Piwo111

Ceny ciągników 2013

Polecane posty

raul1985    10

można wiedzieć u jakiego dilera są takie ceny?

Warpol agro po zobaczeniu cen jakie zaproponował mi roltex teraz roltex poszedł jeszcze w dół dość znacznie i będę brał z roltex-u prasę i ciągnik a sąsiad ładowarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

Czy to dobra oferta na t4.75 za 123 tys netto z wyposażeniem: skrzynia biegów 20x20 z biegami pełzającymi, rewers hydrauliczny, klimatyzacja, pneumatyka, szyberdach, fotel skrętny pneumatyczny, koła wąskie przód 11.2 r24 i tył 12.4 r36 i dodatkowe tylne światła robocze?

I czy warto zapłacić 3 tys drozej by wziąć od bliższego i większego dilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olopaff    0

Zna ktoś cene nowego deutz fahr agrotron seria 5 a konkretnie 5110 wersja standart + przedni tuz i szerokie gumy

I Massey ferguson 5610 w takim wypoaeniu jak wyżej. I co lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

Ostatnio dużo przegladalem broszur różnych marek i co zauważyłem żę jesli ktos ma kupować NH w granicach 120 140 km to niech lepiej się zastanowi nad JD Mbo może okazać się że JD wyjdzie taniej i nie ma AdBlue to chyba duży plus.Przykladowo NH t6.165 kosztuje wersja bogata około 240 tyś netto a JD 6125 M tyle samo więc chyba lepiej kupić jelonka tylko że NH ma 6 garow a jelonek 4.To tak dla kogos kto jest na zakupie smerfa niech przemysli zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

to za 250 tys netto można mieć MF 5475 z amortyzacją osi :)

 

Ja miałem okazje pojeździć obiema markami i gdy bym miał wybierać między ręczną skrzynią JD a pół automatyczną skrzynia w NH ( electrocommand ). Wybrał bym NH :)

John deere serii M są składane w chinach :)

Edytowano przez Danioq202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ostatnio dużo przegladalem broszur różnych marek i co zauważyłem żę jesli ktos ma kupować NH w granicach 120 140 km to niech lepiej się zastanowi nad JD Mbo może okazać się że JD wyjdzie taniej i nie ma AdBlue to chyba duży plus.Przykladowo NH t6.165 kosztuje wersja bogata około 240 tyś netto a JD 6125 M tyle samo więc chyba lepiej kupić jelonka tylko że NH ma 6 garow a jelonek 4.To tak dla kogos kto jest na zakupie smerfa niech przemysli zakup.

 

Tu kolego można dyskutować na temat tego co jest lepsze czy DPF czyli filtr cząstek stałych czy AdBlue jednak z mojej perspektywy (mechanik) mogę bardziej polecić AdBlue niż DPF, DPF pochodzi 4 tyś mth i do wymiany przy częstym gaszeniu i odpalniu ciągnika do tego jest EGR czyli silnik oddych nie świeżym powietrzem tylko spalinami zaś AdBlue nie posiada EGR czyli zaworu recyrkulacji spalin a ciągnik zasysa czyste powietrze z zewnątrz czyli tak jak w starych ciągnikach np w C-360 przez co jego praca jest lepsza mieszanka paliwowa się lepiej spala i można odłączyć AdBlue, wiadomo nie zadarmo tak samo nie za darmo można wyżucić DPF-a.

  • Like 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Proanar82a ..

A czy jesteś w stanie powiedzieć czy Ad blue wpływa na spalanie ciągnika w poszczególnych pracach ??

A jeżeli tak to gdy go odłączymy to spalanie wzrośnie ?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doktorek23    0

Witam co panowie sądzićie o tych cenach nh 6.120 za 190 netto

oraz valtra ht3 103.4 (w czterech cylindrach) za 208 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

wszystko zależy od wyposażenia. W tym samym modelu cena może różnic się nawet i ze 20-30% między full biedą a full wypasem.

 

O Valtrze sie nie wypowiem bo nie wiem, ale mógłbyś napisac co ma nh?

 

 

@Danioq202

Apropo's adblue

Kupiłem sobie traktor z tym ustrojstwem i moge powiedziec tyle, ze dopóki działa problemów nie stwarza żadnych. (w przeciwieństwie do filtra cząstek nic sie nie wypala etc)

 

Plus jest taki, że silniki z adblue nie mają zaworu EGR przez co spaliny nie wracają z powrotem do silnika i ten nie jest tak zamulony (szczególnie na niskich obrotach)

A różnica jest i to znaczna. Porównywałem swój traktor (z adblue) z identycznym traktorem sąsiada (model, moc te same, tylko rok starszy i bez adblue, ale za to z EGRem) i mój ma znacznie lepszy zryw.

W cięższej robocie tak tego juz nie czuć, ale przy ruszaniu, rozpędzaniu sie itp różnica jest znaczna.

 

Co do spalania, to sie nie wypowiem, bo aż tak dokładnie tego nie sprawdzałem, zeby napisać, ze mój czy jego jest oszczędniejszy.

 

Teoretycznie ad blue nie ma żadnego wpływu na spalanie (ono w ogóle nawet nie uczestniczy w procesie spalania, bo jest wtryskiwane już w kolektorze wydechowym prosto do spalin), wiec teoretycznie, jak się go kiedyś uda nam pozbyć, to spalanie powinno zostac na niezmienionym poziomie. Jedyna różnica to to, że silnik będzie lubił zakopcić na czarno.

 

A dlaczego producenci chwalą sie, że ad blue obniza spalanie?

To jest lekkie naciąganie faktów. Ad blue nie obniza spalania. To zawory recyrkulacji spalin (EGR-y) i filtry cząstek stałych podnoszą spalanie (niezły paradoks, ze względu na ekologie silniki palą wiecej paliwa :D ) A że ciągniki z ad blue tych wynalazków nie mają, to moga sie pochwalic deczko niższym spalaniem.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

 

Tu kolego można dyskutować na temat tego co jest lepsze czy DPF czyli filtr cząstek stałych czy AdBlue jednak z mojej perspektywy (mechanik) mogę bardziej polecić AdBlue niż DPF, DPF pochodzi 4 tyś mth i do wymiany przy częstym gaszeniu i odpalniu ciągnika do tego jest EGR czyli silnik oddych nie świeżym powietrzem tylko spalinami zaś AdBlue nie posiada EGR czyli zaworu recyrkulacji spalin a ciągnik zasysa czyste powietrze z zewnątrz czyli tak jak w starych ciągnikach np w C-360 przez co jego praca jest lepsza mieszanka paliwowa się lepiej spala i można odłączyć AdBlue, wiadomo nie zadarmo tak samo nie za darmo można wyżucić DPF-a.

 

Masz racje że SCR i DPF mozna odlaczyć ale jeśli mialbyś pracowac w zimie przy ujemnych temperaturach to lepszy bedzie DPF .A do SCR caly czas musisz kupowac i lać AdBlue.Jak ktos rozsądnie pracuje maszyna to mysle że nie musi wymieniac filtra cząstek stałych.

 

Ja slyszalem że za NH t6.120 wołają 250 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Wiesz, z tym kupowaniem i laniem cały czas to trochę przesada.

Też myślałem, że tego będzie dużo szło, więc kupiłem sobie cały baniak 1000l, żeby stało i nigdy w nieodpowiednim momencie nie zabrakło (drogie nie jest, bo coś lekko powyzej 900zł za to dałem). Teraz, z perspektywy czasu widzę, ze to była lekka przesada.

 

Spalanie adblue wynosi u mnie (przy 6 cylindrach i 125KM) 0,5-0,6 litra na motogodzine, więc co 3 pełne tankowania paliwa uzupełniam też adblue. Jakiś wielki problem to więc nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doktorek23    0

nh 6.120 za 190netto : klima, amortyzacja kabiny, sztywna przednia oś, 6 wyjsc z tyłu, komplet oswietleń, pneumatyczny fotel, skrzynia 16x16 ,

smieszne obok na placu stał nowy t5 dealer mówił ze ma tę samą skrzynie tylko gałka od sterowania jest w nim prostsza no i silnik o litr pojemności mniejszy. Przy niskich obrotach w trakcie zmiany biegów to w tym t5 strasznie odgłosy ze skrzynki przekładniowej było słychać. heh sam dealer aż był zakłopotany. mam nadzieje ze to tylko brak kalibracji.

 

a i bym zapomnial 52n 38 opony z tyłu w tym nh6.120

 

Wiecie co forumowicze najbardziej mnie irytuje to ze taki sprzedawca w odpowiedzi na pytanie ,,ile możesz jeszcze opuścić" twierdzi patrząc w oczy ze zarabia 3tysie i ze nie ma z czego..... hm te dotacje do kupna maszyn rolniczych tylko rynek zepsuły według mnie....

Pisz wolniej bo litery gubisz!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Jeszcze nic nie wiadomo :)

Wszystko się okaże .

Na razie nie chcę kupować orientacyjnie się pytałem :)

Ale gdy by coś się pojawiło wstawię fotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

AdBlue i DPF od 2015 roku powyżej mocy 175 czy 250 KM juz nie pamietam ale podom tak niby ekologia połączona

 

 

Rozmawiając i pytając rolników który tych jest najlepsze to żaden z tych systemów nie chcą tojest tylko dodatkowy koszt utrzymania ciągnika nic pozatym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Proanar82a ..

A czy jesteś w stanie powiedzieć czy Ad blue wpływa na spalanie ciągnika w poszczególnych pracach ??

A jeżeli tak to gdy go odłączymy to spalanie wzrośnie ?/

 

AdBlue nie wpływa w żadnym stopniu na spalanie ON gdyż cały proces dopalania spalin odbywa się w tłumiku, także po jego odłaczniu spalanie nie wzrośnie tylko tak jak ktoś już wcześniej pisał może pojawić się czarny dym z tłumika :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Spadły chociaż trochę ceny NH czy stoją w miejscu? Zna Ktoś Cenę NH T6 165?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj