Piwo111

Ceny ciągników 2013

Polecane posty

sobek112    23

Witam

Jest jakiś typ deutz fahr czy new holland , który kosztuje max do 250 netto przy mocy 160 km , wersja może być i podstawowa . Interesuje mnie tylko czy takowa jest przy obecnych cenach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek91    0

Witam

Jest jakiś typ deutz fahr czy new holland , który kosztuje max do 250 netto przy mocy 160 km , wersja może być i podstawowa . Interesuje mnie tylko czy takowa jest przy obecnych cenach??

 

 

 

jest deutz fahr agrotron k430 i on ma 93kw/126 km i pali około 210 g/kwh i new holland t6.165 który ma 92kw/125km moc znamionowa , a moc maksymalna to 121kw/165km i pali on około 205 g/kwh . ja bardziej polecam new hollanda i mam zamiar go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

W FT jest silnik 4.4L a w Zetorze 4,1L.

 

a no zgadza sie , myslalem ze maja tez i mniejsze perkinsy ale jednak nie , ale mysle ze od zetora i tak by mniej spalil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek91    0

Witam. Ostatnio jestem zaintereowany kunem ciągnika Case JX 60 a właściwie to już go mam zarezerwowane i może za dwa tyg bedzie.. i teraz właśnie nie wiem czy żałować tego zakupu bo ostatnio wpadł mi jeszcze w oko farmtrac 675dt.. a co wy sądzicie o tym.??? a chce jeszcze zapytać ile tak pali farmtrac 675dt z silnikiem perkins w porównaniu do ciągników case jx 60 lub zetor proxima 70 czy jd 5065e.???

 

 

case pali około 230g/kwh a farmtrac 263g/kwh więc bardzo dużo , jd pali 234g/kwh , a zetor 224g/kwh więc już znasz odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Czemu oceniacie Zetora jak go nie macie?? Pali normalnie. Spalanie adekwatne do mocy i uciągu. Nie nazywał bym Zetora paliwożercem, bo nim nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jest dokładnie tak jak pisze Ursus11


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

A jeszcze pytani do ciągników farmtrac z silnikiem perkinsa... bo jak ostatni ogladałem ten ciągnik na silniku była taka mała tabliczka i na niej pisał nr silnika itp a całkiem na dole pisały chińskie napisy.. czy częsci do tego silnika są z chin czy o co w tym chodzi.?? zastanawiam sie że to niby angielski silnik a pózniej okaże sie że made in china..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

Czemu oceniacie Zetora jak go nie macie?? Pali normalnie. Spalanie adekwatne do mocy i uciągu. Nie nazywał bym Zetora paliwożercem, bo nim nie jest.

 

nikt nie mowi ze sa paliwozerne , tylko ze moze wiecej spali od tego casa np ale to tez zalezy,bo wiem ze mozna oszczednie jezdzic i wydajnie , sam moze bede mial zetora, moze ktos cos powie o proxima power bo zastanawiam sie nad taka 90 , wiem ze popma hydrauliczna nie jest zbyt wydajna w nim a ciekawe jak trwalosc sprzegla i innych roznych podzespolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

 

case pali około 230g/kwh a farmtrac 263g/kwh więc bardzo dużo , jd pali 234g/kwh , a zetor 224g/kwh więc już znasz odpowiedz

 

A ile spalą przy ciężkiej a ile przy lekkiej robocie? Potrafisz to przeliczyć na l/ha? Czy tylko dane z katalogu potrafisz przepisać nie mając bladego pojęcia o spalaniu ciągników?

 

A jeszcze pytani do ciągników farmtrac z silnikiem perkinsa... bo jak ostatni ogladałem ten ciągnik na silniku była taka mała tabliczka i na niej pisał nr silnika itp a całkiem na dole pisały chińskie napisy.. czy częsci do tego silnika są z chin czy o co w tym chodzi.?? zastanawiam sie że to niby angielski silnik a pózniej okaże sie że made in china..

 

To, że jest z chin wcale nie musi być gorszy. VW robi pół części w chinach z samochodów nie mają złych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

A posiada ktoś cennik nowej serii 5 ze stajni DF?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

 

case pali około 230g/kwh a farmtrac 263g/kwh więc bardzo dużo , jd pali 234g/kwh , a zetor 224g/kwh więc już znasz odpowiedz

 

mam oferte handlową na case farmalla A ale 90 i to juz jest wiekszy motor od wspomianego wyzej i mam okreslane zyzycie paliwe na poziomie 219g/kwh przy 1300 a wiec w tym małym takze to powinno byc w tej granicy. a ogolnie to dane spalanie przez kolege sa jakies dziwne silnik perkinsa najwiecej zetorowski i jd w czołówce tylko pozostaje pytanie w jakich warunkach. Możliwe ze jedna marka podaje pod czesciowym obciazeniem a inny na stanie jałowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Wie ktos ile kosztuje fendt 207 lub 208 ???


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

 

 

case pali około 230g/kwh a farmtrac 263g/kwh więc bardzo dużo , jd pali 234g/kwh , a zetor 224g/kwh więc już znasz odpowiedz

 

 

coś tu chyba nie tak... bo zetor najmniej pali a farmtrac najwięcej... kolego chyba troche uciekasz od rzeczywistości... a z kąd takie dane wziełeś.??

Edytowano przez rolnik6666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek91    0

coś tu chyba nie tak... bo zetor najmniej pali a farmtrac najwięcej... kolego chyba troche uciekasz od rzeczywistości... a z kąd takie dane wziełeś.??

 

 

 

kupiłem ostatnio katalog z ciągnikami i tam są ceny i dane techniczne a te z spalaniem to podejrzewam że to jest bez obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek91    0

A ile spalą przy ciężkiej a ile przy lekkiej robocie? Potrafisz to przeliczyć na l/ha? Czy tylko dane z katalogu potrafisz przepisać nie mając bladego pojęcia o spalaniu ciągników?

 

 

 

co prawda to są dane z katalogu i to są dawki podajże przy lekkich obciążeniach , ale też mam na końcu katalogu że średnie spalanie ciągników to 300g/kwh a fendt ma około 240g/kwh

 

Czemu oceniacie Zetora jak go nie macie?? Pali normalnie. Spalanie adekwatne do mocy i uciągu. Nie nazywał bym Zetora paliwożercem, bo nim nie jest.

 

 

ja go surowo nie oceniam ponieważ jestem tego samego zdania co pan on nie jest paliwożerczą maszyną dlatego na pisałem parę ciągników a on najmniej pali ale z porównaniem do fendta do bardzo dużo pali

 

@wojterek91 podaje chyba jakieś książkowe informacje, na które nie można zwracać uwagi

 

co prawda to są książkowe informacje ale te o spalaniu to jest przy lekkich obciążeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

ludzie co wy za inorancje siejecie. jednostka g/kwh jednoznacznie okresla ile trzeba gram ON na wytworzenie mocy 1kW w czasie jednej godziny.Moc z silnika przekazywana jest na przekladnie a dalej poprzez opony na grunt.Wystepuje poslizg kol i straty przekazywanej mocy.Dlatego mowienie czy silnik jest obciazony czy nie ,jest bez sensu. Przy pomiarze tego parametru musi byc obciazony bo inaczej go nie zbadamy. Aby spalanie w ciagniku bylo minimalne pracowac trzeba w zakresie maksymalnego momentu obrotowego otaz ze sprzetem ktory pozwoli wykorzystac moc maszyny. Tak dla laikow :: moc to praca wykonana w pewnym interweale czasowym.zetorkiem tez wykonacie orke 100 ha. fendtem 934 tez. roznice to czas i ilosc spalonego paliwa.pytania pisac chetnie odpowiem bo jestem inzynietem mechanikiem ktory w branzy silnikowej dziala juz troche

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Cena New Hollanda T5 95 Full opcja jedynie tylko bez pneumatyki cena 161 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

moze ktos zna aktualna cene kuboty m8560, bo podobno kubota obnizyla ceny

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/kubota-tnie-ceny-ciagnikow,41877.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

to mnie cena katalogowa nie zadowala widzialem ta strone juz . Ciekawe ile z takiej ceny idziw utargowac bo tam wychodzi 157 tys netto mnie by zadowolilo z 10 % rabtu z tych 157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj