Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

radzio445    0

ja biore 300 zl recordem i kosze okolo 1.5 h w godzine jak ma sie wyszkowany sprzet to idzie w tym roku bede bral 320 zl a kolejke mam bardzo dluga i kosze rocznie kolo 350 h w sezonie

350 ha rocznie nie rób nas tu w konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja kombajnu nie mam i raczej mieć nie będę,myślę że cena 300zł/godz. za kombajn klasy ZO56 jest odpowiednia.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak, głupie koło pasowe kosztuje 500zł ale potem masz 10 lat spokoju, w bizonie chociażby zmieniają kilka końcówek targańca na sezon, i co z tego że tanie, kosa co rok itp itd

 

 

Ustaw dobrze końcówki (cykl pracy kosy) ,ja końcówkę wymieniam raz na 4 lata (tj. ok. 200 ha) wcześniej też były problemy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

panowie gdzie nie ma nadmiaru kombajnów to i z ceną mozecie isc w górę

Kolega rekordem kosi 1,5 ha w godzinę tylko mi się wydaje ze jego przepustowosc to bodajże 5,5 tony na godzine ,chyba ze rzeczywiscie kiepskie plony albo coś

U mnie na usludze dominator 88 przy wydajnosci pszenicy ok 5,8 tony to w godzine , ale w ubiegłym roku mielismy ustaloną stawke na 300 zł za hektar

(odnosnie skrótw; h - godzina

 

ha - hektar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U mnie Reksiem też tak zapierdzielał ale tylko przez rok a ci co się wcześniej kapli to tylko jeden kawałek i po zawodach.Nie sztuka wpaść w pole rozkręcić młocarnie i jechać tylko co za tobą się dzieje.Kombajn idzie bo oporów nie ma ale ziarna w słomie od cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

noże i wykosisz 1,5 ha rekordem w godzine ale ciekaw jestem przy jakim plonie?? pewnie sypanie dopiero na końcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Panowie, a jaka cena za bizona Z056 względem ubiegłego roku? Coś się zmieniło? czy pozostajecie przy tych samych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

A gdy pójdę pomóż zbierać ziemniaki, to co w tedy :(

 

 

 

No własnie niewiem co wtedy prawo polskie jest chore, znajac Tuska to zaniedlugo mozna sie spodziewac ze od pomocy przy ziemniakach trzeba bedzie podatek odprowadzic:D

Jak tam uwas ze zniwami zaczete juz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

ja bizonem z056 bede bral podobnie jak w tamtym roku czyli ok 300zł/h bez sieczkarni i 330zł/h z sieczkarnia. Kolejka na podworku od rana a i tak niedaje rady wszystkim obkosic przez przejazdy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Panowie, a jaka cena za bizona Z056 względem ubiegłego roku? Coś się zmieniło? czy pozostajecie przy tych samych cenach?

 

podobnym kombajnem (E-512) 300 i 320, chyba że konkurencja zejdzie to trzeba będzie coś wymyślić


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

U nas w tamtym roku było 300 zł, ja brałem 270 zł, ale w tym roku wyrównuję do 300 i tak zostawię. Co do sieczkarni to też ze 330 zł trzeba będzie wziąć, chociaż nie wiem jak było w tamtym roku, bo wogóle jej nie odpaliłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas rok temu ceny kombajnowania to

Bizon 056 Super --280zł, z sieczkarnią 300.

MF 186-187 heder 2.6-3.0m --230zł/h

 

Panowie ile pszenicy wejdzie do MF 186-187 ? do zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

claas lexion ma go 4lata i bierze 380zł za 1h heder około4m

prasowanie siana 20zł 1 balot

sianokiszonka 25zł bez foliowania

takie ceny chyba tylko u nas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

jd 2066,360zl za hektar za mniej nie jade.......z sieczkarnią

czy bez.

Edytowano przez john81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Drogo panowie, drogo. :huh:

U nas by nikt nie wziął taki kombajn za 360-380zł.

300 jak ktoś powie to już dużo się widzi.( oczywiście z sieczkarnią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

eksploatacja kombajnu tania nie jest, po drugie przecież nikt Ci nie broni kupić sobie własnego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

claas lexion ma go 4lata i bierze 380zł za 1h heder około4m

prasowanie siana 20zł 1 balot

sianokiszonka 25zł bez foliowania

takie ceny chyba tylko u nas ;[

 

U nas to normalne ceny, więc nie wiem o co się co niektórzy pieklą :D wkrótce pewnie i u was takie będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli miałbym płacić za prasowanie siana 20 zł za belkę + nawozy i robota to lepiej jechać kupić gotowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć jak się rozliczać za usługę koszenia. Chodzi mi czy od razu żądacie pieniędzy czy później opłacają. Pytam się dlatego bo kupiłem w tym roku kombajn i nie mam doświadczenia w usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Od ręki, jak przychodzi to mówię odrazu jak będzie zapłata na polu to jest koszenie. Bo te później to na świętego nigdy czasem może być.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Może mi ktoś podpowiedzieć jak się rozliczać za usługę koszenia. Chodzi mi czy od razu żądacie pieniędzy czy później opłacają. Pytam się dlatego bo kupiłem w tym roku kombajn i nie mam doświadczenia w usługach.

 

znasz ludzi na tyle że wiesz kto Ci zapłaci od ręki a od kogo bedziesz musiał ściagać poźniej, jak Ci to nie przeszkadza to bez róźnicy, ale chodzić i upominać sie o swoje ;)?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jak poddajecie ceny to określajcie to dokładniej czy za 1ha czy za 1h bo to dość duża różnica u nas około 350-400zł za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj