Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Pablo44    10

Belowanie: sianokiszonka, bela 120x120 bez noży, sznurkiem ale właściciela 17 zł od szt.siano/słoma 14 zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Brawo za założenie tematu bez sensu!

W tym temacie http://www.agrofoto..../page__st__2960 wszyscy się wypowiadają i wszystkim pasuje, ceny zawsze aktualne.

 

A jak już chcecie mieć na każdy rok nowy temat z cenami to może tak by w styczniu takowy zakładać a nie pod koniec czerwca... żenada.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Podpowiedzcie koledzy ile bierzecie za młócenie bizonem z sieczkarnia w kujawsko pomorskim? Nigdy nie jeżdziłem na usługi wiec nie mam pojęcia ile taka przyjemność kosztuje :) I jak policzyc koszty takiej uslugi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan1604    0

Ile mogę wołać na h za kopanie ziemniaków Mtz 50 z Kombajnem Anną????

Edytowano przez alan1604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, jak w tym roku układają się ceny prasowania słomy prasami rolującymi średniej wydajności?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Witam

 

Ponawiam pytanie ile brać za balowanie słomy prasa stało komorowa NH BR6090 120x120 ?? 14zł nie będzie za drogo ? Ile bierzecie za 120x160 i 120x180 ??

Edytowano przez Snajper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Ile mogę wołać na h za kopanie ziemniaków Mtz 50 z Kombajnem Anną????

150zl za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Panowie, jak w tym roku układają się ceny prasowania słomy prasami rolującymi średniej wydajności?

12 zł za belkę.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ile wołać za prasowanie słomu za belkę,? prasa walcowa welger RP 200 z rotorem z moją siatką ,belki dość dobrze zbite. 14 zł???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W słomie nie zawsze opłaca się brać od szt, ja za siatkę liczę 2,5zł od sztuki , za zwijanie za godz 160


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@mariusz weź sobie dobrze skalkuluj bo chyba masz tyły że cho cho, załóżmy że zrobisz w godzinie 40 szt po 11 (tanio) to masz 440 zł/godz. a w twoim przypadku 40 szt po 2,5 za siatkę=100+160 za godz to wychodzi 260 zł/godz.

 

Witam

 

Ponawiam pytanie ile brać za balowanie słomy prasa stało komorowa NH BR6090 120x120 ?? 14zł nie będzie za drogo ? Ile bierzecie za 120x160 i 120x180 ??

Za 120x160 biorę 18 zł, mam na takie jednego klienta (dużego).

Za standard 120x120 (moja siatka) 11 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@ptaszyna 40 szt lub ponad da rady zrobić tylko w sianie lub bardzo dobrej słomie ,W moich stronach są tacy co u nich z ha wychodzi 8`- 10 szt moich belek słomy , nawet jeśli hektar zrobię w pół godz[ szybciej się nie da bo nierówno u takich gospodarzy zazwyczaj] to kalkulacja kiepska .inna sprawa że konkurencja bierze po 150zł , tyle że ja ten sam materiał zmieszczę w 10 , a oni w 15 , a chytry rolnik sobie przeliczy że u niego taniej za sztukę :D , że belki flaki to już nie istotne :P w sianie biorę po 12zł za szt


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

No w tyn roku to jest słomy ful , przynajmniej u nas....

Ptaszyna a czym ty prasujesz?? Moim zdaniem to taniutko bierzesz.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Viconem RV157 (w galerii), u nas w tym roku słomy tak dużo jak nigdy, w życie dobija do 40 szt. z ha, pszenica powyżej 20szt co nigdy się nie zdażało, normalnie w innych latach nigdy nie przekroczyłem 20 szt./ha niezależnie od zboża.

W tym roku mierzyłem to w słomie z rzepaku wychodzi "160" 11-12 szt./ha i robię ich ok 40 na godz. "120" na godz. robię ok 55szt. stąd te moje wyliczenia i na godziny na pewno bym nie jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teo1910    0

witam chciałbym sie zorientowac ile u was bierze mechanik za h pracy przy kombajnie. bizon, international. chodzi mi o prace podstawowe wymiana lozysk regeneracja kosy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Za zwijanie siana borę 12 zł a za słomę 11 moja siatka jak ktoś ma nędzną słomę to doliczam extra na paliwo. Siano jak dobrze zgrabione to 50 szt w godzinę daje się zrobić. Ale średnia to około 30 szt/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Ale zdzideracie

W ubiegłym roku płaciłem 8,5 za bele 120x120 z siatka srednia waga suchej beli 155,

w tym roku mam innego bele są cięższe -ale jeszcze nie ważyłem za 7zł w tej cenie ogłasza się jeszcze dwóch innych i to z nowym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Moje bele słomy ważą około 200 kg więc i tak drożej płaciłeś samo zwijanie cena podobna ale już na transporcie musiałeś dołożyć, a gdy bele leża pod chmurą to im mocniej zbita tym lepiej leży a takie flaki to do połowy zgniłe.

 

Ciekawe jak przyjdzie tym ekstra tanim usługodawcom zrobić remont sprzętu to wtedy się podrapią po głowie skąd na to wziąć. Ale to ich problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ile liczyc za usługę c-360 + kosiarka bijakowa GEO EFGC-175. Interesuje mnie cena za godzine roboczą, gdyż czas pracy zalezy tu w glownej mierze od tego jakie trawsko jest na polu, gdyz im wieksze tym nizszy bieg i czas pracy sie wydłuża. Oczywiście full obroty, czyli przepał jest. czy 3 razy paliwo bedzie ok?

 

ile wogole spali c-360 na full obrotach na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W balu 5 zł to koszty bezpośrednie(paliwo, siatka, kierowca) liczone jak w aptece a gdzie amortyzacja sprzętu + jakiś zysk, tak że za 7 zł to można im podarować koszulki Caritasu bo robią za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj