Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

akmaly    709

Panowie moja mała rada - jeśli pierwszy raz kosisz jakim innym ( w sensie większej lub mniejszej wydajności ) kombajnem to proponuję aby pierwszy sezon brac za hektar (ha) tak jak kolega wyzej napisał.

Zawsze możecie sobie sprawdzić jaką realną wydajność dana maszyna posiada i wtedy przeliczyć do maszyn najczęściej występujących w danym terenie. I tak dla przykłądu - jeśli za Bizona cena jest 300 zł za godzinę to można przyjąć że ha w godzinę lub 1.10 godz. zrobi i brać te 300 zł za ha. Po sezonie można sobie dobrze wyliczyć i później brać za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W każdej okolicy inne. Mi obiło się o uszy że mająbyć u mnie 330zł/godz. bez i 350 z sieczkarnią. Ale pewny nie jestem. U mnie sa żniwa zawsze później, jak na razie to rzepaki koszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To jakoś sporo, mi kilka dni temu kosił jęczmień ozimy Bizonem Z056 to liczył 300zł na godzinę z sieczkarnią. Ale u innych nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam. Tak czytam wasze posty i sie zastanawiam jak zo56 moze sciac w 1h 1ha?Albo zboza słabe albo operator fuszerke robi! Poczytajcie jaka mase przerobowa ma Bizon i nie piszcie głupot,wiekszosc ma super plony i Bizonami w 1h obrabia 1ha!W mojej okolicy 300zł 1ha ,przy wiekszym areale 280zł,maszynka to mega 204 lub tc 56.Bizonami sie nie orietuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no kolego sa regiony polski co sa słabe plony 4 tony z 1ha biedne strony inaczej i ty jeszcze sa bizony , jak liche zboże to i bizon w 40 min 1 ha skosi .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

dzis kosilem 80 ar pszenicy ozimej byl taki badyl ze kosilem to 1.5h nieszko nic przyspieszyc bo zaraz zapchana gardziel wiec wydajnosc bizona zalezy od wielu czynnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mój szwagier ma Z050 i nażekał ostatnio że 300 za h to mało, i hektara w gozinę nie obetnie przy średnim zbożu. Moim zdaniem spalanie takiego Bizona jest na poziomie 15 l/ha co równa się ok 85 zł be zwrotu akcyzy dokładamy amortyzację na materiały eksploatacyjne 100 zł to i tak 110 zł na godzinie zostanie. jak wytnie 50 h to ma ponad 5 tys za tydzień pracy, to chyba nie żle. Wiadomo New holland CR9090 omłóci nawet do 100 ton/h przy zużyciu ON 13-14 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

u mnie Bizon ZO56, koleżka bierze 300 za godzinę, no ale 2 godziny 10 min. i 4 zbiorniki pszenżyta, także nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas cena ustalona na 300zł/h bizonem ZO56 lecz wpadł na wioskę gość nowym claasem i za 250zł/ha kosi i pozamiatane, nie ma biznesu w tym roku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Miałem brać po 270 za godz, ale biorę po 280 bo tak lipne zboża u ludzi że hektar idzie 35-45 minut i dużo hektarów a mało kasy wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Szukam kogoś kto kosi rzepak usługowo, woj. Pomorskie. Pole znajduje się w powiecie Sztumskim przy granicy z powiatem Kwidzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Wczoraj za usługę kombajnowania zapłaciłem zaraz na polu 700zł to myślałem że kombajnista będzie mnie całować,

Pytam się "a co nie płącą od razu?".Tak płacą po miesiącu a co niektórzy jak przychodzą następne żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

Wczoraj za usługę kombajnowania zapłaciłem zaraz na polu 700zł to myślałem że kombajnista będzie mnie całować,

Pytam się "a co nie płącą od razu?".Tak płacą po miesiącu a co niektórzy jak przychodzą następne żniwa.

 

To dobrze ze wogole oddaja mu pieniadze bo mi od 3 lat nieoddali, a troche bylo tych złotówek. Ale w tym roku jesli u kogos kosze kilka lat i placi regularnie na polu badz nastepnego dnia to obnizam mu ok 20-30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Norman no niby dobrze piszesz ale takie wyliczenie to jest do nowego kombajnu za min 350 tyś jak ma się używaną maszynę to prędzej czy później coś pierdaknie i raz że nie kosisz i zarabiasz to i na części trzeba wcześniejszy zarobek wydać a jak masz przestoju 2 dni to twoje koszenie już inni wykoszą bo chłop nie poczeka na ciebie aż zrobisz i te 50 h w tygodniu to przy większych kawałkach i przy pogodzie jak szklanka mam kombajn i wiem to z doświadczenia.Ja biorę 350 za h class dominator 85 miałem brać 360 ale wszyscy w okolicy podobnymi tyle biorą więc nie chciałem się wyłamywać. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roko    0

na mazowszu też bizon i podobne 300 zł za godzinę a jak tnie hektar dłużej jak godzinę to jeszcze coś można urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

na Mazowszu DF'em M2685 bierzemy 330zł/h. To chyba nie dużo?

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

witam w temacie jestem malo obeznany u nas na podlasiu z tej strony od mazowieckiego biora roznie rok temu za bizona tego 56 brali 320 300 i 350 z sieczkarnia a kolega za fhara heder 360m bral 360 z sieczkarnia a w tym oku dzwonilem to mowil ze kosi doutz z hederem 420m i bierze 400 ZL czesc poplacila a czesc jak zwykle do przyszlego roku i mowil ze teraz zyto kosil h -40 min ( ale zyto slabiutkie) pytama fharem tym z hederem 360 m w ubieglym roku to mowil od tak 1h czasami 50 min czasem 1godz tak mysle w ubieglym roku bylo zborze dobre a teraz pustki no ale jak widac ludzie placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To co to za interes 20zł za sieczkarnię dodatkowo? Policz zwiększone spalanie, zużycie sieczkarni itp i wyjdzie że zarobiłeś mniej na 1h z sieczkarnią niż bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

ja już jestem po żniwach ,kombajn wyczyszczony,w tym roku nie zmieniałem stawki za 1 ha. tak jak w zeszłym roku 1 ha. to 400zł, nie ważne czy z sieczkarnią czy bez, ,jakoś nie było problemu, wręcz przeciwnie roboty po same łokcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj