Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszek12    15

w tym roku będę gęgał 360 za ha jak się niepodoba to cepem albo do innych, kombajn claas donek 85 heder 4m

Edytowano przez tomaszek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Sorki panowie ale takim Claasem to 1ha w godzinę spokojnie da radę więc 360zł to dość dużo. W mojej okolicy bizonami brali 300-330 zł / godzinę. W tym roku raczej podobnie. Ja kombajnem Fahr M900 3 m cięcia brałem 300zł/ha pszenica i 270zł/ha jęczmień + 30zł sieczkarnia i w tym roku raczej tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No u mnie też zeszłoroczne ceny 250 za ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Może i dużo ale biorąc pod uwagę ceny zbóż i słomy oraz ceny eksplatacyjne kombajnu to po mojemu nikt krzywdy nie będzie miał a na koszenie nie mam aż takiego ciśnienia kombajn nie w kredycie tak że na odsetki nie muszę sępić po tamtym sezonie wiem że i tak na koniec urywają i tak więc swoje może wezmę a co do bizona to chyba mój ma trochę większą wydajność i trochę szybciej się kosi przy normalnych stratach ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jak poddajecie ceny to określajcie to dokładniej czy za 1ha czy za 1h bo to dość duża różnica u nas około 350-400zł za hektar

jak byś u nas tyle Paweł powiedział to by Twój kombajn zardzewiał.

Bo nikt by Cię nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

w tym roku będę gęgał 360 za ha jak się niepodoba to cepem albo do innych, kombajn claas donek 85 heder 4m

 

co to za retoryka? ''jak się niepodoba to cepem'' twój kombajn jest jedyny w promieniu 50km? Chyba normalne że ludzie pójdą do konkurencji jeżeli zawyżyłeś cenę porównaniu do innych, więc nie rozumiem tego straszenia cepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

250-270zł za 1ha+ paliwo wjeżdżam z pełnym i wyjeżdżam z pełnym

 

Nigdy w życiu bym się nie zgodził żeby ktoś mi tankował bo nie wiadomo co by mi wlał do baku, czy jakąś dziadowską ropę albo nie wiadomo co...

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

250-270zł za 1ha+ paliwo wjeżdżam z pełnym i wyjeżdżam z pełnym

I masz klienta ? bo coś to sporo wyjdzie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

U mnie w rejonie biorą tak samo jak ja :

320zł na słomę

350zł na sieszczkę

Ja koszę Claasee Dominator 68s 4,20 heder i ceny są podane z 1 godzinę

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie wypożycza gość duży kombajn, to płaci 200 zł za 1 ha daje paliwo i kombajnistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

do binka już się pare razy przejechałem na rolnikach więc tak mówię ,bo jak nadają tydzień pogody to nie poczeka jeden z drugim tylko choć weź i rozerwij kombajn i półowe puść jednemu a drugą połowę drugiemu.A jak nie pojedziesz bo się nie wyrabiasz to cię ch.jają po całej parafii a kombajnów u nas jak łysych psów tak że mają do wyboru do koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

do binka już się pare razy przejechałem na rolnikach więc tak mówię ,bo jak nadają tydzień pogody to nie poczeka jeden z drugim tylko choć weź i rozerwij kombajn i półowe puść jednemu a drugą połowę drugiemu.A jak nie pojedziesz bo się nie wyrabiasz to cię ch.jają po całej parafii a kombajnów u nas jak łysych psów tak że mają do wyboru do koloru

U mnie tak samo.... nic nic... a jak zobaczą że ktoś kosi to kąbajn chcą rozerwać..

Najbardziej to mnie wkuża jak ktoś się pałęta koło kąbajnu jak koszę bo trzeba bardzo uważać żeby coś się nie stało i jeszcze niektóży wskakują sa schodki w trakcie koszenia i co omało pod koła nie wejdą. U mnie też jest dużo kąbajnów ale jakoś te bizoby często się psują... w tamtym roku przez tydzień mój claas jako jedyny był sprawny, a 11 bizonów i 1NH oraz 3 claasy stały popsute to w tedy to już się nie dało wytrzymać bo wszędzie ludzie, a rano to od 3 nad ranem stali pod bramą aby zająć sobie kolejkę. :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A czym latasz ?

 

JD 1450 cws, tu bedzie 350zł/ha z sieczkarnia czy bez.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

U mnie tak samo.... nic nic... a jak zobaczą że ktoś kosi to kąbajn chcą rozerwać..

Najbardziej to mnie wkuża jak ktoś się pałęta koło kąbajnu jak koszę bo trzeba bardzo uważać żeby coś się nie stało i jeszcze niektóży wskakują sa schodki w trakcie koszenia i co omało pod koła nie wejdą. U mnie też jest dużo kąbajnów ale jakoś te bizoby często się psują... w tamtym roku przez tydzień mój claas jako jedyny był sprawny, a 11 bizonów i 1NH oraz 3 claasy stały popsute to w tedy to już się nie dało wytrzymać bo wszędzie ludzie, a rano to od 3 nad ranem stali pod bramą aby zająć sobie kolejkę. :)

 

 

 

Czyli jak dobrze licze na 18 kombajnow 17 mialo az tak powazne awarie ze nia daly rady wyjechac nawet troszku pozniej ?

Co to za wies niema tam chyba co pic ani co jesc jak tacy gospodarze :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Czyli jak dobrze licze na 18 kombajnow 17 mialo az tak powazne awarie ze nia daly rady wyjechac nawet troszku pozniej ?

Co to za wies niema tam chyba co pic ani co jesc jak tacy gospodarze :D

Nie jest tak źle...

poprostu te bizony to tak się często psują czasami więcej je właściciele rozbierają niż koszą w tedy jakoś się tak posypały te awarie mi też się przydażyła w tedy ale udało mi się wszystkie usunąć góra w 4godz, niektórzy to nic nie dbają i nie mają dobrych sprzętów, a nh to 1 miał awarię jakiegoś czujnika i kąputer gasił silnik, a przy drugim zaczeła się elektryka jarać, Główną wadą niektórych gospodaży jest robienie na prowizorkę aby jakoś to kąbajnowało( bo umnie w okolicy 15km to jest tyklko 4 większe gospodarstwa w tym moje, a reszta to po niecałe 2ha,więc nie dbają o te kąbajny)

Dwa lata temu z 13 kąbajnów wszystkie były posute( mi w tedu się sieczkarnia urwała i pokszywiła)

 

W tamtym pooście się pomyliłem nie przez tydzień tylko dzień :) , sory zaz pomyłkę :)

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

zależy ile nim zrobisz przez godzine ja df 2780h 2.20 biorę 300 i 330 z cieciem, myśle że około 350 powinieneś wołać mnimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile bierzecie za koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

64 str a Ty dalej niewiesz ile biorą. Napisz choć czym, a jak szukasz kogoś do koszenia to ja 270 za h i ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Sorki panowie ale takim Claasem to 1ha w godzinę spokojnie da radę więc 360zł to dość dużo. W mojej okolicy bizonami brali 300-330 zł / godzinę. W tym roku raczej podobnie. Ja kombajnem Fahr M900 3 m cięcia brałem 300zł/ha pszenica i 270zł/ha jęczmień + 30zł sieczkarnia i w tym roku raczej tak zostanie.

to twierdzisz że za drogo bierze?? przecież bizonem nigdy w życiu nie wymłócisz w godzine hektara więc cena usługi za hektar jest większa o 50% stawki czyli jeśli bierzesz 300 za h to wychodzi 450 zł za hektar w zbożu 7 tonowym (u mnie przeważnie takie są) to powodzenia z krytykowaniem takiego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj