Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

st220    20

kotek cena chyba dobra, ile pójdzie paliwa na 1ha koszenia i wożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Paliwa na jeden ha koszenia to idzie około 35l. U nas koszenie 500 ha netto...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W waszych stronach widać jest spora konkurencja jeśli chodzi o sieczkarnie, bo ceny na prawdę niskie. W mojej okolicy to 800-900zł za ha i 2 lub 3 ciągniki do wożenia. Taniej nikt nie skosi. Fakt, ze płacisz 900 zł i masz bardzo dobrze rozdrobnione ziarno, ale to trochę drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Musi być dobrze rozdrobnione , bo takiego co żle kosi to nikt nie weżmie. w Tamtym roku przybyło jeszcze 3 sieczkarnie w okolicy także jest konkurencja...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ile za uprawe agreagatem ścierniskowym zestaw URSUS 1224 + MANDAM KUS 3.0m na spręzynie za hektar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Witam, ile mógł bym zabrać za ładowanie bali Ursusem C-360? Było 230 bali o rozmiarze 120x120 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

małopolska jakaś firma oferująca usługi kompleksowego zbioru qq na kiszonkę tzn. sieczkarnia + zestawy zwożące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki13133    7

Witam. Czy ktoś się orientuje ile kosztuje ubijanie ciągnikiem na kopcu ( przy zbieraniu sianokiszonki ) za godzine ?? będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie. Wielkopolskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

paliwo x 2,5-3


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

ja za ubijanie i rozgarnianie kiszonki z kukurydzy w tamtym roku zetorem 9245+tur+łyżka brałem 10zl za przyczepę zwykła z nadstawkami a za rozrzutnik T088 plus nadstawki to 15zł . Jeśli cos pomogłem to się cieszę :D ogólnie ubijałem około 2godzin i wziąłem 300zl to po 150 za godz . Ale najpierw rozgarniałem i ubijałem wzdłuż a na końcu 3razy od początku do końca w poprzek tak myślę że spokojnie możesz powiedzieć od 70 do 100 zależy ile zestawów bezie wozić , jak szybko będą dostarczac ci towar na pryzme i czy będziesz musiał cały czas ubijać czy też np. przywiozą rozrównasz ,poubijasz trochę i czekasz na kolejną dostawę

Edytowano przez farmer321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas za głęboszowanie maschio atilla + nh 190 biorą 250zł/hektar

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To strasznie dużo, za tyle to orka a nie podorywka bo do podorywki można to porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

W waszych stronach widać jest spora konkurencja jeśli chodzi o sieczkarnie, bo ceny na prawdę niskie. W mojej okolicy to 800-900zł za ha i 2 lub 3 ciągniki do wożenia. Taniej nikt nie skosi. Fakt, ze płacisz 900 zł i masz bardzo dobrze rozdrobnione ziarno, ale to trochę drogo.

W sumie nie wiem czy tanio bo tak jak @kotek napisał 400 + dwa zestawy po 150 plus paliwo to wyjdzie ok 1000 zł. Fakt obchodzi Cię tylko pryzma

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego pawel chyba żartujesz z tym że gruberowanie atillą można do podorywki porównać? Chyba nie widziałeś jak pole wygląda po takiej maszynie. Dodam że normalnym głęboszem biorą u nas 200zł za hektar a pole wygląda po nim nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Głębosz a gruber to inna bajka, przynajmniej u nas gruber mówi się na agregat podorywkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

W waszych stronach widać jest spora konkurencja jeśli chodzi o sieczkarnie, bo ceny na prawdę niskie. W mojej okolicy to 800-900zł za ha i 2 lub 3 ciągniki do wożenia. Taniej nikt nie skosi. Fakt, ze płacisz 900 zł i masz bardzo dobrze rozdrobnione ziarno, ale to trochę drogo.

 

u mnie jaguar (8rzadków) 3ciagniki do zwóżki i 700PLN/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

u mnie jaguar (8rzadków) 3ciagniki do zwóżki i 700PLN/ha

Czemu u was tak tanio biora u nas za samego jaguara krzycza 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co to za rarytas że z jaguarem przychodzą 3 ciągniki za które sobie liczą, czy woził jeden czy pięć to i tak przewiozły tyle samo m3. Ja mam pola praktycznie obok pryzmy to nie dadzą porządnie ugnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus86    2

Koledzy ile bierzecie za wywóz gnojowicy Beczkowozem 4.5tys litrów + DF DX 85?

U mnie jest takie gospodarstwo ze sprzedaja gnojowice z wywozem na pole beczka 14-16tys litrow za 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

u mnie jaguar (8rzadków) 3ciagniki do zwóżki i 700PLN/ha

kolego z jakiej gminy jestes mógł byś napisać ja powiat średzki Nowe Miasto to zestaw jaguar +2 ciagniki rozrzutniki po 14 czy 16 ton 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj