Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelkawki    13

witam serdecznie wszystkich uzytkowikow agrofoto..

interesuje mnie ceny oraz opinie na temat tych ciagnikow z góry wielke dzieki...

MF5608

MF5609

MF5420

MF5430

POZDRAWIAM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

5420 i 5430 już raczej nie kupisz bo te modele już w zeszłym roku się kończyły a 5608 to coś koło 180 185 tys kosztuje netto. Jeździłem na testach 5608 i 5610. Do czego ten ciągnik miałby być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

Cena Zetora Forterra 110 HSX  w wyposażeniu kabiny LUX + ładowacz czołowy zetor  system ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

witam serdecznie wszystkich uzytkowikow agrofoto..

interesuje mnie ceny oraz opinie na temat tych ciagnikow z góry wielke dzieki...

MF5608

MF5609

MF5420

MF5430

POZDRAWIAM....

 

Możliwe że jakieś ciągniki z starej serii 54XX mogą być u dilera, na gospodarstwie mamy 5430 i mogę polecić ten ciągnik pracuje z opryskiwaczem, rozsiewaczem, i jeden rok siał qq 6 rzędowym KV optima HD i dawał radę, żadnych awarii nie było ma 1200 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelkawki    13

Da jeszcze 5400 u dilerów nawet sporo... A i mam dylemat a ten ciągnik aby byłdo tura jak do agregatu jak będzie trzeba... Z góry dzieki za info

Widzę że moje wczorajsze uwagi nie dotarły...
Edit kris14


da jeszcze 5400 u dilerów nawet sporo...A i mam dylemat a ten ciągnik aby był do tura jak do agregatu jak będzie trzeba ... z góry dzięki za info

Edytowano przez Matey
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

MF 5420 170 netto po pokazowy 100 mtg myslicie ze watto kupic za te pieniadze czy dolozyc i kupic 5608 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

5608 za 174 tyś bez problemu powinieneś wynegocjować i to z bardzo dobrym wyposażeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

ale 5420 miał byś już w nim 4 cylindry a 5608 3 więc jak na główny ciągnik to bym wybrał 5420 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

174tyś  netto, mi wycenił 5609 za 183 w bardzo bogatym wyposażeniu  i mx t8 za 22tyś, netto ale i tak w lepszym wyposażeniu wybrałem john deere 6090MC a biorę jako główny ciągnik, na pewno john deere będzie tańszy eksploatacyjne jak m-f  (filtry oleje, serwis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelkawki    13

ale raczej john deere wiecej pali?i jaka cena za tego john deera?? i jaka drogi jest roczny serwis???? miedzy massey ferguson a john derrem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

to ma byc ciagnik pomocniczy dla mf-a 6480 i 6160 tylko z tego co wiem te 3 cylindrowe silniki nie maja najlepszej opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

ten 5608 wedlug mojej opini to wogole sie nie odpycha. ta 3 nie daje rady na mase tego ciagnika a jeszcze ma cos ciagnac za soba jako glowny to pewnie plug lub agregat. jezdzilem chwile tym 5608 na pokazie z 3 obrotowa ustawiona chyba3x40 rabe i oralismy tak na 20-23 cm jak poglebilem go troche na tylko 1 skibie to ciagnik zaczyl zdychac z 8 km spadl do 6. wiec jakby ustawic caly plug na 25-28 to nie ma szanas ze go uciagnie z duza predkoscia. moim zdanie to super ciagnik do opryskiwacza, rozsiewacza ale nie jako glowny. i to nie jest juz perkins a sisu, serwisant powiedzial ze jak mu sie wstawi w ciezkiej pracy to lyknie nawet wiecej jak 4 cylindry. do lekkich jak najbardziej ok ale do ciezkiej te 80 km to porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Się nie zastanawiaj tylko bierz 5420 te 100 mth to jest nic ... 

Mf z seri 54xx to są jedne z najlepszych ciągników jakie wyprodukowano , oszczędne , można powiedzieć że bez awaryjny , uciąg jest naprawdę zadowalający ... Naprawdę jak masz wybierać to bierz 5420 ciągnik może trochę słabiej wyposażony ale na pewno 4 cylindry poradzą sobie lepiej w orce itp , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

czy ktos sie moze orientuje ile kosztuje valtra t 174 lub 194 z resorowana oska amortyzowana kabina i przednim tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ale raczej john deere wiecej pali?i jaka cena za tego john deera?? i jaka drogi jest roczny serwis???? miedzy massey ferguson a john derrem/

 

john deere 6090MC w bardzo bogatym wyposażeniu 185 tyś netto (dla stałego klienta dużo maszyn już u nich kupiłem ''Contractus Białystok'' ) cena 1 przeglądu ok 1200zł brutto, u korbanków w m-f  zaśpiewali ok 2000zł brutto, czy dużo pali? mam 5080M i średnie spalanie oscyluje ok 5-6l/h przy drobnych pracach i dodam że jelonek w zimę bez problemu pali dosłownie na dotyk,  a poza tym jak u  korbanków ( już prawie zamówiłem m-fa) powiedziałem że contractus mi lepszą ofertę zaproponował to przedstawiciel zaczął krzyczeć narzekać i odzywać się chamsko stwierdziłem że do zakupu w 4 litery ci by wszedł a po zakupie to ty musisz mu w 4 litery   wchodzić. Z perspektywy czasu stwierdzam( to jest moje osobiste zdanie) że jednak m-f to w środku troszkę ''festynem'' zalatuje i ma sporo gorsze rozwiązanie nisz jelonek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

174 jakieś 365 netto versu a direct jakieś 375

to juz po konkretynych negocjacjach? i  z oska i tuzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po prostu tak twierdzisz bo jd wybrałeś. Gdybyś wybrał mf a mówił byś odwrotnie normalka na tym forum. Gdzie te lepsze rozwiązania są? To ,ze biegi trzeba kijem mieszać. A może lepszym rozwiązaniem w jd jest dpf? A może lepszym rozwiązaniem w jd jest brak regulacji czułości rewersu? Pomijam już relacje z dealerami. Może faktycznie ktoś do ciebie po chamsku się odnosił. Ale jaki ma to wpływ na ciągnik? Kopiłeś dużo maszyn to ci dobrą cenę dali. Ale czy każdy taka dostanie? No i zgodzę się, że seria np 6 r jest lepiej wykonana w środku niż mf. Ale te wszystkie tańsze serie jak 5m 6mc na kolana nie rzucają.

Model 5608 jako ciągnik główny może być. Tylko zależy na jaki areał jakie ziemie i do jakich maszyn. Wiadomo, że ciągnik z większą mocą w ciężkiej, porównywalnej pracy spali mniej. Ale ta zasada działa bez różnicy czy to jd czy mf.

Dzisiejsze Perkinsy nie są już tak oszczędne jak te stare. Wręcz przeciwnie. Dlatego mf wybrał sisu, który jest w miarę ekonomicznym i trwałym silnikiem. Do lekkich prac na korzyść mf a vs jd przemawia mniejsza pojemność i brak dpf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to juz po konkretynych negocjacjach? i z oska i tuzem?

Tak ale bez womu przedniego, jakbys chcial wom to trzeba 10 tys. Doliczyc, no i to cena z szerszymi oponami i pełną hydrauliką Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

Po prostu tak twierdzisz bo jd wybrałeś. Gdybyś wybrał mf a mówił byś odwrotnie normalka na tym forum. Gdzie te lepsze rozwiązania są? To ,ze biegi trzeba kijem mieszać. A może lepszym rozwiązaniem w jd jest dpf? A może lepszym rozwiązaniem w jd jest brak regulacji czułości rewersu? Pomijam już relacje z dealerami. Może faktycznie ktoś do ciebie po chamsku się odnosił. Ale jaki ma to wpływ na ciągnik? Kopiłeś dużo maszyn to ci dobrą cenę dali. Ale czy każdy taka dostanie? No i zgodzę się, że seria np 6 r jest lepiej wykonana w środku niż mf. Ale te wszystkie tańsze serie jak 5m 6mc na kolana nie rzucają.

Model 5608 jako ciągnik główny może być. Tylko zależy na jaki areał jakie ziemie i do jakich maszyn. Wiadomo, że ciągnik z większą mocą w ciężkiej, porównywalnej pracy spali mniej. Ale ta zasada działa bez różnicy czy to jd czy mf.

Dzisiejsze Perkinsy nie są już tak oszczędne jak te stare. Wręcz przeciwnie. Dlatego mf wybrał sisu, który jest w miarę ekonomicznym i trwałym silnikiem. Do lekkich prac na korzyść mf a vs jd przemawia mniejsza pojemność i brak dpf.

 

bałem się dpf-a i dlatego szukałem alternatywy ale nie przekonuje mnie 3 cylindry w długiej perspektywie czasu i nie mów że 3 cylindry wytrzymają tyle samo co 4 , dealer(serwis-ceny- jak dealer traktuje klienta czy serwis) ale niestety sprawdź w m-fie szybkie włączenie włącznika wom (540-540eco-1000obr) zobaczysz jak zareaguje odrazu pogubi się, załączenie napędu, blokady jak w jd intuicyjnie a jak w mf(mało zwrotny)   fakt faktem rewers i połówki w rewersie fajna sprawa, przemawia na mf i ten podział wydatku oleju na wyjścia  czy ładowacz to jest dziwne  ale sprawdź ceny np lamp szyb itp w m-f i jd  i zobaczysz,  właśnie szukałem ciągnika głównego jd też nie jest bez wad :troszkę irytująca napompowana maska przez dpf,dpf, moim zdaniem gorsza obsługa rewersu niż w 5M może przyzwyczajenie, m-fa miałem na testach a więc wiem co mówię , miałem też doczynienia z serwisem contractus i jestem mile zaskoczony profesjonalnym podejściem do klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj