Gomez01

Ceny kombajnowania 2014-2016

Polecane posty

lukaszk1515    0

ja biorę 300 zł za godzinę, kosze claasem meractorem S, heder 3,6 m. W moich okolicach wszyscy liczą za godzinę. A Panowie jak się u was liczy za prasowanie słomy, prasą kostkującą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

zazwyczaj za prasowanie biorą połowe tego co za kombajnowanie na godzine ale to jest różnie jest. Poza tym kostke coraz rzadziej można spotkać u mnie juz


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

w moich stronach tez juz praktycznie kostek nie ma ale z tego co wiem to kolo 140zl / h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jest ktoś z Lubelskiego co by chciał świadczyć usługi w koszeniu?

Ja jestem z woj lubelskiego i świadcze usługi koszenia, wystawiam faktrury VAT.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do współpracy.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Świadczę usługi koszenia w powiecie Świdnickim, Jaworskim, Dzierżoniowskim, Wałbrzyskim i Średzkim

Kombajn New Holland CX5080 heder 5,20 rok produkcji 2012

Cena do ustalenia ale najczęściej około 320 zł za hektar

Mogę pomóc w transporcie

Mój nr. GG: 50915265

Email: andrzejlempart21@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

 

master20002 - 1,5-2,2 h - wykosze hektar zalezy od zborza kawałka

 

 

To bierz tak, żebyś był konkurencyjny. Około 300 zł za hektar.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

A u nas to w większości do 250zł za 1 ha masakra :wacko:


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I gdzie tu jest logika jechać i kosic zboże za 250 zł hektar, chyba trzeba być chorym umyslowo i nie umiącym liczyc...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

moze maja nowe statki i nie licza awari , tylko paliwo , ale to tez skora za wyprawke... szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Porównaj sobie nowego busa w TD...x i np żuka w benzynie, choćbyś chciał to i tak żukiem na paliwo ledwo zarobisz

 

Porównaj sobie nowego busa w TD...x i np żuka w benzynie, choćbyś chciał to i tak żukiem na paliwo ledwo zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

stawka godzinowa daje duże pole do cwaniactwa bo przyjedzie ci taki i się czołga po tym polu jak żółw byle godzin natrzaskać - tylko za ha ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za ha też nie do końca dobrze, bo jeden ma 3 tony owsa a inny 7 ton pszenicy, najuczciwiej by było brać od tony albo m3 zebranego ziarna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

U mnie czołgali się tylko pracownicy SKR-u lata temu.

Teraz kosi firma usługowa i paru usługodawców z okolicy. W tamtym roku ta firma brała 500 za godzinę Claasem Dominatorem, heder 5,20m i hektar w pół godziny skoszony. Na brak klientów nie narzekają i widocznie wychodzą na plus, bo inaczej już dawno podnieśliby stawkę.

Nie pamiętam jak inni brali, ale żaden usługodawca się nie ociągał, bo konkurencja spora i wiedział, że może z pola zaraz wylecieć.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a moim zdaniem stawka godzinowa jest też dobra w bizonach . Prawda jest taka że ludzie głupi nie są, jak zajedziesz i się będziesz czołgał to za rok już Cie nikt nie weźmie i proste. U nas bizonem w tamtym roku było 280 za godzine i pewnie w tym roku podobnie :) Lepiej brać te 10-20 zł mniej ale mieć robotę a nie wywalić stawkę i potem siedzieć i się patrzyć. U nas jeden porozpowiadał w tamtym roku że bizonem poniżej 350 zł nie wyjedzie, no i nie wyjechał, skosił swoje i skonczył żniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

na żółwia wyszło 370 zł za ha a od ha 300 zł jest różnica jest i czasu ile mniej a co do tych super wydajnych kombajnów to nie każdemu to podpasuje bo odebrać ciężko w takim tempie trzeba by mieć też kosmiczny sprzęt do rozładunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Z koszeniem to jest tak

-przed żniwami to najlepszy ten co najtańszy

-w żniwa ten co najszybciej kosi

-po żniwach ten co najmniej wygubił zboża

niestety cięzko to wszystko pogodzić jednocześnie :)

Powolne koszenie wcale nie oznacza że kombajnista zarobi więcej , każdego dnia można wykosić około 8-10 godzin (w zależności od działek i konieczności przejazdów ) żniwa trwają u mnie 14 dni i już wiemy ile godz można wykosić w sezonie gdy będzie kosił powoli to tylko mniej hektarów wykosi w sezonie ,gdy szybko to więcej ha ale godziny zostają nie zmienione, więc wniosek - osoby wynajmujące kombajn powinny wiedzieć czego chcą i muszą powiedzieć o tym kombajniście jak ma być wykonana usługa i będzie OK

Mam jednego klienta co lubi żebym nastawiał duże wiatry do owsa więc tak ma, a że po żniwach rośnie to tak musi być

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,no tak jest dokładnie jak podałeś z tym koszeniem najpierw cena, potem prędkość jazdy w koszeniu,a po żniwach jak zielono na polu po tym który to kosił, jakość jest zawsze na końcu, po czym następuje rozczarowanie, no ale to cena zawsze bierze górę nad zdrowym rozsądkiem ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj