Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

PawelWlkp    726

Mi pasuje siewnik 6 rzędów, bo przystawka też na 6 u mnie kosi. Gość miał posiane krzywo 4 rzędowym to kombajnista mówił że troche strat juz jest z tego powodu. No ale jak się dołożysz i pojedziesz dokładnie to bez różnicy. W tamtym roku 130 płaciłem,w tym znajomy kupił nowy siewnik, nie wiem ile mnie policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Teraz większość kosi bezrzędówką i wtedy strat nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

metr kukurydzy ;) Ja tyle dałem sąsiadowi, a i tak nic nie chciał.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nalej paliwa pod korek, pojedź ładować. Gdy skończysz robotę ponownie nalej pod korek tylko licz ile dokładnie litrów wlewasz. Co najmniej tyle musisz odebrać żeby nie być stratnym i jak chcesz to możesz ileś tam sobie doliczyć, np, drugie tyle. Ja gdy ugniatam QQ mojemu koledze zawsze tak robię. Np. mam w baku 60 % ugniatam cały dzień i na koniec przychodzi kolega z bańką i leje aż na wyświetlaczu pojawi się znów 60 %. Zawsze mówię że już jest już starczy a on i tak dalej leje bo też jakoś chce się zachować. I wszyscy są zadowoleni. Jeśli praca ładowaczem u zupełnie kogoś obcego, np, jakiś mieszczuch się buduje i chce wynająć Twój ładowacz to śmiało 60 - 80 zł za godz pracy bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Powinieneś wziąć jakieś 120 zł za godzinę, najczęściej przyjmuje się, że za godzinę pracy bierze się dwa razy tyle za ile się spaliło paliwa w ciągu tego czasu, czyli przykładowo jak ciągnik spali Ci przez godzinę czasu paliwa za 50zł to weź 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A za godzinę talerzowania działek po 20 arów zarośla do 1.5 metra wysokości ciągnikiem 95koni z ciężką talerzówką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz8641    7

ile kosztuje godzina lub ha siania zboża siewnikiem 2,5m z agregatem. Trafiła mi się usługa i nie wiem ile powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Od znajomego bierze 140zł/ha, nw jaką ma szer roboczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ile powinienem wziąsc za godzine?????????- (ursus c 360 kultywator 2,2m )Jezdziłem bez przerwy ok 1600obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja za taką usługę (Zetor 5211 kultywator 2,1m+wał strunowy , obroty 2000) biorę 150/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinieneś wziąć jakieś 120 zł za godzinę, najczęściej przyjmuje się, że za godzinę pracy bierze się dwa razy tyle za ile się spaliło paliwa w ciągu tego czasu, czyli przykładowo jak ciągnik spali Ci przez godzinę czasu paliwa za 50zł to weź 100 zł

Ciekawe kto mu da 120 zł za godz jak usługa koparko ładowarką (która jest znacznie wydajniejsza od ładowacza czołowego) wyniesie znacznie mniej niż proponowane przez ciebie 120 zł.

Piszesz aby pisać, czy jednak coś ogarniasz ale tym razem pokręciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

to zależy czy równe ściernisko/łąka czy jakieś wertepy jak równo to 150-180 ha a jak nie równo to juz sam musisz policzyć ile dłużej i cięzej pracowałeś na takim paskudnym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Ile wziąść za orkę pługiem obrotowym 4 skibowym oraz za siew agregatem uprawowo-siewnym. Chodzi mi o cenę za godzinę. Ciągnik to John Deere 6620 132 km. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Ile wziąść za orkę pługiem obrotowym 4 skibowym oraz za siew agregatem uprawowo-siewnym. Chodzi mi o cenę za godzinę. Ciągnik to John Deere 6620 132 km. Z góry dzięki :)

 

200 zl/hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Wynajoł bym ciągnik/cyklop/ładowarke do załadunku obornika ale nie orientuje sie w cenach, wie ktos moze ile kosztują takie usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jestem ciekawy jak liczyć spółkę - ja ładuję obornik ładowaczem czołowym a kumpel wozi - rozrzutnik 3.5 tony, najpierw u niego potem u mnie, pole obok pryzmy. Łeb w łeb będzie ok - tzn za każdy nałożony mu rozrzutnik on mi wywiezie jeden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Ja mysle że czysty układ on pomoże Tobie a Ty jemu, jeżeli macie po tyle samo do rozwiezienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

200 zl/hektar

Sprecyzuj chociaż za co ta cena, bo po twojej wypowiedzi można wnioskować, że za to i za to po 200 mam brać. Poza tym interesuje mnie cena za godzinę. :)

Edytowano przez kajoo20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj