Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gomez01    1
Pronar82a Nie chodzi o to ile wiecej zarabiasz tylko o to ze biorąc 200-250 zł na koszeniu tez można zarobic spore pieniadze a jezeli ty masz takich klijentów co płacą ponad 400 zł za hektar to plus dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

jak tata albo dziadek dali kombajn to zgoda.

jak kombajn trzeba kupić i normalnie go amortyzować to wspomniane 200 zł ciężko widzę, że tak powiem nawet nie widzę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Heh Chłopaki nie dam se powiedziec kupiłem kombajn uzywany 4 lata temu za 25tysi spłacił sie po dwóch latach .nie wiedze tu rzadnej filozofi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak miałem kombajn z a30 to podobnie mówiłem, zwłaszcza że miałem go od taty zprzejęcia gospodarstwa.

Teraz jak kupiłem nowy to koszta poszły strasznie do góry , ale jakość i czas koszenia też.

Niestety nie mamy co porównywać maszyn za 30 i za 300 tyś bo to nie ma sensu, bo jakbyś kupił za 250 to byś go w 20 lat spłacał.

Ja koszę tylko sąsiadom, bo i bizonem to poszaleć nie mogłem, wypadłem z rynku, ale koszta w koszeniu bizonem miałem na poziomie 150 zł/h dwa lata temu, teraz trza dodać z 25 zł na pewno.

W nowym na 108 ha spaliłem 1500 litrów paliwa i poszło z 4 kg smaru, ale to tylko to co widać, a co muszę zapłacić z konta to inna sprawa. Teraz zmieniali olej tylko w silniku to 750 zł z robocizną 120 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

trzeba policzyć koszty, własną prace przy przeglądach ,remontach tak jak by zaprowadzić do mechanika no i zarobek,to ostatnie chyba jest oczywiste dla biorących i płacących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co do zarobku na starych używanych kombajnach bez szczelnych kabin, złotówki szybko się wam wracają, a kiedy zdrowie wam się wróci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Za taką cenę podnosisz się wogóle z kanapy?

Kolego u mnie sąsiad bizonem ZO58 za ubiegły rok brał 260 zł bez sieczkarni 280zł z sieczkarnią więc ceny też niemogą się bardzo różnić od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

co do zarobku na starych używanych kombajnach bez szczelnych kabin, złotówki szybko się wam wracają, a kiedy zdrowie wam się wróci??

 

A kiedy zwróci się zdrowie temu co ma 150ha i z ciągnika nie złazi? Od jazdy 8h przez 10 dni na kombajnie jeszcze nikt nie umarł. Kiedyś przy młockarni czy przy cepie całą zimę stali i po 100lat żyli i się dobrze mieli. Nikt nie narzekał że bieda.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U mnie jest tak wszyscy biorą tak samo 300-330 bizonami za godzinę a czy ty będziesz brał mniej to i tak nikt więcej do ciebie nie przyjdzie bo mamy swoich klientów.Cena taka sama jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W ostatnich latach to są takie pogody że nikt nie patrzy ile bierzesz albo ile lat robiłeś u mnie tylko za ile godzin przyjedziesz do mnie. Jak był mokry rok 2011 to założyłem bliźniaki i brałem 20zł więcej niż każdy to nawet właściciele bizonów w kolejce stali ^^ ten rok zapowiada się podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

@Gomez01 co masz za maszyne za 25tys że tniesz 150h w sezon?? :o Po 200zł/h to bizonem nikt chyba nawet się nie fatyguje bo grosze zarabia.

 

@Pronar82a 180ha na sezon kładziesz to chyba ostatnie poty wyciskasz z 5070, albo kawałki "dwucyfrowe" tylko.

 

1450 CWS, kosa 4.8m, 350zł/ha jak ktoś chce, a nie to dowidzenia więcej u siebie pochodzi. Z większą ceną też zabardzo nie nawojuje się w mojej okolicy bo kombajnów zaraz bedzie więcej niż gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

No własnie Tomek90 ma jakies dziwne pojecie o koszeniu. A kombajn mam JD 970 przepustowosc ma dosc dobra bo jak dobrze idzie od rana do nocy to 15h położy takze nie widze jakiegos wielkiego osiagu połozyc 150 h w sezon . Czarek7340 a ile bierzecie na uslugach tym NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Ja swoim TC 5050 położyłem blisko 200 ha owszem tamten rok był suchy i kosiłem parę dni do pierwszej w nocy. A 150 bez problemu w sezon się kosi. Ja biorę 360 zł na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@Gomez01 Nawet nie mów takich bajek że kosisz po 15 godzin dziennie bo to jest nie możliwe i nie realne, średnio w pole wyjeżdża się po 10 i kosi do 22-23, czyli wychodzi 12 godzin a gdzie przejazdy z pola na pole, w ciągu dnia mi na to z chodzi 2-3 godzi na same przejazdy, żeby kosić 15 godz musiał byś kosić od 10 do 3 rano bez żadnych przejazdów a to jest nie możliwe

 

@Tomek90 w tamtym roku wykosiłem te 180 ha bo przed żniwami wpadła mi dobra fucha, 30 hektarów trawy nasiennej i właśnie tą trawą podgoniłem trochę.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jakie macie sposoby na klientów którzy uchylają się od płacenia za kombajnowanie? czy stosujecie jakieś zachęty za płacenie tego samego dnia-powiedzmy jakiś rabat jesli gośc zapłaci od ręki?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

My braliśmy 350 za godz bez sieczkarni :P Przeważnie jak są narmalne dni( słoneczne bez nadchodzących burz itd) to 10 godz czystego cięcia bez przejazdów dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

@Gomez01 Nawet nie mów takich bajek że kosisz po 15 godzin dziennie bo to jest nie możliwe i nie realne, średnio w pole wyjeżdża się po 10 i kosi do 22-23, czyli wychodzi 12 godzin a gdzie przejazdy z pola na pole, w ciągu dnia mi na to z chodzi 2-3 godzi na same przejazdy, żeby kosić 15 godz musiał byś kosić od 10 do 3 rano bez żadnych przejazdów a to jest nie możliwe

 

@Tomek90 w tamtym roku wykosiłem te 180 ha bo przed żniwami wpadła mi dobra fucha, 30 hektarów trawy nasiennej i właśnie tą trawą podgoniłem trochę.

 

 

Coś źle policzyłeś... od 10.00 do 03.00 jest 17h...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tak kolego zgadza się pomyliłem się, zamiast 1 wpisałem 3, mój błąd :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Klienta który nie płaci to sie bierze za fraki i na początku się ostrzega. drugi raz tak samo a już trzeci to wiecie. I oczywiście taki trafia na czarną listę. U mnie w okolicy wszyscy kombajniści żyją ze sobą dobrze i czarną listą się dzielą a wiec jak któryś jednego roku nie zapłaci to na drugi rok nikt nie jedzie do niego kosić. Ludzie o tym wiedzą i ogólnie nie ma z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

Umnie jest podobnie z ludzmi ktorzy nieplaca za koszenie. 3 lata temu ja kosilem do dzis wisza mi ponad 2 tys zł w nastepne zniwa znow oszukali jakiegos przyjezdnego w tamtym roku juz nikt im z okolic nie kosil bo wszystkich juz naciagneli na kase, wiec w tym roku to chyba wezma kase i cepy i jazda w pole:P Ja z tego powodu niezbiednieje poniewaz zapłacili mi 600zł wiec za paliwo sie zwrocilo, ale wiecej moje kolo u nich na polu niepostanie. Co do ceny to bizonem Z056 w tamtym roku 300zł bez sieczkarni 330 z sieczkarnia za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Też mam takiego klienta z tamtego roku... i chyba pofatyguje się i podzwonie po kombajnistach z okolicy i powiem jaka sprawa. Myślenie dziecka normalnie co bedzie... Jak sieją to chyba maja zamiar zbierac a jak nie ma czym to powinni naszykować kasiorke i tyle. Człowiek inwestuje kupe kasy w paliwo, cześci, smary oleje, swoja prace a potem łaska że zapłacą... żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy w waszych stronach jest powszechny sposób że idąc do nieznanego gościa na obcą wiochę wymagacie wpłacenia jakiejś zaliczki przed wejściem w łan?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W każdej wiosce jest kombajn i ogólnie ludzie się znają. Wiadomo kto nie płaci bo kombajny są już od X lat. Ci co nie płacą robią najczęściej tak że latają od jednego do drugiego i np jak skosiłeś hektar to następnego dnia kosi ktoś inny. Są też tacy co im po rodzinie koszą - pewnie tyle co za paliwo zwracają. Ogólnie to kombajnów u mnie więcej niż ciągników z napędem 4x4. Pokupili za 30 tys maszyny - hedery po 3m, prosta budowa. Zamiast nosić co rok po 4-5 tys sami skoszą i zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Chociaż mam klientkę która nie zapłaciła mi 2 tyś 3 lata temu i z tego co widze to nie mam na co liczyć. Całe szczęście ze udało mi sie jeszcze na gorąco wziąć od niej przyczepę zboża a więc na paliwo i podatek się zwróciło a reszta roboty za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj