Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Gość   
Gość

A ile kostek robicie w 1h ? Ja biorę 180 z moim sznurkiem i robię przeważnie powyżej 400 kostek i coś mi się wydaje że słabo na tym wychodzę :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Ja biorę 150 zł za 1h (sznurek klienta). Prasuję C-330 M i Sipma Z-224. W okolicy biorą 170 zł - 180 zł za godzinę. Na brak klientów nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

200zł za talerzowanie od hektara broną talerzową akpil 2.7m x z dużymi talerzami to drogo czy tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Po ile?? U mnie slome gotowa 120/120 po 25 sprzedaja. I to dobrze zbite bele.

u mnie sprzedają po 50:)no tyle bo to nie jest na równym terenie ze tylko jedziesz i wypuszczasz ale z kazdym balem trzeba po boku zajezdzac i czasami jak nikt nie idzie za prasą to trzeba wyskakiwac z ciągnika i łapac bo sie tulają na dół.Z sianokiszonką jest to samo albo trzeba jeszcze je w prasie zwiesc na dół albo do góry bo kilka razy juz tak miałem ze doszłoby do tragedi.Ja max. gdzieś 10 bel na godz robie z siana bo słomy coś więcej.A sianokiszonke na usłudze robie po 48 z moim sznurkiem i folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druber    5

Ile brać za koszenie trawy? Ursus 330m i rotacyjna Mesko z133. [zł/godz.]

Edytowano przez Druber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bajki piszesz od ha jest najuczciwiej nie będe stał na polu i czekał czy wykosi w godzinę czy dwie a zkażdego kombajnu wychodzi podobnie cenowo czy skosi 2 ha i wezmie 600 na godzinę czy hektar i 300 u nas w tym roku 250 od ha B)

 

To ja ci powiem taką rzecz. U mnie koleś bizonem kosił 30 arów żyta 50minut (piz.. nie operator) i wziął 300złoty, kawałek w miarę ok do koszenia, mój tatulek 30 arów owsu na tej samej powierzchni wykosił w 25 minut i wziął 140zł. Do kogo ludzie przyjdą? Pomijając sam fakt, że tam owies a tu żyto dam drugi przykłąd gdzie tatulek kosił w 2 kawałkach żyto i pszenżyto. 4 ha w 4.5 godziny z przejazdem i zakładaniem, zdejmowaniem sieczkarni, sypane w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Koledzy, a jak kształtują się ceny uprawy gruberem i orka głęboka teraz po żniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile kasować za talerzowanie na 1 ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Za talerze biorę 150 zł/ha

A ładowanie bel to ogrom czynników wpływa na cenę Jak jest ich naprawdę dużo to 120 zł/h bym brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzf    0

a od sztuki ile tak brać bo jest ich trochę ale nie wszystkie od razu. Na raz 10 sztuk, są to bele sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

ile krzyknac za zwozenie balotow( zaladunek, zwozenie, i ukladanie stogu) na raz biore 2 traktory 4 przyczepy i 1km trzeba jechac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

po ile za sieczkarnie do kukurydzy w waszych stronach wczoraj był gość co robil nam w zeszłym roku i powiedzial 400zł za 1ha za claas jaguar 870 plus waltra z fliglem 35m paliwo nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj