Polecane posty

adamgie    0

zna ktoś ceny zetora HD


doradźcie mi jaki ciągnik za 230 tys. netto. Mam zetora i JD oba z 2012 roku. Potrzebuję jeszcze maszyny o mocy okolo 130km. Czy zostać przy którejś z tych marek, a mianowicie myślę o Forrtera 140HSX lub JD 6115M (później podkręce moc), czy kierować sie do innych marek? Jak czytam forum i Wasze wypowiedzi to widze, że w cenie około 230tys mozna dobrego NH czy Casa kupic. Niestety na testach miałem tylko dwa wyżej wymienione ciągniki, które w orce na głębokości 23cm w klasie gleby 4-5, spaliły 13l/ha. Chciałbym, by tak zostało. Dlatego proszę Was o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez TUZ i WOM z przodu ale na bardzo dobrej skrzyni i z amortyzacją osi kupił byś za 230 tys zł JD 6115M. Tylko jak potrzebujesz 130 KM to podkręcenie mocy to chyba nie wszystko. Jeszcze dochodzi masa ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vti22    0

Panowie  a za same roller 60 rok 2000 albo same dorado 87 rok 2005 ile trzeba kasy wylozyc zeby tez nie przeplacic ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

porównując dane techniczne to 6115M jest cieższy od T6.140. Poza tym mają podobny moment obrotowy. I bądź tu mądry......


mają też podobne masy całkowite. Tyle że rozstaw osi wiekszy w NH

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

porównując dane techniczne to 6115M jest cieższy od T6.140. Poza tym mają podobny moment obrotowy. I bądź tu mądry......

mają też podobne masy całkowite. Tyle że rozstaw osi wiekszy w NH

 

tyle tylko że masy w katalogach nic nie mówią, nh podobnie jak case podaje masę minimalną nez obciążników, na najuboższym wyposażeniu, najmniejszych kołach i bez żadnych płynów. maxxum 110 czyli odpowiednik tego nh w średnim wyposażeniu z obciążnikami przednimi waży ponad 6ton czyli nijak ma sie to do danych z katalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepe    1

zna ktoś ceny zetora HD

doradźcie mi jaki ciągnik za 230 tys. netto. Mam zetora i JD oba z 2012 roku. Potrzebuję jeszcze maszyny o mocy okolo 130km. Czy zostać przy którejś z tych marek, a mianowicie myślę o Forrtera 140HSX lub JD 6115M (później podkręce moc), czy kierować sie do innych marek? Jak czytam forum i Wasze wypowiedzi to widze, że w cenie około 230tys mozna dobrego NH czy Casa kupic. Niestety na testach miałem tylko dwa wyżej wymienione ciągniki, które w orce na głębokości 23cm w klasie gleby 4-5, spaliły 13l/ha. Chciałbym, by tak zostało. Dlatego proszę Was o radę.

 

kup zetora, za 230 tys brutto juz kupisz. reszte wydasz na maszyny, a 140 hsx to naprawde udany ciagnik jak na swoja moc daje rade z 5 skibowym obrotowym plugiem. w razie jakichkolwiek pytan dzown 609320234

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

DF Agrotron 6140 (141 KM)  wersja standardowa + szersze ogumienie, przedni most amortyzowany hydraulicznie, kabina amortyzowana mechanicznie.   Cena: 268 tys. zł netto  do negocjacji.  Co myślicie o tej cenie ?

Edytowano przez Farmkeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DF Agrotron 6140 (141 KM)  wersja standardowa + szersze ogumienie, przedni most amortyzowany hydraulicznie, kabina amortyzowana mechanicznie.   Cena: 268 tys. zł netto  do negocjacji.  Co myślicie o tej cenie ?

 

mysle ze trzebaby po 20 ton pszenicy z 1ha zbierac i sprzedawac po 1tys za tone, mleko po 2zł, opasy po 10zł a tuczniki po 7zł  zeby myslec o takich ciagnikach za własne pieniadze

no chyba ze unia da 50% zwrotu to co innego

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

NH T4.95 full wypas czyli szerokie ogumienie, ehr, skrzynia 24x24, klima, rewers elektro_hydrauliczny, obciążniki itp. 151 000 netto, dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkkk    0

Valtra N113 H5

-siedzenie pneumatyczne

-resorowana przednia oś

-resorowana kabina

-tuz

Cena około 240tyś netto-cena z agro-show

 

To chyba ktos sie pomylił mówiac Ci taka cenę, z tego co ja sie orientuję to tyle kosztuje N 113 ale praktycznie w podstawie a nie z takim wyposażeniem

Edytowano przez jarekkkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

160 tyś netto

160 netto za 120km MF ? Za tyle to nawet forterra od zetora nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MF 6613 Dyna6 EFFICIENT 275 tyś netto + pierwszy przegląd gratis po baardzo długich negocjacjach B)

 Pewnie chodziło o 260 tys netto. Odejmując z 15-20 tys różnicy miedzy modelami i to, że cena podana za 6613 jest po negocjacjach wychodziło by 260 tys za 6612 na dzień dobry, po prostu ktoś się pomylił.

Gdybym szukał ciągnika głównego nie wybrał bym 5613 tylko serię 66xx. Jeśli 5611 kosztuje już około 220 tys netto. To dodając wzrost ceny za model 5613 i doposażając go w amo oś i kabinę, skrzynię dyna 6 a także koła serii 6613. Bez trudu osiągniemy cenę na poziomie tych 275 tys za 5613. A w przypadku 6613 i tak otrzymujemy więcej żelastwa bo katalogowa różnica w masie to koło 500 czy 700 kg. Mocniejszy podnośnik i według mnie ładniejszy wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

pamiętajcie że MF 6612 wystepuje tylko w wersji ESSENTIAL która jest o wiele biedniejsza niż EFFICIENT choć w opcji mozna też ja wzbogacić 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

Zna ktoś cenne new holland t6 175 i cenne t7 175 proszę podać cenne tych maszyn ze skrzynią RC  i który ciągnik jest lepszy waszym zdaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Co myślicie o cenie 275 brutto  za Steyra 6125 profi classic w wyposażaniu prawie na maksa bez amortyzacji przedniej lub też w podobnej konfiguracji 6125 profi profi za 280 brutto czy wart zakupu taki ciągnik czy lepiej trochę dołożyć i wziąć NHt7 w najprostszej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

280 cene w miarę ok. Ale jak chcesz dbać o kręgosłup to bez amortyzacji  nawet nie brałbym pod uwagę... Podstawa do dobry fotel, amortyzacja kabiny i amortyzacja przedniej osi. Inne bajery będziesz miał , ale pewnie nawet nie skrzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksw512    0

T7 to koszt około 350 tyś z ubogim wyposażeniem mówie o najsłabszym czyli 175 a jeśli chcesz więcej niż 200 km to cenna około 400 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mysle ze trzebaby po 20 ton pszenicy z 1ha zbierac i sprzedawac po 1tys za tone, mleko po 2zł, opasy po 10zł a tuczniki po 7zł  zeby myslec o takich ciagnikach za własne pieniadze

no chyba ze unia da 50% zwrotu to co innego

 

Co ty kolego opowiadasz, sąsiad gospodarzy na 10ha i chciał kupić nowy ciągnik w agencji go wyśmiali w banku też. To poszedł i wziął New Hollanda 110km z turem za gotówkę... Da się? Da, oczywiście pracuje zawodowo jeszcze więc było z czego dołożyć.

Tylko ja głupi i biedny na 40 ha nie stac mnie na nowy ciągnik i jeżdżę 15letnią używką z zachodu, chociaż też pracuje poza gosp i to za przyzwoitą pensję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też widziałem sporo osób które kupują ciągnik bez dotacji. Człowiek opowiadał. Jak miał starą renówkę. Co chwila jakiś remont za kilkanaście tys. Sprzedał ją handlarzowi. Dołożył 70 tys oszczędności. Wziął kredyt na 15 lat i kupił nowego jd za 220 netto. Ma gdzieś między 20 a 30 ha. Powiedział, że jak ma męczyć się z gratem. Bez przerwy coś naprawiać to woli płacić kredyt i mieć spokój. Znajomy dealer twierdzi, że kupno ciągnika za własną kasę i kredyt to spora część zakupów. Popatrzcie na rankingi sprzedaży. Pomimo, że w Polsce praktycznie pokończyły się programy ue. To sprzedano bardzo dużo ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pytanie kiedy i czy w ogóle mu się ten ciągnik zwróci na tych ha, przecież maszyna ma na siebie zarabiać, a nie stać w garażu. Na takie ha mógł wziąć np zetora lub NH, ale wybrał jedną z droższych marek no ale kto bogatemu zabroni.

 

Kuriozalne w tym wszystkim jest to, że dużo z tych osób które kupują za własną kase to właśnie te mniejsze biedniejsze gospodarstwa, które dofinansowania nie dostaną na jakiś rozsądny ciągnik bo co by dostał na te 25ha 50-60km? . A Ci duzi bogatsi bez problemu wyrywają maszyny za połowę kasy. Wiadomo, że jakaś racjonalizacja powinna być bo 10ha gospodarstwo raczej nie będzie rokować i pewno nie warto do nich dokładać kasy ale z drugiej strony po co kupowac maszyny gospodarstwom, które bez problemu same mogły by się finansować?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj