Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

janusz20    106

No to zaoferowałeś mu dobrą stawkę prawie jak za darmo, ale nikogo na siłę nie uszczęśliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Witam, chciałem się zapytać ile wziąć za siew kukurydzy siewnikiem Monosem z podsiewaczem 4 rzędowym?. Dojazd do klienta ok 60km do zasiania ok 25ha.

Pierwszy raz mam styczność z taka usługą bo pierwszy sezon posiadam siewnik do kukurydzy. Liczę na rzetelne podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dzisiaj siał u mnie kukurydzę siewnikiem Monosem 4 rzędowy pneumatyczny z nawozem 140zł/ha. Za dojazd ja bym doliczył np. 80-100zł za godzinę ale przy takiej powierzchni może warto zrobić dojazd gratis :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 rzędy z podsiewaczem 130/ha. Dojazd ok 10 km w cenie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Dojazdu liczyć nie bede ze względu na powierzchnie. Na miejscu liczę tez po 140zl/ha. Niespodziewanie troche tych ha zasnalem to dojazd jakos sie rozłoży w kosztach. :) dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U nas za dojazd sie nie liczy, jest kto siac (duzo konkurencji) to i dojazdu nikt nie dolicza.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56
Napisano (edytowany)

Witam , jestem nowy na forum ,ale chce już po niedzieli wyjechać na usługi nową samozbierającą Firmy Starutmann , i chciałbym sie dowiedzieć od was jak sobie mam liczyć cene usługi , od zebranej przyczepy - np 50 zł czy za godzinę pracy ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł z tym dylematem bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie w okolicy facet liczy sobie 200zl za hektar przyczepa pottinger europrofi5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Za hektar to kiepski przelicznik , zależy od tego ile materiału na tym hektarze.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Tak naprawdę dużo zależy od terenu, czy jest na to zapotrzebowanie, jaki model tego strautmanna? średnia cena to 200-250zł za przyczepę około 35 m3 według din, widziałem także ceny za 300 zł/h lub 300 zł/ha lecz zależy też jak daleko pola i czy dużo jest materiału

 

 

@edit

Według pzpur, 400 zł/h, lecz takiej stawki to chyba nie dostaniesz ;d

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

Strautmann 2701 DO , tj 25 m3 wg din a 42,5 m3 wchodzi , myśle że 250 zł za godzinkę pracy to dobra cena i do tego doliczę z jak daleka będę musiał wozić , bo wiadomo niektórzy mają po 5 km na łąkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Witam, panowie chciałbym się dowiedzieć ile brać za uprawę pod kukurydzę ciągnik 110km + brona wirowa 3m ???

Pytam bo facet chce żeby mu zrobić a kompletnie nie wiem ile za takie coś brać, za ha czy za godz?.... Pomożecie?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

witam.u nas 140zł netto za godz.koszenie dyskowa3,20m.podlaskie

Za taką cenę to wcale kosiarki bym nie kupował.... Na pewno za godzinę a może za hektar????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas od kiedy pamiętam to biorą za cięcie rotacyjną + C360 tyle co za prasę kostkę czy kombajn ziemiaczany czyli obecnie 140- 150zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

ok. dzięki ale kurde nie wiem czy mi gościu nie powie że za drogo bo mam mu kosić ok. 10 arów i jakaś jeszcze dodatkowa pewnie nie większa od tej pierwszej. wsumie to ja na jego miejscu te 10ar bym kosą opierniczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To TY chcesz na zarobek jechać na 10 arow??? Kasy na trzaskasz..... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja mam taką głupią sprawę bo sąsiadowi trzeba tylko załadować obornik. Będzie około 40 ton. Tylko taki szczegół że załadunek trolem z c330 Tylko taki szczegół że trzeba ładować w dość niewygodnej oborze, trudno odmówić bo sąsiad dobry ale i robota niewygodna strasznie. Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

musze wywiezc sąsiadowi kilka wywrotek ziemi (c 360+d47wyrot),załadunek jego ,,odległość około 2km w dwie strony,ile to może kosztować od wywrotki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak dobry sąsiad to mówisz tak jak ksiądz- ,,Co łaska'' [ nie mniej niż tysiąc] :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Za taką cenę to wcale kosiarki bym nie kupował.... Na pewno za godzinę a może za hektar????

Za godz.tyle kosztuje,wiem bo płaciłem jak mi się kosiarka zepsuła.mam równo łąkie to dwa ha położy w 1h.,pewnie że nie warto kosiarki brać swojej tylko nie zawsze mają czas kiedy ty chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Witam , dziś jadę swoim ciągnikiem na usługi . Posiadam nowego john deera 6170m 170 km .Będę pracował klienta maszyną , formownicą do redlin pod marchew 4 rzędową . Ile policzyć mu za taką usługę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

200 za godzinę napewno. Czy ktoś się zastanawiał jak w te żniwa ceny za usługę będą się kształtować? 300zł/h za Z-056 bez rozdrabniacza, a 310zł/h z rozdrabniaczem będzie ok?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj