Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert983    38

Kolego agrotron mylisz pojęcia między godzinami a hektarami i między markami kombajnów przeczytaj posty jeszcze raz a dokładnie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

ha - oznacza hektar. Godziny możemy oznaczać z angielskiego h.

Jeszcze raz specjalnie dla @Agrotron155 ja biorę tyle za jeden hektar. Nie uważam że to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

Ja akurat zgadzam sie z @agrotonem155,chyba niewazne jakim kombajnem by mi kosil skoro stawke usalam za 1 hektar.Jesli przyjedzie mi kosic dajmy na to JD STS,czy lexion 770 gdzie hektar polozy przkladowo w 20 minut to place powiedzmyi te 300zl za 1 hektar.Jezeli zas zjawi mi sie jakis claas protector,bizon vistula lub jeszcze mniejsze malenstwo,ktore bedzie kosic 1 hektar powiedzmy 2lub 3 godziny to i tak zaplace te 300 zl od hektara.I wlasnie to wydaje mi sie sprawiedliwe tak dla najmujacego usluge jak i dla uslugodawcy.A jezeli uslugodawcy zal d... sciska ze malenstwem musi sie meczyc 2 godziny z 1 hektarem za te 300 zl to niech kupi sobie wydajniejszy kombajn ,a nie tluc godziny u malorolnych.A tak na marginesie ja biore 280za hektar kombajn jd 1085.

 

Ja akurat zgadzam sie z @agrotonem155,chyba niewazne jakim kombajnem by mi kosil skoro stawke usalam za 1 hektar.Jesli przyjedzie mi kosic dajmy na to JD STS,czy lexion 770 gdzie hektar polozy przkladowo w 20 minut to place powiedzmyi te 300zl za 1 hektar.Jezeli zas zjawi mi sie jakis claas protector,bizon vistula lub jeszcze mniejsze malenstwo,ktore bedzie kosic 1 hektar powiedzmy 2lub 3 godziny to i tak zaplace te 300 zl od hektara.I wlasnie to wydaje mi sie sprawiedliwe tak dla najmujacego usluge jak i dla uslugodawcy.A jezeli uslugodawcy zal d... sciska ze malenstwem musi sie meczyc 2 godziny z 1 hektarem za te 300 zl to niech kupi sobie wydajniejszy kombajn ,a nie tluc godziny u malorolnych.A tak na marginesie ja biore 280za hektar kombajn jd 1085.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Powiedzcie tylko na jakich średnio wielkościach pól kosicie. W moim regionie jest średnio po 2hektary w kawałku. I liczę po 320 z vatem. Jeśli miał bym zlecenie na kawełek np. 20 czy 40 hektarowy to cena na pewno była by sporo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja koszę 50% po 1-2ha, 30% 2-5ha a reszta mniejsze kawałki, rzadko powyżej 5ha. Często ktoś mnie nachodzi o cięcie a co do czego wystawi przyczepę i na polu go nie widać. I weź tu zmień sprzęt na wydajniejszy, 10t/h mało kto by odebrał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W firmie z którą współpracuje jest jd 1177 i właśnie z odbiorem zboża jest u ludzi problem. A na dodatek liczy za hektar to ludzie się wcale nie spieszą. Bizony już za to liczone są za godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Kolego agrotron mylisz pojęcia między godzinami a hektarami i między markami kombajnów przeczytaj posty jeszcze raz a dokładnie,pozdrawiam

mój błąd odnioslem sie do ceny bizona w cytowanym przeze mnie poście (330 godzina) a kolega brał 270 za ha sorki za to ale byłem wtedy lekko w stanie co nie zmienia mojego stanowiksa co do ceny za godzine pracy bizonem

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Bierz za hektar, ale przestoje z winy braku odbioru doliczaj jakbyś normalnie kosił. Jak chcą to niech biorą bizony i młócą miesiąc, ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Ale niektórzy się tu trzęsą i chyba czują się panami świata bo mają kombajn. U nas też są takie mądrale, co pierwsze się mądrzy, a potem jak wykosi u siebie to wietrzy kombajn za stodołą i wygląda na drogę czy ktoś do niego idzie żeby ciachną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Panowie. Takie ustalanie ceny powinno być za godzinę bo jeśli zboże leży jak most i jest poprzerastane to jak bym miał liczyć za hektar to w życiu mariana bym na tym nie wyszedł. Za 300 to bym dołożył do tego interesu( koszy paliwa i dużo szybsza eksploatacja sprzętu). Koszę bizonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Bizony długo będą jeszcze na polskich wsiach.Jeszcze trochę jak nas ostro przycisną to nie będzie wielu stać na zmianę na inny sprzęt a o naprawach to już nie wspomnę.Jeżeli ktoś utrzymuję się tylko z młocki a znam takich to mają po 5-6 rekordów i 1 nowego NH bo reszta zarobi na niego na raty a tacy jak ja mając 20 hektarów to sobie bizonkiem wymłucą i na zarobek wyjadą a jest tylko 6 na 3 wsie i jak 60-80 godzin na zarobu zrobisz to jest dobrze i kupując nowy kombajn to dożywocie w długach no chyba że nowy sprzęt walnie w 15 minut hektar no to by się szybko spłaciło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Panowie. Takie ustalanie ceny powinno być za godzinę bo jeśli zboże leży jak most i jest poprzerastane to jak bym miał liczyć za hektar to w życiu mariana bym na tym nie wyszedł. Za 300 to bym dołożył do tego interesu( koszy paliwa i dużo szybsza eksploatacja sprzętu). Koszę bizonem.

 

Na takie poprzerastane szkoda bizona puszczać, więc o czym tu gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Akurat @Kamil0012 ma rację że cena powninna być za godzinę cięcia - nie tylko poprzerastane zboże ale jeden ma takie że ziemię widać a drugi 8t/ha więc i czas będzie znacząco się różnił. Ja biorę za ha bo mi łatwiej się liczyć - koszę po znajomych i nie patrzę na zegarek a jak jest zarośnięte czy wyłożone to doliczam parę zł i tak się to kręci u mnie. Ale jakbym miał z tego żyć to po pierwsze kupiłbym większy kombajn a po drugie to brałbym za godzinę koszenia. I wcale nie trzeba się jakoś na maxa śpieszyć - u mnie jeden gość jeździ bizonkiem tak normalnie i ma klienta bo woli 5 czy 10 min. opuścić. Tak więc każdy robi jak chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

akmaly ok powiedzmy kupilbys bys wiekszy kombajn dajmy na to taki ktory by wkosil w 1 godzine 2,lub 2,5 ha pszenicy takej co sypie 6lub7 ton to ile bys wolal za 1 godzine?.Bo za 300 zl gdybys jezdzil sobie spacerkiem to niewiem czy by ci na rope lub na wymiane jakegos bagneta styklo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bizony długo będą jeszcze na polskich wsiach.Jeszcze trochę jak nas ostro przycisną to nie będzie wielu stać na zmianę na inny sprzęt a o naprawach to już nie wspomnę.Jeżeli ktoś utrzymuję się tylko z młocki a znam takich to mają po 5-6 rekordów i 1 nowego NH bo reszta zarobi na niego na raty a tacy jak ja mając 20 hektarów to sobie bizonkiem wymłucą i na zarobek wyjadą a jest tylko 6 na 3 wsie i jak 60-80 godzin na zarobu zrobisz to jest dobrze i kupując nowy kombajn to dożywocie w długach no chyba że nowy sprzęt walnie w 15 minut hektar no to by się szybko spłaciło.

 

Po pierwsze: duża, wydajna maszyna na duże kawałki a nie hektar co 1 km.

Po drugie: ludzie zapominają o amortyzacji. Biorą Lexiona na 80ha. Zakładając że kosztuje on 600tys i amortyzuje się 30 lat, nie licząc kosztów eksploatacji co rok tracimy 20 tys zł. Przy dzisiejszych cenach usług za tą kasę można by skosić 67ha. Czy jest to sensowna inwestycja? Raczej wyrzucanie kasy w błotko.

Po trzecie: nas nikt nie przyciska, sami na siebie bat kręcimy bo kto komu każe brać po 3 nowe traktory? Wszystko z głową bo wiadome było że 3 województwa rok temu oziminy nie miały i będzie drogo. Teraz jest urodzaj i cena spada - wszystko w normie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli miałbym kombajn co kosi 2ha/godzinę to brałbym 600zł za godzinę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

mam claasa dominatora 105 z hederem 4,5 m ,jak myslicie ile mozna powiedziec za godz , tym kombajnem ? ten kombajn jest wydajny moze do 2 ha zrobic na godz , bede nim kosił pierwszy sezon , doradzcie cos

Edytowano przez audia3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

ten dominator 105 jak poprzedni właściciel mi mówił ze 10 - 12 ton na godz powinien zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz e cena kombajnowania zależy od regionu w ktorym mieszkasz u nas 500zł godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keypii89    0

Pomóżcie plis. Ktoś się orientuje ile za godzine Jd 1075 4,2 biorą inni? Mieszkam w łódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

u nas w swietokrzyskim bizonkiem wołaja 300 zł za godz a tym claasem dominatorem nie wiem , mysle brac za hektar 300 zł bo jak inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj