Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

CBMarek    4

Najnowsze ceny kombajnowania w wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost'>http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost

Archiwalna dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

 

330 godzina bizonem super kosze tylko znajomym i zabardzo sie nie wychylam na jakies kawałeczki kichy jade tam gdzie mi sie opłaca. leprzy zarobek na prasie jak na kombajnie. Dzienny utarg na czysto po odliczeniu kosztów wychodzi mi sporo wiekszy z prasy

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Współpracuje z kolegą on młuci za 280 zo56 a ja kostką z224 za 130 i twierdze że szału niema na prasie ,cena za godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja w tym roku rezygnuję z cięcia usługowo, co najwyżej sąsiadom, prasą zrobię 200-250 bel dziennie- paliwa połowa co kombajn i awarii praktycznie brak ( przez 4 lata jedynie spinka na jednym łańcuchu poleciała- naprawa 10minut) . Kombajn ma już swoje lata i za duże dokładki przed sezonem trzeba robić zeby przechodził bezawaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

jak tak piszecie o cenie kombajnu to u mnie od trzech lat 400zl/ha z sieczkarnia taniej nikt nie pojedzie przynajmniej w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Heniekii a gdzie to takie ceny?? ja kosze claasem 300zł/h i średnio w 50 min hektar wychodzi więc cena ok 250/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

kosiłem w tym sezonie od ha od 270do 350 w zaleznosci od plonu i wielkosci kawałka podkarpacie jd1177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

prasa fiatagri 5650 z c 385 od belki brałem od 11 do 13 zł zalezy od ilości belka od 160 do 220 kg . 300 bel średnio spokojnie dzienie zrobiłem wiadomo gorsze kawałki mniej słomy albo czeste przejazdy to i mniej sie zrobiło. paliwa delikatnie ponad pół zbiornika mi szło dziennie mniej do psucia mniej paliwa i sam koszt wychodzi proste.

 

@Tomasz78 jakbym miał jechac kostą przy takiej cenie tez bym mówił że szału nie ma na rolce zmiennokomorowej mi sie lepiej jak kombajnem opłca awarii praktycznie przez cały sezon zero. Na 100 pare ha sprasowanych w tym sezonie samej słomy wymieniłem i to na polu w ciągu 15 minut łzysko na rolce od podbieraka i kilka sprężyn w podbieraku rolka 25 zł sprężyna 4,50

W kombajnie jest zbyt duzo do psucia i szkoda go tłuc po zarobkach choć jego stan jest super .

Edytowano przez CBMarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomek2111 to wpadnij do mnie jak w takiej cenie kosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niewiem czy ci sie by opłacilo jechać tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

400 zl za godzine Bizon rekord obojetnie z sieczkarnia czy bez taniej nie ma sensu tluc kombajnu lepiej niech stoi i niech popracuje u siebie pare lat bez awaryjnie.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Na dzis bez zmian, 270godz, kombajn jd 3.60m bo i paliwo tańsze, tamten rok ON w żniwa średnio 5.74 a dziś ON 5.40 więc nie ma podstaw do podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od innych osób koszących usługowo w Twoich okolicach. Jak masz wydajny kombajn to możesz lepiej wyjść licząc od skoszonego hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na hektar trochę bez sensu - słaby owies lub żyto koszę 40minut/ha a pszenicę przy plonie 7-8 ton 1h10min przykładowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

no dobrego pszenzyta w 1godz i 10min bizonem ciezko zrobic ale u moich klientów juz dawno nie widzialem zboza powyzej 5 ton :rolleyes: ja biore 250/godzina , sieczka 280 inaczej sie nie da robie tylko stalych nowych nie biore zbyt duze ryzyko pracy za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Na dzis bez zmian, 270godz, kombajn jd 3.60m bo i paliwo tańsze, tamten rok ON w żniwa średnio 5.74 a dziś ON 5.40 więc nie ma podstaw do podwyżki.

Heh. Części coraz tańsze, koszty pracy coraz mniejsze, inflacji zero, maszyny coraz tańsze ? Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Do żniw daleko więc nie był bym taki pewny czy paliwo będzie tańsze, 2 lata cena stoi w miejscu a ceny wszystkiego rosną. Jeszcze do tego modne w mojej okolicy płacenie "kiedy będę miał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Na dzis bez zmian, 270godz, kombajn jd 3.60m bo i paliwo tańsze, tamten rok ON w żniwa średnio 5.74 a dziś ON 5.40 więc nie ma podstaw do podwyżki.

 

Za takim podejściem do sprawy to ja Ci nie wróżę godnego życia bo się tylko narobisz a że tak powiem guzik z tego będziesz miał, no ale robota lubi "głupich" Chłopie ceny maszyn wędrują do góry z roku na rok, ceny części również to jak chcesz na to zarobić i jeszcze żeby coś zostało, nie samym paliwem się kosi, maszyna się zużywa.

 

Jak na razie to 410 zł/ha bez sieczkarni 440 z sieczkarnią. Bliżej żniw się okaże czy mój cennik pójdzie w górę.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michał    0

w tamte żniwa 350, a nad zbliżającymi to się zastanawiam ale myślę ze w granicach 370-380. JD2054(5,50m) woj. Lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj