Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krassus    97

Czy nie możecie sobie policzyć ile was kosztuje zrobienie takiej usługi i dodać do tego marżę? Łatwiej wam będzie niż pytać się na forum ludzi którzy mają różny sprzęt, różne areały robią to i koszty mogą mieć mniejsze albo większe od was.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Tym ciągnikiem spokojnie zrobisz 4-5 ha/h to za godzinę wyjdzie z 400-500 zł, chyba lekka przesada co?

Ja biorę za takie roboty z 100-120 zł/h spali z 7 litrów max. Koparki biorą u nas  100 zł.

 

Wczoraj znajomy powiedział mi że u nich na wiosce za orkę Renią 75km pługiem 3 skibowym bierze 50 plus paliwo, za 1 ha, a ja no to, to za części do pługa,  a gdzie zarobek jakiś.

 

nie istnieje coś takiego jak przesada(albo ktoś się godzi na podaną stawkę albo nie) ale za to niektórzy nie wiedzą co to amortyzacja, koszt sprzętu, jego utrzymania; nie obchodzi mnie ile wyjdzie za godzinę, znam stawkę 100zł/ha i robi tak wiele osób i stratne nie są; trzeba umieć zgodzić się adekwatnie do robionej usługi np. ładowanie torfu popieczarkowego, a chłop mi podjeżdża 1 rozrzutnikiem i 2h trwa wtedy wywiezienie 10 polskich małych rozrzutniczków na pole przez drogę to jasną sprawą jest, że nie będę brał od rozrzutnika tylko na godzinę bo drugie tyle czasu muszę stać więc 2h*100zł, a nie 10*10zł, a w tym czasie mógłbym robić sobie coś innego po to kupuje się większy sprzęt żeby zarobić więcej, żeby zrobić więcej w krótszym czasie, analogicznie sprzęt wydajny jest adekwatnie drogi do tego co zrobi, równie dobrze mogę powiedzieć temu koleszce co chce żeby mu zwałować 1ha niech kupi sobie moje dalbo 6,30, sprzedam mu je za jakieś 17k opłaci mu się? na 1ha? raczej nie; wielu ludzi w usługach się kompletnie nie szanuje(sprzętu, amortyzacji, czasu, czasu w którym obrobiliby np hektar dzierżawy przez rok i o wiele lepiej by na tym wyszli niż na pseudo usługach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Krassus

 

Po to jet forum żeby pytać , a jak nie masz nic do powiedzenia na temat - to po co się produkujesz?

Właśnie podaję sposób na policzenie sobie samemu ceny usługi. Do tego potrzeba tylko umiejętności liczenia na poziomie podstawówki, prosty kalkulator i kawałek kartki z długopisem. Zajmuje to parę minut więc szybciej niż ktoś tu odpisze i z tą dokładnością, że wiesz ile zarobisz ile musisz wziąć minimalnie żeby opłacało się wyjeżdżać z garażu ciągnikiem. Jeżeli dla wielu to jest tak trudne, to nie dziwię się, dlaczego rolnika tak łatwo oszukać skoro o wszystko musi się innych pytać. Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ot i cała filozofia Piecefomind,

Zawsze jest lepiej wiedzieć co gdzie i za ile robią inni usługodawcy, w każdej prasie rolniczej jest rubryka z cenami, tyle że one są dość często ogólnikowe. 

 

Więc Krassus wsadź  sobie w buty swoje jak to już zauważono nic nie wnoszące i drętwe uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Od razu się przyznajcie, że nie potraficie liczyć i nie udawajcie, że wszystko wiecie tylko tak chcecie poroównać ceny z innymi zadając pytania ile wziąć za zaoranie czy kopanie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątek istnieje kilak lat a Ty się nagle budzisz i stwierdzasz, że jest niepotrzebny. Ten temat służy także mnie i innym usługobiorcom. Mam pewne porównanie czy jakiś usługodawca bierze odpowiednią stawkę czy ceni się za mocno. Skąd mam wiedzieć jakie ktoś ma koszty amortyzacji, zużycie paliwa itp. Dla jednego koszty utrzymania sprzętu + 100 marży na ha to wystarczający zysk a dla innego nie warto w pole ruszać. Ceny wymyślone, bo nie świadczę usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Przyznać się, który tak skrupulatnie policzył koszt wykonania usług i wie ile zarobi na czysto? 3/4 osób stąd wystawia rachunek za usługę na podstawie cen z tego tematu albo bierze tyle co sąsiad.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Koledzy mam takie pytanie,z innej beczki.

Gościu chce mnie zatrudnić na kombajn ROPA jako operator.Jak wycenić tą usługę.

Dodam że będzie nas trzech,do tego jeszcze ciągnik JD z przyczepą.System zmianowy,kombajn będzie pracował cały czas.

 

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przyznać się, który tak skrupulatnie policzył koszt wykonania usług i wie ile zarobi na czysto? 3/4 osób stąd wystawia rachunek za usługę na podstawie cen z tego tematu albo bierze tyle co sąsiad.

Bądz spokojny każdy szanujący się usługodawca liczy koszty, myślisz że skąd mają na sprzęty, ludzie nie umiejący liczyć i kalkulować najczęściej nie mają nic bo wszystko roztrwonią.

W moim przypadku (prasowanie) wiem ile wychodzi paliwa i siatki na 1 bele, do tego założyłem że prasa ma się zamortyzować po 10 tyś szt. mój czas jest wliczony w zysk, coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Koledzy mam takie pytanie,z innej beczki.

Gościu chce mnie zatrudnić na kombajn ROPA jako operator.Jak wycenić tą usługę.

Dodam że będzie nas trzech,do tego jeszcze ciągnik JD z przyczepą.System zmianowy,kombajn będzie pracował cały czas.

W mojej okolicy nie ma takich sprzętów ale np. operator kombajnu zbożowego dostaje 10% tego co ów sprzęt bierze za godzinę pracy, tyczy sie to kombajnów pokroju bizona czy tc 50 większych maszyn nie ma.

 

Oczywiście taka stawka jest płacona tylko za efektywne godziny pracy na polu obsługa i remonty sa rozliczane według innej stawki.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Temat o usługach, więc mam pytanie, a nie chce zaśmiecać agrofoto i zakładać nowego tematu. Mam 16 lat i chciałbym zrobić świadcząc usługi, tylko nie wiem dokładnie jakie. Mam odłożone trochę kasy i chciałbym ją jakoś zainwestować. Myślałem by kupić ursusa c 355/360 i prasę Z 224. Rozważałem taką opcję ponieważ miałbym pewnego klienta(wujek ma niecałe dwadzieścia ha a prasy nie ma) oprócz tego znalazł bym chyba jeszcze jakichś klientów, bo pras w okolicy mało. W mojej wiosce jest jedna prasa, a gospodarzy kilku, w sąsiednich wioskach też tylko ok. połowa ma swoje prasy. Wybrałem małą kostkę ponieważ mało gospodarzy prasuje w duże bele ponieważ jest problem z ich zwożeniem i późniejszym ścieleniem w chlewach, bo nie są one przystosowane i mało osób ma ciągnik z turem, a małe to na przyczepę i do stodoły, a potem tylko podchodzisz rzucasz w buchtę i po robocie, nie trzeba kulać, ani odwijać. Czy warto inwestować w taki sprzęt, da się na nim zarobić? Może zamiast prasy kupić coś innego, np. siewnik do kukurydzy, cyklop, ale na prasę chyba będzie najwięcej roboty, bo kukurydzę to nie każdy sieje, a jak sieją to mało przeważnie 0,5-3ha. i jest trochę osób które świadczą takie usługi.

Warto kupić prasę, ile spali wam c 360 w godzinę pracy z sipmą z 224 z przeciwwagą, ile kasowaliście w tym sezonie, ile zostaje wam bo odjęciu kosztów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dla mnie to się nie opłaci.Żniwa są bardzo krótkie,przez resztę czasu sprzęt stoi nie używany.Przy dobrej pogodzie dwa tygodnie i po żniwach.

Jeśli masz trochę kasy to może zainwestuj w busa.Dostać się do jakieś firmy kurierskiej lub do innej firmy.Sam tak dorabiam.

Jaki pieniądz jest taki jest.Prasa usługa sezonowa.

To Ciebie zalezy


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Maiłabym jeszcze niecałe 2 ha ziemi(nieużytek ojca, który nie jest uprawiany bo ma własną firmę) jest tam również dom, budynek gospodarczy i stodoła z chlewem(ojcowizna taty). Nieużytek można bez problemu doprowadzić do porządku, jest to ziemia 4-6kl(głównie5 i 4), miałbym gnój żeby wygnoić ziemię, można by zasiać żyto lub łubin, a na lepszym kawałku mieszankę, lub zasadzić ziemniaki, podstawowy sprzęt mógłbym pożyczyć od wujka, bo mam aż trzech w sąsiedniej wiosce.  Miejsce do schowania sprzętu by było, nie stał by pod chmurką. Chyba trochę przesadziłem że aż połowa ma prasy. A sprzęt i tak bym musiał kupić za trzy lata bo po zakończeniu szkoły, zamieszkuję tam na stałe (w gospodarstwie ojca) i chciałby rozpocząć hodowlę 9 byków, bo na tyle mieści się w chlewie, oprócz gospodarstwa zajmował bym się jakąś inną pracą. Czy opłaca się uprawiać już te 2 ha czy lepiej poczekać dwa lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie udaje że na 2 ha biznes zrobię tylko chciałbym sobie zarobić w wolnym czasie, więc postanowiłem zarobić na czymś co lubię robić, a nie na czymś co muszę robić żeby zarobić. Nie liczę na zyski liczone w tysiącach, z uprawy ziemi znacząco spadły by koszta mojej hodowli. Nakłady na 2 ha ziemi nie są zbyt duże, zyski również, ale czy da się wyciągnąć 2-4 tyś z ziemi i usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A jakim zestawem może powiesz? Bo zestawy jak wiadomo różne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj