Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

st220    20

Za 20 to u nas można kupić gotową bele ,za 15 zeszłoroczną.

 

Nic tylko pozazdrościć że masz w okolicy organizacje charytatywne, ja sprzedawałem tamtoroczną słomę po 40 za belę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak dobrze popytasz to i za darmo dadzą zebrać słomę z pola [ z owsa i mieszanek ] za 50-60 to można kupić belę siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ile liczyc za usługę c-360 + kosiarka bijakowa GEO EFGC-175. Interesuje mnie cena za godzine roboczą, gdyż czas pracy zalezy tu w glownej mierze od tego jakie trawsko jest na polu, gdyz im wieksze tym nizszy bieg i czas pracy sie wydłuża. Oczywiście full obroty, czyli przepał jest. czy 3 razy paliwo bedzie ok?

 

ile wogole spali c-360 na full obrotach na godzine

 

a jak z tą moją usługą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Witam, ile powinno kosztować skoszenie ok 1,8 ha zboża małym kombajnem MF z hedrem ok 2,5-3m bez sieczkarni. Bo wczoraj mi koleś wykosił ale wydaje mi się że za dużo policzył, a dokładnie 1050 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

No własnie też mnie to zdziwiło bo w tamtym roku kosił niecały hektar więcej i trochę z sieczkarnią i policzył podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Witam, ile powinno kosztować skoszenie ok 1,8 ha zboża małym kombajnem MF z hedrem ok 2,5-3m bez sieczkarni. Bo wczoraj mi koleś wykosił ale wydaje mi się że za dużo policzył, a dokładnie 1050 zł

Ładnie cie skasował....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdzideracie

W ubiegłym roku płaciłem 8,5 za bele 120x120 z siatka srednia waga suchej beli 155,

w tym roku mam innego bele są cięższe -ale jeszcze nie ważyłem za 7zł w tej cenie ogłasza się jeszcze dwóch innych i to z nowym sprzętem

Nowy sprzęt ale jaki?? Mój brat nowym sprzętem robi bele 120x120 o wadze 310 kilo, słoma sucha przenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Czy 300zł za godzinę młucenia Z0-56 bez sieczkarni to uczciwa stawka, dodam że paliwo kupiłem hurtem za 5,40 za ile liczyć z sieczkarnią?

Edytowano przez Czeladnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

unas cena w hurcie schodzi po niżej 5 zł miesiac temy płaciłem 4,9zł teraz jak był przedctawiciel u mnie to moówł ze cena wyjsciowa bez rabati jest 5,05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

a ja u mnie w górach biore za koszenie mf187 150zl za godz bo na ha to u nas nikt nie kosi bo by nie wyszedł na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kształtują się ceny orki głębokiej?? za godzinę bierzecie czy za hektar?? Najbardziej interesują mnie ceny z województwa wielkopolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, ile powinno kosztować skoszenie ok 1,8 ha zboża małym kombajnem MF z hedrem ok 2,5-3m bez sieczkarni. Bo wczoraj mi koleś wykosił ale wydaje mi się że za dużo policzył, a dokładnie 1050 zł

PITOLIŁ SOBIE i pitolił, a czas liczył jak normalną maszyną, to hektar wyszedł 583 zł. - szok.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

normalna cena za koszenie hektara waha się od 300 do 350 zł ha południe wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Ja jestem z zachodniej małopolski, niestety teren górzysty dlatego z 4 ha mogę obrabiać tylko 2, w tamtym roku sialem na wszystkim ale ten kombajnista powiedział że nie będzie już zjeżdżał na te trudniejsze pola.

Nie dość że plon niewysoki ok 1,5t /ha, to jeszcze kombajnista kombinator ;[

Sprostowanie w tym roku policzył 950zł a w tamtym 1100zł

 

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Edytowano przez max696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jak brać 350 zł za hektar, jak u gościa pszenica sypie 8 ton/ha, bizonem trzeba to kosić 2 godz zeby bez strat wykosic, to co lepiej brac mniej i wysypac tyłem, czy wykosić dobrze na czujnikach bez strat i wziąć 450?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za hektar to liczą tylko ci co albo chcą oszukać albo chcą zostać oszukani. Licz za godzinę usługi. U mnie koleś bierze 300zł za godzinę koszenia Bizonem Super a mój tato za godzinę koszenia Internationalem z hedrem 3.60 bierze 250zł i wykosi więcej niż tamten tym bizonem.

A co do cen prasowania to ja za rolki 150x120 dobite na full aż pasy strzelały płaciłem 15zł.

Edytowano przez CaseIH744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolno13    0

Ile policzyć za głęboką orkę 1,5ha??

Edytowano przez rolno13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za hektar to liczą tylko ci co albo chcą oszukać albo chcą zostać oszukani. Licz za godzinę usługi. U mnie koleś bierze 300zł za godzinę koszenia Bizonem Super a mój tato za godzinę koszenia Internationalem z hedrem 3.60 bierze 250zł i wykosi więcej niż tamten tym bizonem.

A co do cen prasowania to ja za rolki 150x120 dobite na full aż pasy strzelały płaciłem 15zł.

Bajki piszesz od ha jest najuczciwiej nie będe stał na polu i czekał czy wykosi w godzinę czy dwie a zkażdego kombajnu wychodzi podobnie cenowo czy skosi 2 ha i wezmie 600 na godzinę czy hektar i 300 u nas w tym roku 250 od ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj