Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RYZYNH    3

To wie każdy kto ma słomę ale nawet kania nie przyjmuję bo dzwoniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

słomy nikt już nie chce tyle się tego narobiło że się przejadło w tym roku niema co liczyć na cenę za słomę tak ze zakładamy sieczkarnię i nie będzie czekania kiedy prasa przyjedzie i płaczu że rzepak trzeba siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W październiku jak sprzedawałem to handlarze dobrze mówili- po nowym roku nie sprzedasz. Ludzie trzymali bo myśleli że handlarze specjalnie tak mówią żeby zapasy zrobić i sprzedać teraz po 300zł/t a tu odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

koledzy slomy nie kupuja ale nie z tego powodu ze jest jej duzo tylko niemoga sprzedac peletu ale zato trzeba podziekowac panom na gorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Wiecie może czy Eko-Biomasa z Pacanowa funkcjonuje normalnie? Generalnie to chodzi mi o oddział Sędziszów, czy biorą zakontraktowaną słomę, czy produkcja idzie?


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W Mojej okolicy wszystkie peleciarnie/brykieciarnie narzekają na brak odbioru latem pelet był po 600 zł\tona teraz nowe kontrakty chcą podpisywać na 350 zł\tona.

przewidywana cena skupu biomasy od rolnika(słoma, siano) na 2013 r oscyluje w granicach 100 zł\tona grubo poniżej kosztów, za takie pieniądze nikt nie odda słomy z pola (chyba że nie umie liczyć) ani nie zrobi siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

szykuje się ciężki sezon na słomę, po 100 zł to wszystko mija się z celem. Najwyżej się zetnie i już gorzej z producentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

nowy kontrakt podpisalem na 170zl tona netto

 

Z kim taki podpisałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a było tak pięknie hehe

 

czy to prawda ze biomasa idzie za wschodniej granicy??? ja słyszałem ze elektownie po prostu przestały spalac biomase

 

osobiście miałem zamiar sprzedać z 200 bel słomy pszennej do peleciarni ale raczej bede zmuszony całość przepuścić przez brykieciarke

 

w mojej okolicy grasowała firma z kujaw zbierała wszystko co lezało na ziemi nawet w trakcie deszczu hehe do dzisiaj lezy ok 70 bel 180-tek gdzieś po miedzach i raczej juz ta słoma zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Za to może hodowcy trochę odetchną bo firmy podbijały ceny słomy niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

elektrocieplownie niemoga przestac palic biomasy polaniec ma caly blok tylko na biomase bez wegla ale ukrainski jest tanszy jezeli polski rzad nie zablokuje granicy to my jestesmy utopieni bedie na allegro sporo pras w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Ale wy się przejmujecie większość tutaj ma po 200-300 bali to dacie sobie radę. U mnie na sprzedaż jak ktoś robi to min 1000 tak jak ja i nic nie sprzedane jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To i ja coś napisze w tym temacie. Wiadomo, teraz zamieszanie z tymi pelleciarniami, brykieciarniami itd, ale prawda taka, że rolnicy z tego powodu powinni się cieszyć, bo kto jak nie oni podbijał cene skupu z pokosu. Ale co do ceny na rynku słomy, to nie spowodowali tego oni, tylko po prostu nadmiar słomy. Każdy myślał, że jak zboża ozime wymarzły to słomy będzie mało, ale jak się okazało , wymarznięcia nie objeły dużych terenów, i słomy był nadmiar. Na dzień dzisiejszy, ceny słomy to porażka. Liczyłem na powtórkę z ubiegłego roku, a tu masakra. Największe firmy są zapchane już do żniw, zamykają powoli skupy. Cena jaką dziś usłyszałem to 110 zł brutto ! z odbiorem kupującego ale to jest teoretycznie jazda po kosztach dla handlujących słomą, a nawet i dla rolników, gdyż przeliczajac wartość słomy na wartości, to po prostu się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i do dzisiaj są tacy co myślą że po 300zł za tonę sprzedadzą xD wystarczy wejść na alegrro i sprawdzić

http://allegro.pl/sl...3029279535.html

swoja drogą 60 ton po 300zł dobry biznes a ogłoszenie jeszcze tylko 18 godzin więc kto chce kupic niech się pośpieszy xD

 

nowy kontrakt podpisalem na 170zl tona netto

za tyle dzisiaj to nawet niemiec nie weźmie którego znam,w tamtym roku owszew płacił nawet po 80euro za tone i brał wszystko zgnite nie zgnite bo potrzebował pod truskawki słomę ściągał z Polski dokładnie z okolic Nowego Tomyśla.słomą już wszyscy żygają a sami chyba mi przyznacie rację że 50 zł za balota 120X120 jak to ludzie krzyczą jest absurdalną ceną,kto sprzedał wcześniej zaciera ręce a kto nie niech teraz płacze zwłaszcza jeżeli nie ma tej słomy pod dachem.

realna cena na dzisiaj to 150 zł jak sam dowieziesz jeszcze pod zaklad.

Edytowano przez maverick1803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a według mnie cena wróciła do normy poprostu. Chodowcy zapasy porobili. Brykieciarnie padają bo produkują za drogo. Miałem jedną pod nosem i długo się nie utrzymała. Chcieli sprzedawać po 600zł brykiet. Miał jest po niecałe 600zł a dąb w lesie po 150zł za metr sześcienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto ma sucha słomę ten wygra przecież słoma na brykiet powinna być wysezonowana hehehe i taka słomę się ceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sloma-w-balotach-pod-przykryciem-ok-100-bal-wlkp-i3054191673.html

hehe zadzwońcie i sprawdzcie sami koleś nie zartuje chce 70zł za balota o wadze 140kg xD kto mi powie ile balot sianokiszinki kosztuje?? to za tone wychodziloby 490 zł jak po 200 bym sprzedał to bym się cieszył a 490 sen chyba coś się mu pomyliło bo jak zapytalem czy wie ile kosztuje pszenica to nie wiedział,nawet nie wiedział ile wychodziłoby za tone jego słomy więc go uswiadomiłem,ale oczywiście jego balot jest po 70zł sztuka i nie oszukuje na wadze w opakowaniu 140kg

zapomniałem zapytać jakie to opakowanie jak ta słoma taka droga chyba w sreberko je zawija xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

tak to prawda ale elektrocieplownie maja doplate do kazdej tony peletu

tak maja ale teraz tylko w przypadku spalania samej biomasy, w przypadku współspalania wraz z węglem już tej dopłaty nie ma. i stąd

cały dym bo tylko kilka elektrociepłowni jest przystosowana do spalania samej biomasy.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak ktoś ma słomę gdzieś w okolicach kołbaskowa,lub gdzieś przy zachodniej granicy max do 100km od granicy dużą ilość i che sprzedać to mogę mu w jakiś sposób pomóc mam kontakt na słomę ale powiem tak maks 150 może 160zł t plus własny załadunek,oczywiście jeszcze niczego nie obiecuję bo dawno nie dzwonilem ale cena 40euro za tone może być możliwa chociaż pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Koledzy jak tu liczyć na wysoką cenę słomy jak w tym roku,dużo jej się narodziło i czy peleciarnie by ją brali czy nie słoma by była tania,ja przynajmniej nie będę zbierał w te żniwa tylko zetnę a problem maja ci co na handel ją zbierali w przyszłym sezonie nikt nie będzie zbierał słomy to wtedy znowu będzie w cenie tak to u nas w kraju jest jak nie ze świniami to ze słomą mamy teraz taką słomianą górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie tak jak piszesz, tak samo jak ze świniami tak jak i ze wszystkim. Raz zarobisz nie wiadomo ile a na drugi rok ci się ledwo koszty zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

jesienia sprzedalem slome po 250zl+vat ale sporo rolnikow z mojej okolicy czekalo za jeszcze lepsza oferta i teraz lipa bo skup wstrzymany... szkoda ze tam do gory wszystko robia tylko pod siebie i nie mysla o narodzie... lepiej wspierac opca gospodarke i doprowadzac kraj do ruiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj