskiego około 100 bel 120/120 jak cos pisac na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maron123    0

Moze juz ktos wie co bedzie w tym roku ze słoma czy brykieciarze beda kupowac czy bedzie trzeba ciac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

@Piotrek1975 źle mnie zrozumiałeś ja dawałem słomę a zabierałem obornik więc wg Twojego przelicznika(25,-sztuka 120/120) to rozrzutnik kosztował mnie 50,- czyli ok 11,-/tona

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Sorki zle zrozumiałem. Spoko to kupiłeś w bardzo dobrej cenie. Myślałem że ty dawałeś obornik za słomę. Za 50 zł rozrzutnik to kupowałem około 7 lat wstecz.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Jeśli ktoś chętny na zakup słomy z woj. mazowieckiego okolice Mławy, Żuromina to pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

woj lubelskie to lipa było fajnie dopóki peleciarnia w Zamościu brała a teraz nie słychać żeby skupowali a zwożą wcześniej zakontraktowane. Spotkałem gostka w wulkanizacji co woził do nich tirem słomę mówił że mają zapas na następny rok

 

mam nadzieję że ściemniał a za niektórych w okolicy komornicy się wzięli http://komorniklegionowo.home.pl/licytacje/file.php?file=10042013_KM_619_13_v1.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romko79    0

U mnie w okolicy firma która kupywala slome i siano to teraz skup zatrzymali na razie nie wiedza kiedy beda kupowac i po ile jesli bedą a jak w waszych regionach wygląda sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeszcze urośnie jest czas.

taki rok jaki był to się zdarza raz na kilka lat.ci co nie mają hodowli to myśleli że biznes będą robić co roku.

wreszcie szarpacze pójdą w ruch.

szarpacze założyć


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

http://tablica.pl/of...9a668f2;r:8;s:6 zaraz po 5 zł będą sprzedawać :wacko:

 

U nas za prasowanie brali więcej niż on sprzedaje za belę,może święta mu zaszkodziły ,w żniwa chodziła 30zł +prasa najlepiej pasowa bo te polskie to szrot

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

święta mu nie zaszkodziły,po prostu słomy jest tyle na chomikowane,że czuje aby coś jeszcze zarobić na niej.zaraz będą za darmo rozdawać.u mnie sąsiad wołał 70 zł i chętnych brak.wszystko stoi.zaraz za darmo rozda.

jeśli chodzi o firmy skupujące słomę to na razie nie wiadomo jaka będzie cena rynkowa.po drugie pelet przychodzi z Ukrainy tańszy niż nasi produkują.nie które firmy się trochę zadłużyły na tej słomie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

woj lubelskie to lipa było fajnie dopóki peleciarnia w Zamościu brała a teraz nie słychać żeby skupowali a zwożą wcześniej zakontraktowane. Spotkałem gostka w wulkanizacji co woził do nich tirem słomę mówił że mają zapas na następny rok

 

mam nadzieję że ściemniał a za niektórych w okolicy komornicy się wzięli http://komorniklegio...M_619_13_v1.pdf

 

 

Niestety nie ściemniał. Zamość obecnie nic nie kupuje (kupował nie będzie teraz) i nic nie zwożą. Obecnie robią porządki na placu koło zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam tylko kto ta słomę ma kupować hodowla coraz mniejsza zresztą już każdy przerabia na ruszta bo ta wygodniejsze i w perspektywie czasu tańsze


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

jedyna szansa to właśnie przerób słomy w peleciarniach, wychodzi taniej od tradycyjnych źródeł energii ale w Polsce musi zmienić się mentalność ludzi. W peleciarni w Zamościu pewnie nie przewidzieli takiego potencjału produkcyjnego regionu i kupili za małe maszyny, bo ze zbytem raczej problemu nie ma (elektrociepłownia bierze wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jest ktoś tu na AF komu zamość odebrał słomę? Niech napisze albo tu albo na priv.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wczoraj kupowałem słomę z mieszanki ... Za belkę po Krone KR125 zapłaciłem 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Jest ktoś tu na AF komu zamość odebrał słomę? Niech napisze albo tu albo na priv.

 

Nie wiem czy ktoś tu taki jest, ale osobiście znam kilka osób od których zabrali. Jeszcze na początku stycznia przywozili kostkę i rolkę 150 ale tylko w siatce. Teraz widzę to czyszczą własne "magazyny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj