Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

bazalt50    14

No cóż .... koledzy w rolniczym biznesie i pocie czoła.

17 lat temu kupując MF 206 trafiłem "złoty strzał". Gospodarstwa jakie były - to były. Małe, maluśkie - ale a to i króka była w stajence, bywały i dwie, a nawet i trzy. Koni był dostatek, traktorów kilka, kombajnów na całą okolicę jeno 3, i mój czwarty. Cóż... taki urok Galicji.

Stawki godzinowej nie pamiętam, ale kombajn odrobiłem w dwa sezony. Kosiło się przez 5-6 lat od obeschnięcia rosy, az do bólu. Czyli 1-3 w nocy. i tak 14-18 dni roboczych.

Teraz... gospodarze odeszli albo do Pana, albo porzucili ziemię. Gospodarze w wieku dojrzałym jakoś tam utrzymują po 3-4 hektary. Z pomocą potomstwa "po godzinach", sąsiadów, albo i samodzielnie jeśli im zdrowie dopisuje. Młodzież? Ba - młodzi? NIKOGO. Na 8 wiosek w gminie, gospodarstw z prawdziwego zdarzenia - sztuk 2.

A na terenie 2 wiosek(w tym mojej) teraz krów 8, koni (po co komu?) - może 5, traktorów wszelkiej maści, chociaż drobnica - Bóg wie. Ma każdy kto hoduje nawet króliki i gołębie. Co prawda bardziej to skansen i muzeum, niż technika, no ale... A kombajnów 12. Żniwa - 5-6 dni. O ile nie ma przerwy między pszenicą a owsem.

Gadacie o stawkach godzinowych... Jezu.. jak przyjemnie się czyta te Wasze stawki... Tutaj 280 za Bizona ZO56 z sieczkarnią, a 180 za mojego Fergusonika to absolutna najwyższa stawka graniczna. No ale jak się trafi hektarowy kawałek - to już są mecyje.

Chciałbym takich stawek, nawet tych skromnych. No ale gdyby ktoś tutaj tyle krzyknął, to nawet nie wyjechałby z garażu. A te pola które sa obsiane - za rok porastałyby chwasty. A za 10 lat - dziki las.

Abstrah*jąc - chodzi mi po głowie patent następujący - elektryczne, bądż elektroniczne ustrojstwo, do którego wprowadza się stawkę godzinową, a elektronika - powiedzmy co 5 minut nalicza należność. Start ręczny wraz z wjazdem w łan - koniec wraz z końcem wysypywania urobku. I DUŻY wyświetlacz, żeby klient miał przed oczami złotówki które ma oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam taki stoper na pulpicie, wjeżdżam start, jak ktoś na pogawędkę stop klatka, ruszam dalej start, koniec roboty stop. Ilość minut x 4.50pln i wypłata. Proste i wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Mnożyć to ja potrafię. Nawet w pamięci.

Zgrzyt bywa wtedy, gdy klient zaczyna kręcić. A że dużo.. że było krócej, a że jemu inaczej wychodzi... no i takie tam drobiazgi. Krótko - licznik nie dla mnie, tylko dla klienta żeby mu świeciło po oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam 3.6 i biorę tyle co bizony ZO56 bo zetnę hektar nawet szybciej ale każdy patrzy na heder...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No ciekawe czy będziesz się tak cieszył jak w jednym sezonie polecą Ci przednie opony a w następnym silnik - czego oczywiście Ci nie życzę.... Kupiłeś kombajn w super stanie tak jak ja kiedyś, tylko się lało paliwo, smarowało , przedmuchiwało silnik i w pole, ale po 10 sezonach na polskim paliwie i polskich smarach/łożyskach/paskach już nie jest tak kolorowo...

 

 

Pasy mam sprowadzane z Niemiec. Polskie paliwo - tankuję w sprawdzonym CPN. Smar jak smar. Co do przednich opon - to nie traktor że do wyrzucenia po 5tys mth - zanim tyle kombajnem zrobię to się jeszcze zejdzie ho ho ho. Silnik mówisz... pali na dotyk, przy pracy 0 dymu. Musiałbym zapomnieć o wlaniu oleju żeby go załatwić. 7 sezonów minęło, po 3 kolejnych powinienem mieć kolejne 50% jego wartości do przodu. Jeśli za 7 lat przyjdzie mi zrobić remont silnika (w co wątpię) wcale płakał nie będę bo wiem że warto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Naprawy poza sezonem nie są aż takim problemem .... gorzej jak jest długi przestój w żniwa przy ładnej pogodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To lepiej latać za kombajnem i prosić żeby skosili? Pierwsze 3-4 dni każdy kosi u siebie a kto nie ma ten dopiero ma problem. Normalne że naprawy w sezonie się zdarzają jednak jak kto dba, ma zapasowe pasy czy kosę to i przestoju się nie boi. Silnik, skrzynia czy sprzęgło nie pada z dnia na dzień. Już przed sezonem słychać że coś nie tak a jak kto chce ryzykować i przeciąga naprawy to ma potem w plecy.

 

Znam przypadek - koleś znalazł opiłki po sezonie w oleju silnikowym ale pomyślał że przeciągnie jeszcze sezon - no i nie dokosił... Inny znajomy zbiornik paliwowy spawał bo przeciekał a szkoda było kupić nowy. Finał był taki że przez noc 70l paliwa uciekło, dzień przestoju - pierwsze spawanie, drugie spawanie i wymiana bo zanim przywiózł zbiornik, zamontował itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

dobra dobra odchodzimy od tematu

 

Ile w waszych rejonach biorą za kombajnowanie Z056/E-512 (o ile takie jeszcze u Was jeżdzą)?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam czemu mamy trzymać się bizona niech każdy napisze za ile i jakim kombajnem kosi [lub bierze za usługę] z jakim hederem i będzie jasne pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

usługowo u nas john deear 350 zł za hektar.

operator mówi ze jest w stanie omłócić 18 ton w ciągu godziny

wydajność jest wazniejsza od szerokośći hedra, u nas SKR-y poupadały i raczej się preferuje stawke za hektar (byłe zamojskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

witam E 514 ,280 zł na godz,Dominator208 ,300zł od 1ha okolice Kalisza,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ile brać za godziny pracy nh tc5040 ?? z sieczkarnią to ok 340 zł za godzinę trzeba chyba brać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a jakie to ma znaczenie jaki heder ? Bo chyba nie heder ogranicza wydajność tego kombajnu . Ale jak mniemam to heder 3.9


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

My jedziemy TC 5050 po 350 za godz z sieczkarnią 30 zł więcej więc myślę że i ty powinieneś trochę więcej brać :)cena oczywiście zależy od rejonu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Koledzy ile wziasc za koszenie Claas em Avero 160

Brac lepiej od ha czy od h

woj pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Czy 7t/ha czy też 20cm od ziemi powienienem bez problemu przerobić w mniej niż godzina, gorzej jak dobrze przybite do ziemi. Wszystko zależy od kombajnu, większym za godzinę trzeba brać strasznie dużo, a to odstrasza troche starszych klientów :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj