Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

st220    20

Około 120zł za godzinę możesz zawołać, wiadomo transport transportowi nie równy, ale poniżej tych 120zł bym nie schodził, chyba że sporo przestojów, albo dobry znajomy był usługobiorcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Ile za ładowanie piachu turem, ciągnik deutz fahr 72 KM? Ma być ładowane około 30 przyczep i mogą być przestoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Ile za ładowanie piachu turem, ciągnik deutz fahr 72 KM? Ma być ładowane około 30 przyczep i mogą być przestoje.

 

zależy jaka przyczepa ale ładowanie ziemi spod pieczarek na polski rozrzutnik z przestojami 100zł/h jak bez przestojów 10zł/rozrzutnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

ja beczką 15000l minimum 100(koło komina) nawet jak będzie 4000 tyś litrów, a jak pełna to minimum 160 zł, a jak trzeba jechać np 15 km w jedną str to 200 za pełną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile u was biorą za wywóz szamba z domu 6m3 do oczyszczalni ścieków oddalonej o 15km? Kierowca ma do mojego domu od niego 300m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

ja z takiej odległości(firma asenizacyjna, usługa beczką 15 tyś l) 100zł, bo ma bardzo blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ciekaw jestem co przewozisz w takiej cenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No chwileczkę, powiedzmy nalanie i spuszczenie 10 tyś to 1,5-2  godziny,  bo trza zrobić z  20-25  km, czyli jakieś 30 litrów paliwa, po 4,5 zł, opłata na oczyszczalni z 80 zł to samych kosztów już jest z 250 zł, do tego pracownik i z 300 wyjdzie samych kosztów,. a gdzie amortyzacja. 

Inaczej ma się sprawa jak ktoś do rowu wylewa i tylko na paliwo chce odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

My tu mówimy o wozie asenizacyjnym, beczkę 10 tyś 2 godziny pompujesz czym? Pompką ręczną do paliwa?

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dojazd do posesji nie zawsze jest dobry czesto trzeba masę przewodów układać więc kasy się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zetor 3320 i beczka 6m3 i do oczyszczalni oddalonej o 15km bierze 120zł ale mieszka koło mnie. Oczywiście wypisana kartka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Oferuje formowanie redlin i zagonów AUR4 oraz siew warzyw.Cena za formowanie 550zł a za siew 300zł  za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

My tu mówimy o wozie asenizacyjnym, beczkę 10 tyś 2 godziny pompujesz czym? Pompką ręczną do paliwa?

Ciągniesz z 10-15 minut, a dojazd do klienta i do oczyszczalni, Ja piszę o ciągniku bo takie są u nas i tak biorą.

300 zł za 6 tyś. nowy T5 i beczka. całej drogi z 20 km. Tak skasował u brata. 

Oczyszczalnia 8 zł za tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w promieniu 30 już nikt nie jeździ ciągnikiem, poza RSP ma HTS 10 tyś l i szóstkę bez przodu, ale jeżdżą od święta, kilkanaście razy w roku. I jeden gospodarz ma tak załatwione że może sam swoje ścieki na oczyszczalnię zrzucić, no to w roku kilka beczek sobie wywiezie.  A tak to same wozy asenizacyjne, 500 zł za beczkę 10 tyś jest nierealne! Bo wychodzi na to że kilkuosobowa rodzina płaci 700-800 zł miesięcznie za same ścieki?

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No to pojechałeś po całości :)  Wozisz co 100 dni czyli 6000 tys l /100 dni=60litrów na 5 osób czyli na jedną osobę wyjdzie 12 litrów ścieków dziennie? Dobry kawał zobacz ile ci wchodzi do spłuczki u mnie 3 i 6 litra to na logiczne myślenie to jest nierealne bo w ciągu 24 godzin idziesz więcej niż 4 razy na dobę, a gdzie pranie, mycie się, mycie naczyń i cała reszta? Zobacz ile litrów wody zużyjesz biorąc kąpiel bo do wanny wejdzie nie mniej niż 20 litrów, no chyba ze się nie myjesz, a na potrzeby do wychodka zawsze lecisz. To ci 12 litrów do pomywania i sprzątania może starczy

Dla jasności moja rodzina 8 domowników ma miesięcznie ok 18-20 tyś litrów, wiem dosyć sporo ale wiadomo codzienne mycie włosów przez siostry, zmywanie, pranie i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Ja piszę jak jest. Od jakiegoś miesiąca we wsi mamy już kanalizację. Sedno może być w tym że szambo nie jest takie do końca szczelne. Niby jest zasmołowane czy jakoś tam ale....

Ps. Na rachunku za wodę było co miesiąc koło 4m3 [i odjąć ten 1m3 na mycie aut dla kur, królików] 3m3 razy 3 miechy=9m3 całkiem możliwe że te 2-3m3 poszło w ziemię na 3-4 miesiące.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Ile może kosztować sadzenie ziemniaków sadzarką 4 rzędową? To samo pytanie dotyczy formowania bierną maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Witam , dostałem zlecenie usługi włókowania pola . Sprzęt którego będę używał to włóka łąkowa 6 metrowa plus ciągnik john deere 6230 . Nie wiem kompletnie jak to policzyć żeby było dobrze dla mnie i dla rolnika .Myślałem o sztywnej stawce 100 zł za hektar . Teraz wydaje mi się że może być to trochę za dużo . Chce podliczyć kontrahenta w ten sposób że do ceny spalonego paliwa doliczę moją robociznę . Mam do pracy około 15 ha . Ile Sobie doliczyć ? Liczyć od hektara czy godziny ? Liczę na szybką odpowiedź , pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj