Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stg    21

U mojego wujka była większa różnica bo aż o 50 zł za. Kombajn bez rozdrabniacza 250, a z rozdrabniaczem 300 był to jakiś claas wielkości bizona (nie pamiętam modelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

U mnie w tamtym roku już chcieli 600 zł bez sieczkarni. Classem 6-metrowym składanym hydraulicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Czy clasem czy bizonem to bez roznicy, zboze ma byc czysto i bez strat wymlucone, klient placi za ha albo za godzine a nie jakim kombajnem mu skosza.

Jak komus zalezy na szybkosci to najmuje kombajn o duzym przemiale.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Panowie ile brać:

- za pryskanie (interesuje mnie cena za wypryskanie 1 beczki ). Zestaw C-360 & Pilmet 300L. ?

- za belowanie siana i sianokiszonki (interesuje mnie cena za zrobienie 1 beli ) Zestaw C-360 & Sipma Farma II ?

- za owinięcie beli folią ( folia 500mm) zestaw c-360 & owijarka altro.

- za zwożenie bel,( C-360 + Tur 3B) czyli załadunek na przyczepę, rozładowanie i wrzucenie na owijarkę oraz postawienie beli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21
Napisano (edytowany)

Ile kasować za zestaw Ursus 914+Fortschritt TO88 i ile za wywóż gnojowicy beczkokowozem HTS (10 tyś.) Proszę o pilną odpowiedz bo nie wiem ile zaśpiewać. Sąsiad niedługo kosi żyto, a potem szybka uprawa oraz gnój. Ile za rozrzutnik, i jaką ustalić kilometrówkę?

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

hej koledzy ile moge wziąć za koszenie traw ?? c 360 + famarol 1,65 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

powiedzcie ile wziąć za orkę (hektar czy godzina?) ziemia dość ciężka, gliniasta i mokra (czyli lepiej pewnie za godzinę) ale cóż klient płaci, klient wymaga :)

pracował będzie zetor 7340 z pługiem zagonowym 4, paliwo i sprzęt mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

powiedzcie panowie ile braliscie czy brali od was za prasowanie słomy prasa sipma kostkujaca lepiej brac za godzine czy na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak cena odpowiada klientowi niech płaci :) u mnie cennik jest inny bo ogólnie bierze się połowę tego co za koszenie czyli dla przykładu 300 zł/h koszenie to 150 zł/h prasowanie i to też się opłaca zwłaszcza że robiłem c 360 3p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6
Napisano (edytowany)

pewnie kliienta, też tyle płaciłem za prasę kostkę i sznurek mój

Edytowano przez mawit06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To w takim razie podobna cena do tego co mi się zdarza brać. Ja biorę 180 zł sznurek mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

za 100 na godzinę też na swoje wyjdzie ale to już takiej motywacji nie ma :) ogólnie to ile ciągnik spali bo u mnie 3p w prasie kostkującej właśnie sipmie to jak pracuje z 8 h to czasami nawet pół zbiornika nie spali ale wiadomo, zależy jak kto po garach daje.

zarobek 8 x 100= 800

paliwo 30 x 5.1 = 153

robocizna 8 x 10 = 80

naprawy (biorąc pod uwagę na zapas) 8 x 10 = 80

 

czyli uogólniając to z dnia pracy około 500 zł zostaje

 

opłaci się spokojnie i po 100 zł tylko jak po 150 to jednak więcej w kieszeni zostaje bo już około 900 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

U nas gościu bierze 180zl/godz a zestaw to sipma+ ursus 4512


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

w poprzednim sezonie bralem 140zl/godzina slomy byly slabe szlo praktycznie wszedzie dwójką robić takze nie zarobilo sie duzo. W tym sezonie chyba trzeba sie podnies na 150zł paliwo niby ta sama cena ale troche do prasy musze dolorzyc remont podbieraka ramie wachliwe i slimak do wymiany tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

ile brać za koszenie hektara zestawem dyskowych 6 metrów i za prasowanie sianokiszonki zmiennokomorową claas variant?? baloty o średnicy około 1.3 m z nożami

Za koszenie myślałem brać około 130/ha. A baloty coś koło 25 zł sztuka byłoby dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

Kolego za sprasowanie balota chcesz brac 25zl?????z krzesla spadlem.

 

10cm srednicy=1zl max dla dobrej pasowki w sianokiszonce.

jesli nie pasowka taniej.

jesli siano suche lub sloma tez taniej gdzie czasem moze wyjsc 5-6zl za balot jak pisza na wczesniejwzych stronach.

 

edit: tam gdzie jest 10 dopisalem 0.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

nie róbcie sobie żartów z tego forum.

rozpoczyna się sezon,jakie ceny u Was.prasą rolującą,kiszonka [rotor-bez rotora]siano.

słoma jeszcze trochę czasu jest......

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

właśnie niektórzy mają jakieś dziwne poczucie humoru, mnie to bardzo interesuje jakie są ceny też jestem ciekaw jak się kształtują.

to ile brać za belowanie (120x120) bez rotora i jak moja siatka do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Zamierzam wynając owijarką. Zastanawiam się ile płacić za taką usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas komplet czyli Renia 133.54 + RotoCat 250 z nożami ( nasza siatka) do tego Deutz DX85 z turem załadunek na polu ( przyczepy nasze ) i 3p z owijarka folia nasza cena 40zł bez noży z nożami 45zł. Nikt nie się nie skarży że drogo więc chyba jest git.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj