Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

kiju221 18 zł za belkę a nie za tonę , źle zrozumiałeś 7t z ha pszenicy a nie słomy

 

co do ceny to niebyła najlepsza u znajomego typ inny brał to płacił 25zł za belę , w tym roku wszystko pójdzie pod sieczkarnie niema co pola pozbawiać próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Dobrze zrozumiałem Ciebie. Czyli ile uważasz było na tym polu słomy z hektara jeżeli plon ziarna wynosił 7t. Współczynnik ziarna do słomy u pszenicy wynosi 1:1-1.5. Także powiedz znajomemu, że za***isty biznes zrobił heh :D

Edytowano przez kiju221

Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wczoraj sprzedałem siano po 50zł za bele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

morze ktoś miał do czynienia z firmą kupującą słomę na brykiet ze Stasina /Sabnie interesuje mnie czy nie ma problemów z płatnością? ewentualnie jakaś inna firma działająca w okolicy Siedlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jakby ktoś miał na sprzedaż słomę w małych kostkach w Wielkopolsce, powiaty:krotoszyński, gostyński, jarociński, pleszewski to poprosze o oferte na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Zna ktoś może firmę w pomorskim lub k-p gdzie można przerobić słomę na pellet? Ile by coś takiego kosztowało za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie znacie jakiejś firmy z małopolski (pelet) która skupuje słome ? mam na pozbyciu kilkaset beli słomy z rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Witam,

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam ~40-50 belek słomy z pszenżyta. Słoma zwinięta w bele sucha, bez żadnego deszczu, niezwłocznie zwieziona i przechowywana od żniw w stodole. Cena 50 zł/belka. Mam też słomę jęczmienną w małej kostce. Mazowieckie, gmina Ciechanów. Jak coś to pisać na priv:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulibuli    0

przepraszam za inny temat ale może ktoś udzieli informacji na temat prasy gallignani 9220 dokładnie chodzi o ustawienie zgniotu i załączanie owijania sznurkiem bel , jest to moja pierwsza prasa .proszę o pomoc :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Koledzy poszukuje jakiegoś namiaru (na PW) na firmy kupujące słomę z woj lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

kolego @mimcio! całe lubelskie stoi w miejscu;/

byłem wszedzie i jest cięzko ze sprzedażą.

Sam mam lekko ponad 200bel na handel i wszysto stoi.

Nie ma nejmniejszego zainteresowania;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Na dolnym ślasku to samo zero zajnteresowania słomą duza firma robiąca pelet jest tak zasypana słoma że wtym roku prawdopodobnie niebęda skupować ,zresztą jeszcze się nierozliczyli za słomę którą kupili po żniwach ,u nas na wsi nikt już niezostowi słomy ,cena była taka sobie i nadodatek problemy z wypłatą,(płacą do dziś w ratach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

slome w lubelskim da sie sprzedac pod warunkiem ze jest sucha

cena do 150 zl

w nastepnym sezonie droższa nie bedzie bo pelet idzie z ukrainy i elektrocieplownie nie chcą naszego bo jest zbyt drogi wiec nikt nie zaplaci 200 zl za slome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

U nas w kujwsko-pomorskim cana 1-2 złotych :)

Za co, za źdżbło?

A tak na poważnie: kiedyś słomę sprzedawałem, a dziś nie sprzedałbym jej za 500zł/ha. Materia organiczna podnosi pojemność wodną,zawiera pewną ilość potrzebnych składników mineralnych, które aktualnie są bardzo drogie i tańsze pewnie nie będą. Proponuję zapasy zabezpieczyć i sprzedać później, a tegoroczną słomę wykorzystać by podnieść kulturę (jakość) gleby.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castrol12    0

Za co, za źdżbło?

A tak na poważnie: kiedyś słomę sprzedawałem, a dziś nie sprzedałbym jej za 500zł/ha. Materia organiczna podnosi pojemność wodną,zawiera pewną ilość potrzebnych składników mineralnych, które aktualnie są bardzo drogie i tańsze pewnie nie będą. Proponuję zapasy zabezpieczyć i sprzedać później, a tegoroczną słomę wykorzystać by podnieść kulturę (jakość) gleby.

 

Ja pisałem ze od 1-2 zł za balik w małek kostce a nie sobie zaraz myslisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

natienkaa do jakiej firmy sprzedałeś słomę, jaką cenę dostałeś i jak z płatnością czyli czy płacą gotówką czy przelewem bo ja jestem z okolic Poznania i nie jest łatwo sprzedać słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Macie może namiar na jakąś firmę do która bierze słomę, bo jak dzwoniłem to nie chcą brać a jak już to 80zł/.Głupi byłem bo nie podpisałem z kanią umowy w żniwa bo dawał po 200.

Edytowano przez RYZYNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Powoli nie sprzedacie bo większość stoi brykieciarni, bo nie chcą elektrownie brykietów i pelletu z polski bo im się nie opłaci. Wczoraj albo przed pokazywali w TV że na dolnym śląsku bankrutują firmy robiące pellet z słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

A tyle pras chłopaki kupili,ładowarki,przyczepy i d*pa.

 

A żebyś wiedział kupiłem prasę i d*pa.Tyle że mam krowy do dam radę to skarmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

kolego @mimcio! całe lubelskie stoi w miejscu;/

byłem wszedzie i jest cięzko ze sprzedażą.

Sam mam lekko ponad 200bel na handel i wszysto stoi.

Nie ma nejmniejszego zainteresowania;/.

 

W tym roku mam zbyt zapewniony w Zamościu. Chciałem się poprostu zorientować jak wygląda cena w regionie na przyszły rok.

 

@kotwczpce

Masz w zupełności rację tylko, że ja nie bardzo mam wyście muszę jakoś słomę zagospodarować. Od kilku lat nieprzerwanie słomę siekamy, poza tym mam za niskie pH żeby słoma szybko się rozkładała, a co za tym idzie rośnie presja chorób grzybowych. Jeszcze w tym roku chcę zebrać słomę z całości a potem to zobaczymy ale pewnie całość zostawie.

 

 

Możecie mi dać namiary do Kani na lubelszczyźnie, będę wdzięczny

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

od kilku nastu lat siekam słomę tylko jak jest dobry rok (duża cena) to wtedy sprzedaje kiedyś ojciec stosował mocznik na ściernisko .Ja od kilku lat stosuję użyźniacz glebowy no i płodozmian i jak narazie problemów grzybowych nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Kania przyjmuje/przyjmował tylko słome z pszenicy. Nie wchodziła w grę zadna słoma żytnia czy owsiana. Jakąś grzybnie z tego robią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj