Gomez01

Ceny kombajnowania 2014-2016

Polecane posty

Gomez01    1

Wątek o cenach kombajnowania w 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72477-ceny-kombajnowania-2013/

 

Dyskusja o cenach kombajnowania w latach wcześniejszych to przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

 

 

wszystko Własnie zależy od tego jakie pole sie kosi jakiej wydajności zboze i czy stoi czy lezy . Ja biore 260 na godzine 970 john deere , przy wydajności pola 4-5 ton kosze hektar 45-50 min.

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie jak tam sezon 2014?

ile bierzecie za hektar rzepaku? i zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

U mnie bez zmian, wszak ropa, świnie, zboże nie zdrożało względem ubiegłego roku więc nie ma ku temu podstaw na podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

paliwo nawet kapke stanialo wzgledem tamtego roku , nie wiem czy we wszystkich regionach ale u mnie na bocznych stacjach mozna kupic ponizej 5 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Ja mysle ze w tym roku jak sie zawoła 280za godzine i sie skosi wiecej jak hektar to nikt nie powinien nażekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W tamtym roku razem ze znajomym braliśmy 280 za godzinę z sieczkarnią i 250 bez bizonami, a trzeci znajomy 360 z sieczkarnia... Usługowo skosił tylko jedno pole ok 30 arów. W tym roku myślę, że 10 zł trzeba dołożyć. Kółko już 2-3 lata temu brało 300 zł za godzinę bez sieczkarni.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Master20002 czemu tak ceny zaniżacie? chyba że dość wolno kosicie do możliwości maszyny to rozumiem.

W moich okolicach za koszenie bizonem biorą przynajmniej 300zł/h a niektórzy nawet i po 360zł za godzinę i też mają koszenia.

 

Inna sprawa jak ktoś za wszelką cenę chce mieć dużo koszenia to w okolicy gość kosił w sezonie 2013 kukurydze na ziarno po 270zł/ha to już był ostry zjazd z ceny, ale kto bogatemu zabroni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jest ostra konkurencja więc trzeba zjechać z ceny bo duzi tylko czekają żeby przyjechać do nas na wieś i popodkaszać małorolnych zanim swoje dojrzeje. Druga kwestia to taka, że jak będę darł skórę z tych mniejszych to na końcu rzucą pole ugorem i nawet na ropenie nie zarobię. Jak dotąd to się tak kalkulowało, że przynajmniej zarobiłem na części, ropę i w sumie miałem za darmo wykoszone. Więc chyba nie jest tak źle. Hektar zboża 3-3,5 tonowego (bo lepszych na usłudze ze świecą szukać to wywalam w jakieś 45-50 minut jak pole jest proste i równe, no i jak zboże stoi.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie w okolicy też tendencja spadkowa, 2 sezony temu po 300zł za h bizonem , rok temu już 280 za ha się trafiali nowymi maszynami, co tu się oszukiwać - ludzie nie chcą rzęchów, kogo obchodzi że trzeba kupę paliwa wlać i kupę części wymienić przed sezonem. Albo zapychający się bizon - ja bym wygnał z pola jak by kombajnista czasomierza nie zatrzymał a wiem że większość -przynajmniej kiedyś- nie zatrzymuje. Dziś są nowe kombajny, ekonomiczniejsze i szybsze i dlatego schodzą z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Postoje oczywiście, że się odlicza. Szczerze to i tak mało kiedy piszę tyle ile wyszło, przeważnie mniej tak żeby hektar wyszedł max 1 godz. No chyba, że koszę wyleżysko albo mega chwasty, to wtedy nie ma litości. W złości rzadko się obcina czas :huh:


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

Pany ile bierzecie Tc56 od godziny koszenia? Ja bralem 400zl bez znaczenia czy z cieciem czy bez,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Szczurek- a jaką powierzchnię wykosisz każdym z nich w ciągu tej godziny?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor0806    2

Witam!

 

pięcioletnia MEGA 370-w tamtym roku średnia cena 330zł/ha, wykosoiłem usługowo około 500ha zbóż

dwuletni LEXION 560-wykosił około 150 swojego plus 600-usługi

 

Jesteśmy mobilni woj.dolnośląskie,opolskie, jak ktoś potrzebuje pomocy przy zbiorze ,i transporcie z pola proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba stawke postawie w tym roku na 370 zł na ha oczywiście bizonem ale kto tam do mnie przyjdzie ważne żeby sobie wykosić spokojnie . Mój wujek zeszłym roku to 400 zł niecałe brał od ha claas dominator .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

W mojej okolicy z sieczkarnia w tamtym roku brali bizonem super 340 zł/ h a bez 310-320. Z kolei wuja brał od hektara 250 zł, ale to dopiero drugi rok ma kombajn i jeszcze można powiedzieć że uczy się kosić tak sprawnie :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam!

 

pięcioletnia MEGA 370-w tamtym roku średnia cena 330zł/ha, wykosoiłem usługowo około 500ha zbóż

dwuletni LEXION 560-wykosił około 150 swojego plus 600-usługi

 

Jesteśmy mobilni woj.dolnośląskie,opolskie, jak ktoś potrzebuje pomocy przy zbiorze ,i transporcie z pola proszę o kontakt

To trochę kasy zarobiłeś, kilka sezonów i kombajn się zwraca. A skąd bierzesz te ,,grubsze'' zlecenia, masz stałych klientów czy wciąż nowi przychodzą?

 

W tym roku słyszałem że nawet 400 zł/godz bizon rekord mają brać w sąsiedniej gminie. A u mnie na parafii to pewnie standard, 300 zł/godz czy to bizon czy fahr i inne pełnoletnie wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

U mnie już w tamtym roku brali 600 zł za godzine ale hektar w niecałe 30 min kosi. Za 15 ha ( w tym jeden ze starsznym zielskiem) około 3800 zł wział,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

ja biorę 300 zł od 1ha claasem consulem. tez zaczeli kosic po 250 i nizej nowymi maszynami ale po 3 latkach i nowe sie psuje i powrocili do stawek 300-350zł ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

nowym mozna zejsc z ceny, ale jechac za pare groszy i maszyne tluc ? jak cos walnie to cena czesci pochlonie caly zarobek, o robocie nie wspominajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj