Gomez01

Ceny kombajnowania 2014-2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Na jakiej zasadzie działają? Szerokość hedera x przejechana odległość z opuszczonym/załączonym hederem?

Chyba nie jest to dość uczciwe? Przeważnie rzadko się zdarza aby kosić 100% szerokość hedera? Czy jest przyjęty jakiś margines błędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jeśli wszystko dobrze ustawisz obwód koła i szerokość cięcia to w miarę dobrze liczy. Stara się brać przeważnie na pełną szerkość przy szerokości kosy 4,80 mam ustawione 4,70.

350zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U nas jest jeden claas ma go może 4 lata bierze bodajże 380zł za godzinę. 2ha owsa kosił godzinę 1.10 żyta 2.30ha kosił 1.20. Są oczywiście jeszcze stareJD ale ich mało kto bierze bo drożej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

ile w tym roku wynosily beda ceny w lodzkim ??? w zeszlym brali 300-330 bizonem

ile w tym roku brac od claasa dominatora 98 4,5 metra heder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

330 bizonem? hmm u mnie za Lexiona płacę 320 za ha bo do rzepaku wynajmuję, są i tacy co jadą za 300 a pewno skosi 2-3 razy tyle co bizon w tym samym czasie. Ale się czasy zmieniły jeszcze parę lat temu ludzie stali pod domem o 5 rano w kolejce po Bizona, a teraz od wiosny właściciele kombajnów robią podchody aby u nich zamawiać kombajn u mnie już z 5 było, a z domu się nie ruszałem. No ale co się dziwić skoro kupują NH CX lub Lexiony 550 na 70ha, a koło mnie takich agentów nie brakuje, kto bogatemu zabroni ale ciekawi mnie tylko skąd biorą kase na takie hobby

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

na maszyne mozna wziac kredyt, nikt nikomu nie zabroni , jeszcze jak ktos cos lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Witam!

Jestem z łódzkiego i mam kombajn Claas dominator 76 3,9m w kosie. Wydajność to ponad 1ha na godz. Biorę 300-320 zależy od zboża, pola, sieczkarnia czy nie itp. W tym roku podłapałem dobrego klienta bo ma ponad 40ha do koszenia, także swoje + usługi to będzie ponad 100ha :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dominatorem 88 biorę już od 3 lat 300zł/godz, dla stałych klientów i bliższych znajomych 280 w sezonie robię na usługach max 50godz. minęły czasy gdy żniwa trwały 40dni. teraz kto ma więcej jak 10 ha to mai już swój sprzęt a mniejszych rolników jest coraz mniej. pamiętam jak w latach 80-90 tych ojciec jeździł na bizonie w kółku rolniczym, było dwa bizony na całą gminę żniwa kończyli na koniec września, 500godzin na sezon to była norma, a teraz 10 dni pogody i na polach czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaaa    0

Witam, proszę o podpowiedz jakie teraz są przewidywalne ceny koszenia rzepaku John Deerem ?

 

interesuje mnie za ha ? woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikon_pt    1

W łodzkie zapłaciłem za 1ha 300 netto. Sprzet nowy JD. Skoszone szybko i bez problemów, jak by ktos potzrebował moge podać namiar.

Edytowano przez Nikon_pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

W woj, Świętokrzyskim bez zmian, tak jak w tamtym roku 360 za godzine, nie wazne czy z sieczkarnią czy bez. Na szczęście klientów nie brakuje. Nikt nie wychyla sie z ceną za koszenie i nie zaniża ceny by sciągac klientów. U nas wiekszość kombajnistow ma stałych ludzi u których kosi wiec raczej nie zdażają sie problemy z nieterminowym płaceniem. Kosze bizonem Suprem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bizon Z 056 bez sieczkarni 348zł/godzinę, zachodnia małopolska, w sumie to bez zmian do poprzedniego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 270zł hektar nie godzinę. A pewno że tanio, bo sam koszę, ale z inną ceną bym nie na kosił takie stawki w okolicy. Za polskiego bizona rekorda brałem 300-320 zł/godz i ha w 40 min kosi więc wychodzi 200-210 hektar.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

To chyba bardzo słabe zboże, maks 4 tony/ha.

@Piters bierz trochę ponad 300zł/ha.

Edytowano przez Marciness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W naszych rejonach jak chłopina będzie miał cały wóz żyta z 1 ha jest bardzo zadowolony więc 4 t to może i fantazja kolegę poniosła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj