Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

krecikuryn    4

)

Nie każdy chce się męczyć ze słomą, przyjedzie stary bizon co przetnie ją na 3 części i tnie hektar 10-15min dłużej- już koszt ok50zł. Potem męczarnia żeby to podorać jak ma się tylko np ursusa c330 albo t25 . Pasuje posiać mocznik - dodatkowy koszt. Więc jak rolnik dostanie 5zł za belkę 120 i się nie dotyka to krzywdy nie ma

Miałem bizona z sieczkarnią i ciął lepiej niż claas którego obecnie posiadam wieć nie wiem skąd taka opinia?? a co do czasu to przy gęstym zbożu maksymalnie 5 min dłużej ha leci... ( kosiłem Bizonem 14 lat więc coś wiem na ten temat)

Wiadomość z agroFakt.pl

mom    16

a peleciarnie w waszych okolicach biorą słomę ??? w mojej okolicy przerzucili się na łupiny orzecha włoskiego i słoma po polach pozostawała w tamtym roku ;[

benio1967    22

Ja sprzedałem po 15 zł za bele 120x120-i on sam sprasował,a w moim regionie pozostało dużo stert z tamtego roku i nikt jej nie chce.

OKEY    154

U mnie handel słomą w tym roku nie istnieje. Wcześniej to kilka firm jeździło i prasowało . kto ma hodowlę to wiadomo ze prasuje ale u mnie jeszcze jest era małych kostek i tylko kilku osobom po pare ha zbelowałem. Kilka osób chciało oddać mi słome za darmo ale co ja z tym zrobie skoro brykieciarnie padły i jak piszecie słoma leży na polach jeszcze z zeszłego roku.

Co do sensu oddawania słomy czy sprzedawania za mniejsze czy większe pieniadze to jest tak że co roczne zabieranie słomy z pola jest złe tak samo jak co roczne jej zostawianie(choroby i te sprawy) tak że trzeba znaleźć kompromis ale to u każdego bedzie inaczej w zależności jaki ma płodozmian i czy ma hodowlę . Kiedys z pola sprzatane było każde źdźbełko ale każdy prowadził 4albo i 6polówkę no i nie było rolnika który nie miał by hodowli . a teraz zmianowania brak .

krychu    43

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

OKEY    154

Dlatego napisałem ze u każdego wyglada to inaczej. w mojej okolicy hodowla padła , buraki również wiec pozostaja zboża i rzepak.

mom    16

niby w lubelskim brykieciarnie/peleciarnie popadały, ale jakoś o dziwo jadąc dziś trasą Zamość-Tomaszów Lubelski (35km) mijałem ok 10 -15 samochodów pod słomą. Co ciekawe peleciarnia w Zamościu rzekomo nie chce brać a samochody chyba dokądś jeżdżą B)

grzepo    30

Zamość to szkoda słów... Jest ktoś jeszcze komu nie zabrali słomy z sezonu 2012? Niech napisze na priv.

janci0    0

W polsce nigdy nic normalnie raz góra i ceny z kosmosu a raz za darmo i zainteresowania niema . Ale polak z polakie nigdy się nie dogada! zawsze jeden musi być zrobiony w balona?

kotwczapce    26

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

Może rozwiniesz trochę i napiszesz jak to wygląda?

paw86    0

gogerr33 z jakiego rejonu lubelskiego jesteś?

przepraszam za pomyłke, oczywiście rogerr33

RYZYNH    3

Wiecie gdzie można spredać słomę bez umowy ok. 100 ton. Bo Kania kupuje ale po 70+Vat a za zeszłoroczną w czerwcu dawał 80

read    4

mam słomę idealną w belach 120x120 z pod dachu powiat czarnkowsko-trzcianecki mozliwość dowozu jednorazowo do 55 szt w rozsądym obszarze 30-32zł/ szt lub odbiór z podwórka

Edytowano przez read

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować