Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

stg    21

Jak jest taka sprawa że wójt pisam wysyła to lepiej nie bież się do tej roboty jeśli nie masz licejci, możesz narobić sb sporych kłopotów.

pawel885 troche drogo jak 10 za m jak woziłem ze starszym to po 6,5 za m., a na pole nie dalego za sąsiednią wioską ok 5 km.

10 za m to my za szambo bierzemy jak jeżdzimy po mieście, a za miastem troche drożej. Szamba bez dna są uciążliwe (bezczka raz dwa się zapełnia piachem) ludzie też mają czesto szamba przerobione ze studni to pompa ma co robić. Jak byś brał 170 za 12 tyś to z pewnością byś nie pojeżdził, konkurencja zeżarła by Cię żywcem ;)

A teraz pytanie ile bralibyście za 15 tys. z miejscowości oddalonej o 20 km., od oczyszczalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21
Napisano (edytowany)

To u mnie są zyski na pozimie, a za beczkie bierzemy (pełną) 150-200-za 15 tyś. Najmnieja beczka to 9 tyś to bierze 100 zł, a najwiękasza 15tyś, kiedyś to był jeszcze taki dziadek to nawet za 50 zł potrafił jechać, oczywiście nie za pełną (miał beczke 15 tyś.) to

były koszta paliwa . Jak za 6 tyś 150 zł. t oza 12 lekko 250 ;) jak dla mnie to macie zaj*biste ceny. Masz zalegalizowaną swoją działalność ?

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przeczytaj końcówkę postu #2710. Pozatym niemam tego ciągnika 120KM ani tej beczki 12 tys l więc najpierw bym musiał kupić. Ciągnik do innych celów bym wykorzystał. Beczka to 50-70 tys zł więc by trzeba ile z 30 kursów miesięcznie kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

post #2710 nie ma nic do żeczy bo gmina to gmina, a legalizacja interesu to zupełnie inna sprawa. Skoro są takie dobre ceny to zainwestuj w jakiegoś 914 i hts i kręć interes. U mnie kilka lat temu to jeżdziły dwa ciągniki wożace szamba, jeden zrezygnował z powodu swoich lat, a drugi to był państwowy wywoził szabo ze stada ogierów(kilkadziesiąt beczek miesięcznie) obecnie ze stadniny podzieliliśmy się w trzech bo były trzy skupiska bloków. Są czesem spore roboty do wykonywania np. ( takie dostaliśmy zgłoszenia ) pomoc przy wywożeniu gnojowicy z dużej fermy trzody, wywóz ścieków z firmy która zajmuje się przetwórstwem kurzch petek, wywóz wody z placu na którym powstała ferma wiatrowa. Jest też sporo firm które dają większe zlecenia np. 10 beczek miesięcznie, wywóz pełnej beczki w poniedziałek i w czwartek ( zakład w którym pracuje sporo osub ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas naprzykład gminna oczyszczalnia nie chce w ogóle przyjmowac scieków od prywatnych ludzi którzy maj swoje beczki. Jedynie swoja beczke z gospodarki komunalnej wpusczaja na plac oczyszczalni. Troche sie tym interesowałem bo mam swoja beczke troche woże ale zakłąd gospodarki komunalnej nie cche kogokolwiek wpuscic do intersu :) ALe na szczescie w tym roku maja u nas zrobic kanalize wiec bedzie spokój :) Teraz biore 40zł za 4300l praktycznie na miejscu. Kiedys było wiecej roboty ale sporo gospodarzy pokupiło swoje beczki a mieszkancy pompuja szamba pompkami w ogródki itd. :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie mam pozwolenia. Ursusa nie chce za wolny. Mam 902 ze szybką skrzynią. Jak pisałem ma ciągnik też inne roboty więc wciąż z beczką nie mógłby jeździć. Fakt duże gospodarstwa w okolicy są ale raczej mają swoje duże beczki. Beczkę chciałbym przygotowaną pod TUZ z tyłu bo może by ciągła aplikator gnojowicy kiedyś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w gminnej oczyszczalni to trzeba mieć znajomości żeby się dostać, kiedyś mieliśmy tylko my i taki jeden gospodarz co swoje ścieki woził, a teraz to już ma sporo osób :/Na oczyszczalnię Polphy to tylko wożą z "kurzych pet" i ze spalarni śmieci. A na miejską to jak jesteś zalegalizowany i masz pozwolenie to nie ma żadneg oproblemu. Z tym ursusem to tylko taki przykład dałem ;) Jeden mój kol co wozi szamba to ma gospodarstwo, ale beczke to ma zakupioną na samochodzie, w oddalonej o ok 20 km wiosce. to przez długi czas gościu 60 interes kręcił z beczka ok 3-4 tyś tak na oko, i też ma gospodarstwo, teraz to już ma samochód. Jak myślisz że musisz być jak to coniektórzy mówią " powinniście być jak pogotowie " to się mylisz jak byś miał nawał roboty to możesz sobie klientów tak poukładać że przez dwa dni możesz sb coś w polu porobić, a nie zawsze musi jeżdzić po 8-10 godzin, możesz jeżdzić np po 5 godz a reszte poświęcić na gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja wiem o co chodzi, podpisujesz umowy z klientem bo u mnie to też wójt wymaga. Nie ma u mnie też problemu z oczyszczalnią, jak nie jedna to druga. Ja gospodarstwa nie mam, tylko tartak więc o transportu mi traktor potrzebny. Myślałem JD albo NH kupić w miarę młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

To już sam musisz wybrać ciągnik, nw do jakiego transportu, i co będziesz transportował. U mnie ścieki trzymają się po 3,.. zależy od oczyszczalni. Więc jak są u Ciebie takie ceny, a w planch nie ma kanalizacj-największej obawy i wroga szambiarzy. To dobry pomysł na zarobek. Mój Man ma 302 kn, spalanie 48l/100km ( włącznie z postojami pompowaniem i wylewaniem ), beczke 15 tyś., napęd 6x4 mam go już od pięciu lat i nie narzekam. Przy większej beczce jest możliwość wlania dwóch sąsiadów w jedną beczkę, a skasować swoje, a jak masz małą beczkę to musisz jechać dwa razy a paliwa nikt ci nie naleje ;).

 

Ps.kiedyś jak woziliśmy gnojowice na pole to zajechał policja i sprawdzała co wozimy na to pole i jechała za nami zobaczyć co i z kąd wozimy, i sobie pojechali. A po czasie jak byliśmy u takiej Pani na usługach to się użalało że tak jej śmierdziało że musiała okna pozamykać i zadzwoniła na policję. To się trochę pośmialiśmy i powiedzieliśmy że to my byliśmy, to nas przepraszała za całą akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Transport palet, trocin, piasku, gruzu i co tam popadnie. na gospodarstwo trochę, bo wuja ma 10 a i chciałbym to rozwinąć trochę.

 

Planów oczyszczalni niema bo gmina jest porozrzucana i ciężko skanalizować więc niedługo pewnie będą kolejne wioski musiały się zdeklarować co ze szambem robią. Są dwie firmy albo trzy co wożą szambo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Moja miejscowość ma ok 50 tyś. mieszkańców + okolica, po tym terenie jeżdzi 5 samochodów o poj. 15,14,14,9,9 tyś. i jeden ciągnik z RSP ursus+hts. Oczyszczalnia ma swój samochód 10 tyś ( nówkę kupili ) to pracownicy czasem sb szałkują ;) i mają jeszcze wuko/szabiarke o poj.8 tyś. A w promieniu 25 km to jest bardzo dużo firm wążących nieczystości płynne. Jak do takiego transportu, użytkowania to musi być coś szybszego i mocniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

JD 6430 120KM plus bost lub czip na 145KM i starczy. Skrzynia 50km/h. Miał być kiedyś fastrac 3230 ale na małe podwórka nie wjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja na tych sprzętach się zabardzo nie znam, ale z pewnością nie może być zbyt duży i musi być w miarę zwinny bo nie każdy ma takie podwórko że da się jechać. Mając 3 osiowego Mana też wszędzie nie wjedziesz, dlatego mam w zapasie węże na podwórku, i sporo przy sobie. Sporadycznie trzeba wysłać kolegę 2 osiowym bo 3 nie wjedziesz ;).

 

Ps. Raz dwoni gościu i mówi że ma 200 metrów do szamba, to się troche pośmialiśmy i mówie mu żeby poszedł i policzył na kroki... i dzwoni po chwili i mówi że kilkanaście kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wiesz wjedziesz ale jak zaciągniesz i się kostka zapadnie bo tak fachowcy zrobili to co wtedy? wiem węże to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No z kostką to był broblem np w tym roku wiosną: najachanie na chodnik przy wjeżdaniu na posesję bo starszemu nie chciało się cofnąć i wdety skręcić, tylko chciał na raz, i nie wyszło. Sołtys powiedział " no bo zrobili takie gówno " koszt naprawy wyniusł 100 zł bo kolega starszego zrobił.

Kiedyś też zawieżliśmy trochę kostki bo musieliśmy dojechać na " działkę z dojazdem z powietrza "-wjazd przez podwórko sąsiada i chyba coś jeszcze za robocizne dostał, ponad 5 lat temu, jeszcze starym Mankiem zimą starszego zepchneło i dwa przęsła betonowego płotu zord*pczył, to wbrew pozorom nie było większego wydatku troche ponad 200 zł., a zderzak jest nowy w piwnicy sb leży od długiego czasu, bo szkoda zakładać bo co jakiś czas się gdzieś przyprze i się wygina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

pozwolę sobie zmienić temat. Wiosna już za pasem więc może porozmawiajmy o orce. czy zmieniają się ceny w tym roku? W zeszłym sezonie brałem 200zl/ha orka ciągnikiem 80km+pług 3skibowy obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak myślicie ile można skasować za załadunek ciężarówki zbożem? Ostatnio ładowałem 27T, ciągnik 160km, łyżka ok 400-500kg. 200zł za ciężarówkę będzie okej? Praca wykonana w 1,5godz. Oraz ile wziąć za rozładunek tira (24T) nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jak myślicie ile można skasować za załadunek ciężarówki zbożem? Ostatnio ładowałem 27T, ciągnik 160km, łyżka ok 400-500kg. 200zł za ciężarówkę będzie okej? Praca wykonana w 1,5godz. Oraz ile wziąć za rozładunek tira (24T) nawozu?

 

abstrah*jąc od tematu nie sądzisz, że proporcje trochę zaburzone?

 

10zł od palety/tony to raczej normalna stawka, nawóz na paletach, bb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmierzwa952    2

a ile planujecie brac za balowanie sianokiszonki ciagnikiem ok. 70 km a i prasa sipma Z-279 i owijanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nie rozumiem o co ci chodzi z tymi proporcjami? Ciągnik 160km i ma łyżkę o szerokości 2,4 więc więcej jak 500kg nie wejdzie, produkcja łyżki - ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie szerokość a obietośc się liczy, ale jesli to uniwersalna łyżka to masz racje co do masy ziarna które sie w nią zmieści. tyle tylko że cos długo ładowałeś te auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Nie rozumiem o co ci chodzi z tymi proporcjami? Ciągnik 160km i ma łyżkę o szerokości 2,4 więc więcej jak 500kg nie wejdzie, produkcja łyżki - ursus

co z tego, że taka szerokość jak wchodzi tylko tyle? nic; taki ciągnik poradziłby sobie spokojnie z toną na łyżce ale każdy robi jak tylko mu się podoba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak nabierzesz do takiej łyżki piachu albo żwiru to jest grubo ponad tonę, więc weź pod uwagę że zboże tyle nie waży. Według producenta mieści 0,91m3,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj