Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Hryciuk9540    1

Witam wszystkich , dostałem od znajomego nie typową sprawę , rozwiezienia obornika na pole , posiadam rozrzutnik CynkoMet 8t który chodzi z Zetorem 9540, chciał bym sie dowiedzieć jak np mam się rozliczyc z nim za kazdy rozrzutnik przykładowe 30 czy 40 zł , dodam jeszcze ze droga w jedna strone na pole 5km .Załadunek jest w jego zakresie .

jakie jest wasze zdanie?????ile byście brali od sztuki rorzutnika ?

dziękuję za pomoc

 

Temat podłączony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam. A jak się mają ceny siewu buraków? Ile brać za siew nowym siewnikiem pneumatycznym 6-rzedowym?

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

tyle samo co starym jakie to ma znaczenie dla usługo biorcy czy to jest nowe czy 10 letnie ważne zeby usługa była dobrze i rzetelnie zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hryciuk9540    1

znajomy jak znajomy ;p

paliwo moje .

kolego to zalezy bo ja na ha 6-7 zaciągne i jest wystarczająco .

dzieęki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Pierwsze pytanie dotyczy ogólnie ceny. A że w drugim zapytałem o to ile brać za swój to ma mniejsze znaczenie. Więc nie wiem po co się czepiasz a i tak nie napisałeś ile za ten 10 letni bierzesz więc odpowiedź wydaje mi się że jest bez sensu

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Czy 140zł za ha siania kukurydzy to dobra cena.???? Siewnik monosem pneumatyczny z podsiewaczem nawozu.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w ubiegłym roku brałem po 140 hektar z podsiewaczem gaspardo


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

W ubiegłym roku ja brałem 130 ale myśle żeby podnieść na 140 zl za ha. Moj znajomy bierze po 150 już kilka lat.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie siewników co rok to więcej i w tym roku słyszałem o cenie 110 z nawozem za hektar oczywiście. Nie wiem jak w przypadku buraków ale w przypadku kukurydzy nowy siewnik to jednak większa precyzja i dlatego po pierwsze na to zwracam uwage, w drugiej kolejności na cene. Oczywiście nowym też da się źle zasiać ale to raczej sporadyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Sianie starym meprozetem a nowym pneumatycznym też jest różnica....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie siewników co rok to więcej i w tym roku słyszałem o cenie 110 z nawozem za hektar oczywiście. Nie wiem jak w przypadku buraków ale w przypadku kukurydzy nowy siewnik to jednak większa precyzja i dlatego po pierwsze na to zwracam uwage, w drugiej kolejności na cene. Oczywiście nowym też da się źle zasiać ale to raczej sporadyczne przypadki.

 

U mnie w wiosce są dwa siewniki, jeden pneumatyczny zachodni, a drugi nowy polski mechaniczny, pierwszego roku ten co kupił polskiego miał klientów, na drugi rok brak, a ten co ma zachodniego to od kilku lat się nie wyrabia z sianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

za ile i na jakich zasadach mogę wypożyczyć swój głębosz dla znajomego nie chcę koniecznie na tym zarobić po prostu nie chce być na tym stratny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zależy jaki ten głębosz bo jest różnica czy to jakieś rzemiosło na 1 łapę za 3tys czy dobrej marki na 5 łap za 80tys... Firmy wynajmujące maszyny liczą sobie za pług obracany 5, bronę talerzową czy agregat uprawowo siewny 3m 1500-2000tys na dzień :wacko: więc jak masz porządną maszynę i krzykniesz mu 500zł na dzień to krzywdy nie będzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

 

U mnie w wiosce są dwa siewniki, jeden pneumatyczny zachodni, a drugi nowy polski mechaniczny, pierwszego roku ten co kupił polskiego miał klientów, na drugi rok brak, a ten co ma zachodniego to od kilku lat się nie wyrabia z sianiem.

Mechanicznego to wogóle pod uwage nie biorę. Teraz rozglądam się czy gdzieś w okolicy nie ma takiego co sieje jeden rząd dwoma aparatami wysiewającymi na przemian. Zapomniałem jak się to nazywa ale w top agarze był artykuł na ten temat. Nasiona kukurydzy koło 600 na ha to trzeba wysiać precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Panowie ile sobie cenić za Zestaw Renault 133.54 + Brona aktywna 3m + amazone d7 3m i ten sam zestaw tylko zamiast amazone d7 siewnikiem 4 rzędowym Becker ?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam wszystkich , dostałem od znajomego nie typową sprawę , rozwiezienia obornika na pole , posiadam rozrzutnik CynkoMet 8t który chodzi z Zetorem 9540, chciał bym sie dowiedzieć jak np mam się rozliczyc z nim za kazdy rozrzutnik przykładowe 30 czy 40 zł , dodam jeszcze ze droga w jedna strone na pole 5km .Załadunek jest w jego zakresie .

jakie jest wasze zdanie?????ile byście brali od sztuki rorzutnika ?

dziękuję za pomoc.

Witam, od sasiada dostalem podobna propozycje zeby wywiezc obornik, sprzet jakim dysponuje to Belarus 95KM i rozrzutnik Tandem 6Ton. Paliwo bylo by moje, odleglosc na pole to 4km, zaladunek sasiada.

Wolal bym liczyc od kursu/rozrzutnika niz za godzine zeby nie patrzyl ze za wolno np jezdze czy cos - poprostu ma byc na spokojnie.

Chcialby zaczac jak najszybciej.

Jak myslicie ile mozna liczyc za takie cos??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagzagel    1

U nas cene za wywoz obornika jest na poziomie 10zł/t jezeli pole jest w miare blisko ( tak aby mozna bylo dwa razy na pole obrocic) jezeli jest dalej np kurs na pole plus zaladunek zajmuje wiecej niz 40 min to bierze sie cene rozrzutnika x 2 na godzine i wszyscy sa zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Mechanicznego to wogóle pod uwage nie biorę. Teraz rozglądam się czy gdzieś w okolicy nie ma takiego co sieje jeden rząd dwoma aparatami wysiewającymi na przemian. Zapomniałem jak się to nazywa ale w top agarze był artykuł na ten temat. Nasiona kukurydzy koło 600 na ha to trzeba wysiać precyzyjnie.

 

 

Paweł jakie 600 nasion ? Na co to siejesz ? Ja klientom przeważnie sieje około 80 tyś ziaren na 1 ha . Mieszkam w wlkp . Jak masz duże ilości to mogę dojechać jeśli sprzęt z mojej galerii będzie Ci odpowiadał

 

Jeśli chodzi o cenę to jak jadę blisko domu zasiać to 120 zł za ha . Jak daleki dojazd do 130 zł . Oczywiście to też zależy od areału . Robię precyzyjną robotę 8 rzędówką z gpsem . Bez nawigacji nie wjeżdżam . Szkoda roboty . Takim szerokim bardzo ciężko jest równo zasiać

Edytowano przez dstefansky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chodzi mi o 600 zł za nasiona kukurydzy na hektar. Mam umówione za 110, pisałem już wcześniej,tylko siew już tuż tuż a sprzedawca chyba jeszcze nie dowiózł siewnika kuhn maxima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w zeszłym roku nowy siewnik gaspardo pneumat z podsiewaczem 140 zł z ha, dojazd do mnie do 10 ha około 30 km


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U nas cene za wywoz obornika jest na poziomie 10zł/t jezeli pole jest w miare blisko ( tak aby mozna bylo dwa razy na pole obrocic) jezeli jest dalej np kurs na pole plus zaladunek zajmuje wiecej niz 40 min to bierze sie cene rozrzutnika x 2 na godzine i wszyscy sa zadowoleni.

Wyszlo tak ze zaoferowalem sasiadowi 40zl od kursu z zaladunkiem dojazdem i rozrzuceniem i powrotem trwalo by to max godzine. Niestety stwierdzil po dlugim namysle ze za drogo i wozi teraz ma kupe przyczepa 3,5t.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj