Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

pawel885    2279

Tak, tylko że dziś na prasy jest ogromna konkurencja, jak robisz 15 bel na godz to zakończ karierę ale jak 40 to i po 10zł za sztukę się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

po 10 zł to przyjedź do mnie i prasuj ja swojej prasy nawet na dwór nie wystawię ;) albo do obcego na usługę cię dam, tobie dam 10 a ja skasuje 5 za friko :D


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja biorę 13zł z siatką i zarobek jest duży - większy jak na kombajnie zbożowym, wpadniesz w dobrą słomę i równe pole to i 50szt zrobisz spokojnie na godz więc nawet po 10zł się opłaca. Jak widzę niektórych jak mulą zetorami czy ursusami 5km/h to nie dziwne że całe gucio zarobią, w słomie to trzeba zapie....ać ile w podbierak się zmieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Tak, tylko że dziś na prasy jest ogromna konkurencja, jak robisz 15 bel na godz to zakończ karierę ale jak 40 to i po 10zł za sztukę się opłaca

zależy co robisz... jak robisz 40 sianokiszonki na godzinę to współczuję tym którzy cię wynajmują :) opuśćcie całkiem do 5 zł i wtedy walcie 80 na godzinę wtedy też na pewno się opłaci :blink: jak jest taka konkurencja to po co sie wogóle w to pchać i robić prawie za bezcen i maszyyny przeciążać? jak dla mnie parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wyobrażam sobie zrobić 40 dobrych bel sianokiszonki w godz. 25szt. tak i czasem jak stawiam u ludzi 3 jedna na druga stoją całą zime i nic. Za to co nie którzy chyba Ci od 40 na godzi to jak pojedyńczo stoją to się przewracają...


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wyraźnie napisałem że chodzi o słomę, za sianokiszonkę kasuję 16zł i nie robię więcej jak 30. Chodziło mi ogólnie o to że nawet po 10 zł za belkę słomy jest spory zarobek, a nie jak niektórzy twierdzą nie opłaca się itp, dziennie robię jakieś 250bel w żniwa bo zawsze troche cięcia kombajnem jest , spalę 60 litrów ropy , rolka siatki , trochę oleju, smaru to raptem 700zł zł a za usługę wyjdzie 3250. Kupisz koparko ładowarkę JCB to robisz za 80zł/h, spalisz to samo i jakoś się opłaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli słome to ok. Ale u nas za 10zł nikt w słomę nie ruszy min 12zł za zestwa C 360 + sipma, leprze zestawy do 15zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

Wiecie, ceny są tak zróżnicowane bo tylu co Was tu pisze to i tyle różnych zestawów. Jak ktoś robi sipmą lub metal+fachem to może i brać 5 zł a i tak bym go nie wziął (proszę się nie obrażać) . Ja robię Claas Variant 385 bele 135 cm to w niej są śmiało trzy z takiej małej prasy. Ci którym robiłem słomę nie chcą innymi prasami już robić. I za słomę brałem 15 zł z moją siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak byś robił 180cm to 3 by nie weszły już nie przesadzaj. Ja sprzedawałem swoje 120 to wyszła średnia 200kg, sucha słoma pszenna, prasa łańcuchowa i ciągnik 75 koni, znajomego po walcówce +mf 255 140-160kg - czyli Twoje ważą 600kg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiesz, co niektórzy mają bardzo bujną wyobraźnię :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wiecie, ceny są tak zróżnicowane bo tylu co Was tu pisze to i tyle różnych zestawów. Jak ktoś robi sipmą lub metal+fachem to może i brać 5 zł a i tak bym go nie wziął (proszę się nie obrażać) . Ja robię Claas Variant 385 bele 135 cm to w niej są śmiało trzy z takiej małej prasy. Ci którym robiłem słomę nie chcą innymi prasami już robić. I za słomę brałem 15 zł z moją siatką.

ja się nie obrażę ale robię sokółką z zetorem 80 km, jakoś do tej pory nikt nie narzekał na moje bele, kiepski operator najlepszego sprzętu może zmarnować wszystko, dobry operator zrobi bardzo dobrą belę i mniej markowym sprzętem. tylko nie ośmieszaj się mówiąc że 3 bele zmieścił byś moje w jednej swojej, może max 2 a i w to wątpię, tutaj różnicę robi właśnie te 15 cm średnicy bo na obwodzie to już się robi bardzo duża różnica czy robił taką czy taką prasą

 

pawel885

wczoraj głupotę totalną napisałeś: mulą ursusami czy zetorami

co ma do rzeczy marka ciągnika? ogarniaj trochę temat, bo nie pracujesz marką a sprzętem, bardziej istotna (do pewnej granicy) jest moc a nie czy ursus, zetor czy fendt- piszesz jak byś miał -naście lat

tylko bez obrazy ale tak to wygląda :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopie jak się nie ma jak ma , wydajność hydrauliki - czas otwarcia/zamknięcia komory, biegi bez sprzęgła - szybkie zwalnianie albo przyspieszanie w zależności od wielkości pokosu, hydr-elektr. załączanie womu, .... itp itd. W ciągu godziny naprawdę sporo można zyskać... To samo z prasą, rób siatką a jednym sznurkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mam zetora, na hydraulikę nie narzekam, otwarcie zamknięcie komory... a ile ci to zajmuje? nie wiem jak ty ale u mnie jest zawór regulujący przepływ na wyjściu do belarki żeby opadanie nie było zbyt gwałtowne, oj na tym to pogonisz... no i tak się składa że i w sokółce mam siatkę. także w porówwnaniu do mnie na godzinę możesz zaoszczęddzić 2 minuty, papierosa nie zdążysz spalić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Ja biore od bala 45 plus zaladunek na przyczepe 1zl od

sztuki I na owijarke tak samo .dwa lata temu robilo sie po 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

Chodziło mi o sianokiszonkę że 3 bele małe wciągnę w swoją Baloty ważone paszowozem ważą tone i niejednokrotnie więcej , słomę się łatwo prasuje każdą prasą i tu dużej różnicy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Waga sianokiszonki zależy akurat od wilgotności zbieranego materiału. 3 normalne belki 120x120 z sipmy za nic na świecie nie wejdą w jedną 120x135 bodaj by stawał na głowie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chodziło mi o sianokiszonkę że 3 bele małe wciągnę w swoją Baloty ważone paszowozem ważą tone i niejednokrotnie więcej , słomę się łatwo prasuje każdą prasą i tu dużej różnicy nie będzie.

jak nie podsuszę tylko zielonkę bym zbierał to i ja mogę zrobić ważącą tonę a może i więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Chodziło mi o sianokiszonkę że 3 bele małe wciągnę w swoją Baloty ważone paszowozem ważą tone i niejednokrotnie więcej , słomę się łatwo prasuje każdą prasą i tu dużej różnicy nie będzie.

 

Jak bela waży tonę to nie jest to sianokiszonka tylko kiszonka, sąsiad kiedyś zważył belę zrobioną warfamą to ważyła 890kg więc jak byś wsadził takie 3 do swojej jednej co waży tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy Pytanie ile wziasc za usluge rozwozu Gnoju Ciagnik 100 km i rozrzutnik 10 ton Liczyć na kursy czy godziny moze ktos sie oriętuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

najlepiej to liczyć na godzinę:P załóżmy że masz spalanie 10l na godzinę czyli 50zł. Zatem cena usługi powinna wynosić od 100 do 150 zł. Chyba że dobry znajomy to butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Wlasnie dobry znajomy wiec Mysle policzyc Paliwo Plus np 20 zł na godzine za moj czas no i Jakaś Flaszeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj